Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 09:02, 09 mar 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Magdaw

Można już wysiewać. Nawóz azotowy jest pobierany w każdej temperaturze, fosforowy najlepiej przy temperaturach dodatnich, potas także i magnez przy odczynie powyżej 5,5.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Trudnepoczatki 09:20, 09 mar 2017

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 57
Mazan u mnie jeden rododendron jest taki sam. Czy mogę go już podlać siarczanem magnezu czy jeszcze za wcześnie ? Czy do siarczanu magnezu dodać siarczan potasu ?
A drugiego rodka jesienią podrył karczownik, zwinął liście w rurkę. Odkopałam go to pod korzeniami była wielka wyryta dziura, korzenie wisiały w powietrzu. Uzupełniłam ją świeżą ziemią z torfem i obornikiem trochę go podniosłam, ale liście od jesieni nadal są zwinięte w rurkę. Co mogę jeszcze zrobić żeby go uratować ? Niestety nie mam zdjęcia.

Gdzie znajdę przepis na HT ?
Mazan 11:20, 10 mar 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Trudnepoczatki

Nawóz musisz już wysiać, mieszać także można zachowując proporcje dla roślin. Jeżeli karczownik nie poodgryzał korzeni po uprzednim uzupełnieniu braków należy go podlać tak, jak świeżo posadzoną roślinę. Te 'rurki' z liści to brak wody.
Przepis na HT mogą udostępnić dziewczyny go stosujące, np Anbu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
krabu 18:52, 24 mar 2017

Dołączył: 24 mar 2017
Posty: 1
Witam,

Ubiegłej jesieni zasadziłem około 100 tuj szmaragd 160 cm - kopane z gruntu. Teraz na wiosne z niecierpliwością czekam co będzie sie działo i zaczynam zauważac niepokojące sygnały.

1. Generalnie tuje trochę zbrunatniały ale zrzuciłem to na ostrą zimę

2. Teraz widzę na kilkunastu poczerniałe gałązki - poniżej zdjęcia.

Jesenią po posadzeniu tuje systematycznie były podlewane do momentu kiedy zaczęły sie mrozy, przez zimę nie były podlewane, obecnie powoli zaczynam podlewanie ale bardzo rzadko narazie. Jakiś tydzień temu przebrałem ich środki z troche uschnietych gałązek (nie wszystkie tego wymagały). To w zasadzie cała historia.

Mam zakupiony nawóz - YARA-VILA - narazie go nie stosowałem, planowałem na początku kwietnia po przekroczeniu średniej temperatury pow. 10 stopni - 2 - 3 razy w roku, I nawożenie - do 15 kwietnia, II - do 15 czerwca, III - do 15 lipca. W chwili obecnej nie wiem czy to zastosuje bo niechciałbym przesadzić.

Prosiłbym o porady, co zrobic z tymi czarniejącymi gałązkami (psy koty - nie wykluczam choć czarnieją też gałązki na tujach są za ogrodzeniem) i czy nawozić tym co zakupiłem w sposób jaki opisałem??

Czarniejące gałązki:









Zbrunantnienie:


frezja 18:58, 24 mar 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Krabu, za małe fotki ;(

edit. już ok.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Wiolka5_7 19:29, 24 mar 2017


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Czarne plamy pewnie to od moczu kota
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AgaCzek 17:41, 09 kwi 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Mam problem z różą (chyba) na jednej gałązce jest grzyb/pleśń/mączniak - szukałam po zdjęciach chorób i nie do końca jestem w stanie to przyporządkować.


Co to jest? jest tylko na tej jednej gałązce.


widok od drugiej strony
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
bartek_s1992 19:07, 12 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Witam, mam problem z moim drzewkiem. Od środka igły brązowieją. Proszę o radę jak temu zaradzić.
bartek_s1992 21:28, 12 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Oto zdjęcia.
AgaCzek 09:54, 14 kwi 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Od razu zaznaczę, ze absolutnie nie jestem specjalistką. Mam taki cyprysik (cyprysik groszkowy) i to podobno normalne, że tam gdzie nie dochodzi światło tam zamierają w środku gałązki. Ja je czyszczę regularnie, by nie zalegały martwe i by nie przyplątał się jakiś grzyb - formuję też drzewko tak by wszystkie kule czy spodki miały jak najwięcej światła. To tak z mojego skromnego doświadczenia - poczekaj jeszcze na odpowiedzi innych osób.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies