Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sylwia_slomc... 15:02, 04 paź 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Ale wszystko się pięknie rozrosło i nowe elementy się pojawiły, rabaty w nowych odsłonach cudnie jest i z charakterem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bdan 18:22, 04 paź 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Pszczelarnia napisał(a)


Szpalerek i łany - to moje ulubione ogrodnicze słowa.

Pisałam o gruszy dla Wieloszki ale mi post poszedł w eter.

I tak grusza ozdobna jest piękna, u mnie nie ma rdzy (uwaga na gruszę przy jałowcach) ale wiem, że grusze mają rdzę (muszę przez zimę doszkolić się nt. rdzy i jak z nią postępować) - sfotografuję wiernie każdy listek o tej porze. Mam 2 szt. a planuję jeszcze jedną. Nie widzę, żeby jakoś owocowała uporczywie. Owocków nie widzę.

W Poznaniu jest szpaler tych grusz wysadzony na wąskiej śródmiejskiej ulicy w zabudowie kamienicznej. Od lat obserwuję - wytrzymałe drzewo, ładny dość wąski jak na drzewo szpalerowe pokrój, ładne liście.


Przy dębie błotnym trzeba sprawdzić czy nie łapie mączniaka. Dąb jest masywniejszym drzewem przez swój "dębowy" pień.


Ewa dziękuję Ci bardzo za informacje. Tak zaglądam sobie na te grusze i one docelowo to wcale małe nie są. chyba będę musiała odpuscić i u Was się nimi zachwycać, chyba, że jedną sobie kupię i przycinać będę. Trzy sztuki to jednak gdyby im ksiązkowe miejsce zostawić to 10 m. Nie mam takiej przestrzeni
AgataP 19:24, 04 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ewo piękne zestawienie zdjęć... uwielbiam klimat Twojego ogrodu...
____________________
Z Pszenicznej...
19:38, 04 paź 2016
podróżowałaś? masz jakies ciekawe zdjecia z podróży ...bo pełny bagażnik roslin juz tu nikogo nie wzrusza ...to już się stało normą
Pszczelarnia 21:09, 04 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
eee_taam napisał(a)
podróżowałaś? masz jakies ciekawe zdjecia z podróży ...bo pełny bagażnik roslin juz tu nikogo nie wzrusza ...to już się stało normą


Zdjęcia będą zimą, jak będzie czas.
A tymczasem:



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:18, 04 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgataP napisał(a)
Ewo piękne zestawienie zdjęć... uwielbiam klimat Twojego ogrodu...


Oj tam.

Po deszczu położyły się zawilce.



A trawy powiewają:







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:28, 04 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
bdan napisał(a)


Ewa dziękuję Ci bardzo za informacje. Tak zaglądam sobie na te grusze i one docelowo to wcale małe nie są. chyba będę musiała odpuscić i u Was się nimi zachwycać, chyba, że jedną sobie kupię i przycinać będę. Trzy sztuki to jednak gdyby im ksiązkowe miejsce zostawić to 10 m. Nie mam takiej przestrzeni


A ja jednak posadzę tę jedną jeszcze tutaj (po prawej stronie), bo po lewej już jedna jest. Będzie dobrze - mierzyłam.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:31, 04 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale wszystko się pięknie rozrosło i nowe elementy się pojawiły, rabaty w nowych odsłonach cudnie jest i z charakterem


Dziękuję,
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 10:23, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Październikowa róża, jak drut prosta i szyję wyciąga
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorotka_z 13:43, 05 paź 2016


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Pszczółko, wiem, że czytasz książki o tematyce ogrodowej. Mogłabyś polecić coś anglojęzycznego? Interesują mnie ogrody angielskie, trawy i byliny. Mam np Natural Garden Style Noela Kingsbury i bardzo ją lubię. Może znasz coś podobnego? Są dosyć drogie i boję się kupować w ciemno.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies