Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Gosiek33 12:58, 31 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mam w końcu jasność
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 13:41, 31 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu, Pszczółko, Gosiek - moje Głosy Rozsądku - kupować teraz te oczary czy dać sobie luuuz…? Zawsze się bojam, że mi wykupią i nie będzie (no gooopia jestem ). Wsadziłabym do dużych donic, ustawiła w zaciszu (hotel Zacisze ), a na wiosnę już by kwitły... Co???
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 15:08, 31 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Hm, do donic....

No też można na początek. Kup.

Daj im potem miejsce i tło i będzie gicio.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kwartet 15:44, 31 paź 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
To ja jako długoletnia posiadaczka oczara w odmianie Diana(na wiosnę posadziłam )dorzucę trzy grosze.Kupiłam go na wiosnę cena do wielkości wielce korzystna była ,kilka pędów jeden to mojej wysokości był . Zadowolona posadziłam liście puścił, przyszła jesień i tu nastąpiło ździwko .Jedna gałąź zaczęła przebarwiać się na żółto reszta na pomarańczowo a następnie ta żółta zrzuciła liście i zaczęła kwitnąć. Coś mnie tknęło przypomniałam sobie że Hania pisała że ma takiego oczara co na jesieni kwitnie.Okazało się że ta moja Diana szczepiona jest na tym wirgin coś tam i podkładka puściła takiego bata.Pani w szkółce doradziła wycięcie tego pędu żeby szczepiona odmiana nie zamarła.
Cena już nie taka korzystna teraz sięga do kolanka.
Pszczelarnia 16:11, 31 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kwartet napisał(a)
To ja jako długoletnia posiadaczka oczara w odmianie Diana(na wiosnę posadziłam )dorzucę trzy grosze.Kupiłam go na wiosnę cena do wielkości wielce korzystna była ,kilka pędów jeden to mojej wysokości był . Zadowolona posadziłam liście puścił, przyszła jesień i tu nastąpiło ździwko .Jedna gałąź zaczęła przebarwiać się na żółto reszta na pomarańczowo a następnie ta żółta zrzuciła liście i zaczęła kwitnąć. Coś mnie tknęło przypomniałam sobie że Hania pisała że ma takiego oczara co na jesieni kwitnie.Okazało się że ta moja Diana szczepiona jest na tym wirgin coś tam i podkładka puściła takiego bata.Pani w szkółce doradziła wycięcie tego pędu żeby szczepiona odmiana nie zamarła.
Cena już nie taka korzystna teraz sięga do kolanka.


Cenne doświadczenie. Czyli trzeba kupować odmiany kwitnące ale wtedy szkółki są zamknięte.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
greg66 16:30, 31 paź 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
W mojej szkółce będą mieć oczary w marcu, warto wtedy kupować?
To będzie końcówka kwitnienia?
I ja mam bardzo wietrznie, zniesie to, czy lepiej nie ryzykować?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gruszka_na_w... 21:34, 31 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zana napisał(a)


A to ja kojarzę, że pierwsze cięcie w lutym.


Tak robię u siebie. Z dobrym skutkiem. Trzeba pilnować prognoz pogody. Bardziej niż miesiąc istotna jest temperatura. Czasem końcówka lutego jest już u mnie zbyt ciepła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:38, 31 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)


Cenne doświadczenie. Czyli trzeba kupować odmiany kwitnące ale wtedy szkółki są zamknięte.



O ile pamiętam, to zamawiałam swoje jako oczary pośrednie. Kwitnąć zaczęły po dwóch latach, jesienią. Wtedy wyszło na jaw, że są oczarami wirginijskimi.
Teraz mają pełno frędzelków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 07:11, 01 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Na cztery oczary kupione latem, tylko jeden pokazał inwersję. Można ryzykować
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 12:47, 01 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies