Gdzie jesteś » Forum

Pokaż wątki Pokaż posty

Znalezione posty dla frazy "bartek_s1992"

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 11:43, 15 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Bardzo proszę o informację. Już kiedyś był poruszany taki temat dotyczący roślin w donicach. Jak nazywają się rośliny w tej donicy ? Chciałbym stworzyć taką kompozycję ale nie mam pojęcia jak się nazywają
Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn. 11:44, 11 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam !
Proszę o poradę. Mam dwie ładne donice przed drzwiami wejściowymi do domu. Jedna po jednej a druga po drugiej stronie. Chciałbym coś do nich wsadzić aby nie było tak pusto przed wejściem, najlepiej coś ozdobnego na "patyku". Proszę o pradę. Dodam że miejsce to jest dobrze naświetlone w ciągu dnia
Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn. 20:42, 10 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam !
Proszę o poradę. Mam dwie ładne donice przed drzwiami wejściowymi do domu. Jedna po jednej a druga po drugiej stronie. Chciałbym coś do nich wsadzić aby nie było tak pusto przed wejściem, najlepiej coś ozdobnego na "patyku". Proszę o pradę. Dodam że miejsce to jest dobrze naświetlone w ciągu dnia.
Rozpoznawanie chorób i szkodników 14:46, 09 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
WItam, proszę o weryfikację co to za szkodnik
Kłopoty - problemy z trawnikiem 10:07, 08 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Kurcze dzisiaj wróciłem do Krakowa na studia i nie mam możliwości wykonania zdjęcia Wczoraj trawka już stała, wiatr nią ruszał
Kłopoty - problemy z trawnikiem 22:53, 07 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
Witam,
w piątek założyłem trawę z rolki (niewielka ilość 10 m2) dałem siatkę na krety pod spód. Trawnik już powoli zaczyna "wstawać". Pytanie: kiedy wykonać nawożenie ? Bardzo chciałbym go utrzymać w bardzo dobrym stanie. Kiedy można wykonać pierwsze koszenie ?


Nawożenie po miesiącu.
Pokaż zdjęcie, powiem kiedy wykonać koszenie.
Kłopoty - problemy z trawnikiem 19:58, 07 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam,
w piątek założyłem trawę z rolki (niewielka ilość 10 m2) dałem siatkę na krety pod spód. Trawnik już powoli zaczyna "wstawać". Pytanie: kiedy wykonać nawożenie ? Bardzo chciałbym go utrzymać w bardzo dobrym stanie. Kiedy można wykonać pierwsze koszenie ?
Kłopoty - problemy z trawnikiem 20:49, 26 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Dziękuję za radę. Przekopię całość na głębokość łopaty i postaram się usunąć wszystkie chwasty wraz z korzeniami.
Czy podczas rozkładania rolki trawnika po wysypaniu nowej ziemi sypać jeszcze nawóz do trawnika i wymieszać go z tą ziemią ? Czy posypać po nowej trawie ?
Kłopoty - problemy z trawnikiem 14:31, 26 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Jeśli trawnik jest zachwaszczony to przekopanie nie zniszczy chwastów i te z wielkimi korzeniami typu mniszek czy krwawnica mogą wyjść. Jakiego typu to są chwasty, czy wieloletnie czy małe jakieś. Przydałoby się zdjęcie. Ale skoro zdjęcia nie ma to moja rada brzmi-

przekopać widłami, wybrać chwasty i trawę łącznie z korzeniami, nawieźć teren dobrą, żyzną ziemią przekopać i dalej postępować jak z radami o sianiu trawnika (grabienie, równanie, wałowanie itd).


Nie mam w chwili obecnej możliwości wykonania zdjęcia bo jestem poza domem. W trawniku znajdują się głównie mlecze, stokrotki, konczyna i inne dziadostwo. Dodatkowo jest mocno przerzedzony spowodowany pewnie słabą glebą.
Przekopię całość, wygrabię wszystko i nawiozę nowej ziemi. Czy spryskanie ziemi przed rozłożeniem rolki da jakiś efekt ?
Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika 08:08, 26 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
Bartek nie wklejaj w 5 watkach tego samego pytania, proszę

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=bartek_s1992&search_in=posts&commit=Szukaj
Trawnik z rolki 08:05, 26 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
Witam, planuję założenie nowego trawnikaz rolki w miejsce starego. W starym trawniku rosną różne chwasty, czy przed założeniem trawnika z rolki wystarczy przekopać tereni wygrabić te chwasty grabiami ? Czy lepiej opryskać jakimś środkiem na chwasty i dpiero uładać trawnik ?
Prosze o rade


Rada jest w innym watku, chyba w kilku zamieściłeś to samo pytanie. Już odpowiadałam na nie.

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=bartek_s1992&search_in=posts&commit=Szukaj
Trawnik z rolki 22:51, 25 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam, planuję założenie nowego trawnikaz rolki w miejsce starego. W starym trawniku rosną różne chwasty, czy przed założeniem trawnika z rolki wystarczy przekopać tereni wygrabić te chwasty grabiami ? Czy lepiej opryskać jakimś środkiem na chwasty i dpiero uładać trawnik ?
Prosze o rade
Trawnik z rolki 20:28, 25 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam, planuję założenie nowego trawnikaz rolki w miejsce starego. W starym trawniku rosną różne chwasty, czy przed założeniem trawnika z rolki wystarczy przekopać tereni wygrabić te chwasty grabiami ? Czy lepiej opryskać jakimś środkiem na chwasty i dpiero uładać trawnik ?
Prosze o rade
Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika 14:22, 25 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Proszę o radę: zakładam nowy trawnik, chciałbym pozbyć się wszystkich chwastów przed założeniem nowego trawnika z siewu. Czym popryskać aby szybko pozbyć się chwastów abym mógł przystąpić do prac ?
Kłopoty - problemy z trawnikiem 10:35, 25 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam,

mam szeroki na 1,5 m i długi na 6 metrów pas gdzie mam stary trawnik, zachwaszczony i chciałbym zasiać nowy. Kupiłem 4 worki ziemi do trawnika i trawę (opakowanie.
Pytanie: jak usunąć stary trawnik ? Opryskać ? Czy po prostu przekopać łopatą, wygrabić, wysypać nową ziemię z nawozem i zasiać trawę ?
Proszę o radę.
Rozpoznawanie chorób i szkodników 21:28, 12 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Oto zdjęcia.
Rozpoznawanie chorób i szkodników 19:07, 12 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam, mam problem z moim drzewkiem. Od środka igły brązowieją. Proszę o radę jak temu zaradzić.
Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika 15:36, 03 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Jestem po wertykulacji, zszokowała mnie ogromna ilość trawy po tym zabiegu, wywiozłem około 20 taczek ...
Czy u Was też były takie ciężkie te kosze po wertykulacji ? Bo u mnie było dużo ziemii w tym i to dlatego a wysokość nie była ustawiona znów taka niska ... (?)
Kłopoty - problemy z trawnikiem 17:33, 29 mar 2017

Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 204
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
Witam,

czy istnieje konieczność sypania ziemii po wertykulacji ? Jeśli tak to jaką ziemię najlepiej sypać ? W piątek będę pierwszy raz przeprowadzał wertykulację, nie mam doświadczenia.
Proshttp://www.ogrodowisko.pl/artykuly/291-latwe-ogrodnictwo-jak-zrobic-wertykulacje-trawnika
zę o radę.
Kłopoty - problemy z trawnikiem 15:34, 29 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam,

czy istnieje konieczność sypania ziemii po wertykulacji ? Jeśli tak to jaką ziemię najlepiej sypać ? W piątek będę pierwszy raz przeprowadzał wertykulację, nie mam doświadczenia.
Proszę o radę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies