Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Gruszka_na_w... 18:57, 03 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
A zaznacz na tym planie, w którym mniej więcej miejscu są te jabłonki.
Jeśli mają wartość sentymentalną, to trzeba je zostawić. Zadbać o ich przycięcie i ładną trawę pod nimi. Wokół pni można posadzić cebulowe. Pszczółka ma u siebie taką narcyzową łączkę. Wiosną wygląda bajecznie. Z tego wgłębnika można by zrobić fajny pokoik ogrodowy. Murek obsadzić bluszczem albo trzmieliną. Miejsce na hamaczek jak znalazł.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 19:18, 03 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ale to jest metr poniżej I dopóki nie staniesz na murku i nie zegniesz szyi o 90 st. - nie zobaczysz nic...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 19:49, 03 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
galgAsia napisał(a)
Ale to jest metr poniżej I dopóki nie staniesz na murku i nie zegniesz szyi o 90 st. - nie zobaczysz nic...


Dlatego pisałam, że trzeba ten wgłębnik potraktować jako odrębny pokoik ogrodowy.
Taki intymny. Te jabłonki potrzebują jedynie ładnej oprawy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
deszczowymaj 19:52, 03 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ania111 napisał(a)



oj jaki ładny plan


No Anula ..weź też taki zrób może w końcu zajarzę co gdzie jest
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 19:54, 03 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
galgAsia napisał(a)
Ale to jest metr poniżej I dopóki nie staniesz na murku i nie zegniesz szyi o 90 st. - nie zobaczysz nic...


Asiu ja się nie znam ale...chyba o to właśnie chodzi z wgłębnikiem że on jest w głębi schowany
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
makadamia 20:24, 03 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
galgAsia napisał(a)
Pół dnia nad nim siedziałam wersji nie zliczę . Ciekawe, co Asia na to...


Asi też się plan podoba
Pełna profeska

Pytanie numer jeden: jaki zakres zmian dopuszczasz? Co jest do ruszenia a co nie?

A inne pytania: gdzie jest wejście do tego wgłębnika? Rozumiem że słupki są przeznaczone do likwidacji? Czy ewentualnie byłaby możliwość częściowego wyburzenia murka i zrobienia schodków do niego ze środka ogródka?

Czy ten ogród jest w ogóle widoczny z domu? Skoro zdjęcia robiłaś z drabiny, to pewnie dlatego, że z okien domu nie miałaś możliwości?

Jak w ogóle wygląda połączenie domu i ogrodu? Tylko ta furtka? Nie ma możliwości poszerzenia tego przejścia, lepszego połączenia domu z ogrodem?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 20:28, 03 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915


J - jabłonka.

Pewnie trudno Wam uwierzyć, ale ja mam klaustrofobiczne odczucia, jak patrzę na ten wgłębnik... Korony tych jabłonek są niskie, jak idę do kompostownika, zawsze zawadzam głową o gałęzie. Mam odczucie, ze kiedyś wykłuję sobie oko . Kompletnie nie widzę sposobu na rozwiązanie tego problemu i polubienie tego miejsca...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 21:10, 03 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asiu
Wejścia do wgłębnika nie ma, nigdy nie było - psy radziły sobie bez schodów, człowiek nie wchodził tam na tyle często, by były niezbędne. Myślę, że teraz będą konieczne, bo inaczej żadnego pożytku nie będzie...
Ja w tym domu nie mieszkam. Ogródeczka mojego z okien nie widać. Nie ma innego połączenia, tylko ta furtka. Zrobię zdjęcie z górnego tarasu, żebyś miała widok ogólny.
Wszystkie rabaty "rzeźbiłam" w gruzie, śmieciach i glinie. Nie jestem chyba nastawiona na totalną demolkę i rewoltę. Ciekawa jestem, jakie będziesz miała wyobrażenia tego miejsca... To, co spędza mi sen z powiek, to wgłębnik (11) i dzicz (13). Jeśli coś jeszcze można poprawić, chętnie poznam Twoje zdanie. Dziękuję, że chcesz o tym pomyśleć
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 07:11, 04 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Skoro poza psami (kiedyś) nikt tam się nie zapuszcza to jak zbieracie jabłka?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 07:26, 04 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A Pan Ojciec raz na jakiś czas wstawi sobie tam drabinę i zrywa. W tym roku nie było co zrywać... Na wiosnę jabłonki są przycinane. I tyle. Na dole chwastowisko i samosiejki akacji i klonu. Muszę tam zejść i trochę ogarnąć, ale to jest zawsze na końcu listy...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies