Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Wiolka5_7 15:17, 08 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Dziękuję za pomoc
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
KasiaW 17:13, 08 maj 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Mazan napisał(a)
KasiaW

Standardowy, czyli 7 - 10 dni, ale po dokładnym obejrzeniu liści. Takie wybrzuszenia mogą mieć inne pochodzenie, dlatego oprysk powinien mieć swój cel.


Pozdrawiam


Przyjrzałam si listków, nic nie zauważyłam. Zrobiłam dodatkowe fotki najbardziej podejrzanych lisci, może one cos pokażą
:

____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
magdaw 07:46, 09 maj 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Proszę o pomoc w sprawie moich różaneczników , pogoda u mnie paskudna leje mokro i wilgoć, opryskałam je pod koniec marca profilaktycznie Topsinem a teraz zobaczcie jakie pędy.. czy to fytoftoryza czy coś łagodniejszego?
Dodam że 3 sztuki kupione w jednym czasie tej samej wielkości 2 urosły bardzo jeden słabo kwitnie i nie urósł wcale.Na 3 zdjęciu ten biedny który wygląda coraz gorzej , na 4 kolega w tym samym wieku ( rosna obok siebie)


____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Mazan 10:28, 09 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Magdaw

Pierwsze pytanie: jaki jest odczyn? Rośliny na pierwszych trzech fotkach wykazują niedobór żelaza /za wysokie pH?/. Zakłócenia w pobieraniu składników. Opryskaj 2 - 3x HT/RT, dowiesz się czego jeszcze brak - pokażą to liście po wyeliminowaniu objawów choroby. Ostatnia fotka pokazuje duże obniżenie temperatury, co spowodowało utrudnienie w pobieraniu fosforu, a nadmiar potasu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 10:30, 09 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaW

No i pokazały. Potwierdziłaś podejrzenia szkodnika. Teraz Magus lub Ortus i Mospilan.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaW 11:24, 09 maj 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Mazan napisał(a)
KasiaW

No i pokazały. Potwierdziłaś podejrzenia szkodnika. Teraz Magus lub Ortus i Mospilan.


Pozdrawiam


A jednak Walerku bardzo, bardzo dziękuję za diagnozę.
Czy szkodnik zagraża innym roślinom w pobliżu?
Dziś kupuję specyfiki i ruszam do boju! Jeszcze tylko jedno pytanie: co lepsze Ortus czy Magus?

EDIT: W jakiej kolejności i odstępach pryskać Magus/Ortus za 7 dni Mospilan?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Mazan 11:45, 09 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasiu, kup, który będzie, odstęp 2 tygodnie. Szkodnik może zagrozić całej rodzinie śliw, migdałkowi i czasem wiśniom, a szczególnie ich odmianom ozdobnym.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Juzia 11:51, 09 maj 2017


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38613
A co to za szkodnik ???
Na tych śliwach i wiśniach???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
KasiaW 11:55, 09 maj 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Mazan napisał(a)
Kasiu, kup, który będzie, odstęp 2 tygodnie. Szkodnik może zagrozić całej rodzinie śliw, migdałkowi i czasem wiśniom, a szczególnie ich odmianom ozdobnym.



Pozdrawiam


No to o tyle dobrze, że nie mam tych drzew - oprócz 3 śliw rosnących obok siebie.
Walerku, w tym tygodniu chcę zacząć przygodę z HT i OW, rozumiem, że mam śliwy omijać przez najbliższe 3-4 tygodnie?

Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
bartek_s1992 14:46, 09 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
WItam, proszę o weryfikację co to za szkodnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies