Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nietypowo :D Balkon...

Pokaż wątki Pokaż posty

Nietypowo :D Balkon...

kaisog1 14:14, 27 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Słuchajcie... Dosyć mam bałaganu na balkonie. Chciałabym go jakoś zagospodarować. Nie mam pojęcia jak.... Myślałam, żeby zrobić jakiś "szkielet" z roślin zimozielonych i uzupełniać sezonowymi.... Jak to wszystko zorganizować? Jakie donice? Robić? Czy kupować gotowe???
Jak macie jakies inspiracje balkonowe lub tarasowe wklejajcie

To mój szkic balkonu



i zdjęcia (błagam nie patrzcie na bałagan )






Najgorszy jest ten słup na środku..... Bo ogranicza możliwości ale ma jedną zaletę Mogę na nim puszczać moje kochane powojniki
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Pwl 17:40, 27 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
masz super balkon podstawowa rzecz jaką możesz zrobić to np. jeden typ doniczek, aby ograniczyć
różnorodność na takiej niedużej przestrzeni. Bardzo dobre do skrzynek są pelargonie bluszczolistne
(Pelargonium peltatum), są niezawodne Z pomysłów który ogólnie już wykorzystałaś to kratki
dla pnączy, tutaj jest taka metalowa i można na niej wieszać doniczki, (sorry za jakość) Werbena
w doniczce także by sobie świetnie poradziła.






no i jeszcze jeśli lubisz to super alternatywą jest hodowla warzyw na balkonie, pietruszka, buraki,
pomidory i często np. niektórzy uprawiają w doniczkach truskawki. Dobrze będzie wyglądał czosnek
ozdobny Allium sphaerocephalon ale czymś jeszcze podsadzony.
____________________
paweł
Gardenarium 21:19, 27 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gosiu, jak byłam u Ciebie latem to było ślicznie. Jeśli chcesz zimozielone i w większych skrzyniach to mam dla Ciebie propozycję. Trzeba zakupić w drewnianych sklepach skrzynie drewniane róznej wielkości i w nich komponować nasadzenia jak w gruncie. A na słupy i balustrady dać tylko skrzynki lub śliczniutkie doniczuszki z Bronisz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:25, 27 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja bym sadził też dużo z tych doniczkach piętrusach co są tak ostatnio modne

No i też posadziłbym tak jak Danusia radzi - w skrzyniach trwałe, a przed balustradą jednoroczne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 21:40, 27 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Paweł dzięki za odpowiedź Własnie donic chciałabym uniknąć, bo mam ich dużo i wiem, że tworzą chaos. Niestety pelargonie bluszczolistne nie trzymają się u mnie na balkonie..... nie wiem czemu.... Miałam już ich sporo i zawsze są jakieś mikre..... Chodowla warzyw na balkonie to luksus dla mnie Niestety u mnie jest za ciemno....

Danuś no właśnie liczyłam na Twoją podpowiedź bo widziałaś balkon na własne oczęta Czyli dać zróżnicowane skrzynie w wysokościach, czy i szerokościach?? Zastanawiam się też nad układem... nie wiem czy robić L-kę, czy te skrzynie mają się dawać przestawiać..... Tak jeszcze myślałam, że jakby zrobić taką zabudowę ze skrzyn to czy na balustradzie będą pasowały zwykłe skrzynki? Hmmmm spróbuję zaraz coś poszkicować

Sebek no własnie myślałam, żeby w skrzyniach były zimozielone Nie wiem tylko czy zostawiac ten bluszcz i kratki....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
vesper 23:57, 27 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
O! Fajny wątek Także kombinuję jak upiększyć swój balkon. Planuję dwie drewniane donice 50x50x50 w rogach balkonu (ma kształt prostokąta), w nie zimozielone rośliny, a w mniejsze donice ceramiczne rośliny jednoroczne, sezonowe.
Poczytałam artykuł Danusi Ogrody w pojemnikach i dużo mi się rozjaśniło. A także artykuł Mini ogródki w pojemnikach.
I marzą mi się donice w takim stylu, jak podejrzane na Ogrodowisku:

Będę dopingować i podglądać
____________________
Ogródek vesper
Gardenarium 07:51, 28 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Vesper podepnij link pod "zielone"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 08:25, 28 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ahhhh znam to zdjęcie, znam To jest marzenie....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
vesper 10:08, 28 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
gardenarium napisał(a)
Vesper podepnij link pod "zielone"

Już poprawiłam i działa
____________________
Ogródek vesper
kaisog1 21:49, 28 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108


to se pomalowałam przez 5 minut bo mnie naszło Chciałabym to wszystko podsadzić żurawkami ale w ogóle nie wiem czy to co bym chciała zmieści sie do tych planowanych skrzyń Najpierw namalowałam teraz będę mierzyć
W tym narożniku wystającym zwisałyby bielusieńkie petunie.... W skrzynkach na balustradzie byłyby białe przetkane fioletem plus zielistka(? - tak ta trawka się nazywa domowa ???)
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies