Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

makadamia 15:10, 08 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewo, widzę że i u Ciebie planowanie jesienne

A czy w międzyczasie mogłabyś mi pomóc w planowaniu?

Pamiętam, że masz kilka piwonii. Jakie polecasz towarzystwo dla nich? Same wiosenne byliny (łubiny? kosaćce?czosnki?) czy coś co później da pokaz (trawy pasują? szałwie? jeżówki? przetaczniki?). Mam kilka egzemplarzy jakiejś nn (jasnoróżowa, prawie biała) i straszny problem żeby je zagospodarować...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
elka_ 00:29, 10 paź 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Pszczelarnia w obiektywie Izy i Agi wygląda zjawiskowo, szczególnie zdjęcia o poranku

Jednak największe ukłony dla ogrodniczki, bo przecież, gdyby nie jej pasja i praca, nie byłoby tego miejsca
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Malgosik 13:10, 10 paź 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Pszczelarnia napisał(a)








słodkości
ależ się naoglądałam pięknych zdjęć malowniczego ogrodu
to jednak dobry pomysł by wpuścić czasem fotografa "z zewnątrz"
ale że się jarząba wymienia na jarzęba to bym nie wymyśliła
____________________
Ogród na glinie
Pszczelarnia 23:33, 10 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A tymczasem jesień.



Posadziłam 'Marikena' na rabatę pod lipą. Hortensja nie dawała tam rady (przypalało ją regularnie nawet zachodnie sońce).


Cienista strona tarasu:


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:44, 10 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I zawilce ciągle kwitnące.

Pajęczynowaty jak akwarela




Przy świecznicy



I białe






I miskanty





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:49, 10 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Astry jesienne:



Dalie na bylinowej:



Nakładające się w obiektywie bylinowe plamy:




I przycupnięte kule (nota bene: w przyszłym roku musze posadzić dalie "lżejsze" i koło siebie w smudze:




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 23:50, 10 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Też nie śpisz. Bajkowe przeplatanki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 23:54, 10 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ciekawa hortensja


Świecznice (najdłużej u mnie kwitnie "Brunette') - niestety prawie wszystkie chorują na grzybowy uwiąd albo po prostu na grzyba



Wiązówce warto zostawić kwiatostany


I kwiatostany żurawki na tle kirengeszomy:





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 00:07, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wczesną wiosną wyściółkowałam tę rabatę kompostem (przesianym nawet) i wyrosły mi pomidory koktajlowe i nawet dynia


A w warzywniku kwiaty, zakwitły wreszcie choinki kosmosów (co za zmutowana odmiana):



I jabłoń stara rodzi co roku:


I d. 'Lady Darlene'



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 00:16, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
Ewo, widzę że i u Ciebie planowanie jesienne

A czy w międzyczasie mogłabyś mi pomóc w planowaniu?

Pamiętam, że masz kilka piwonii. Jakie polecasz towarzystwo dla nich? Same wiosenne byliny (łubiny? kosaćce?czosnki?) czy coś co później da pokaz (trawy pasują? szałwie? jeżówki? przetaczniki?). Mam kilka egzemplarzy jakiejś nn (jasnoróżowa, prawie biała) i straszny problem żeby je zagospodarować...


Zajrzę do Ciebie zaraz a tymczasem o piwoniach.

Piwonie mogą rosnąć z wiosennym towarzystwem (jak pisałaś) i nawet niezapominajki mogą być koło nich.

Do piwoni kwitnących później (czerwiec) można dać przywrotnika, bodziszka. Ładnie wygląda piwonia Ewelina podsadzona żurawką.

Można je łączyć z różami, byle punktowo.

Zestawienie u Małej Mi jest z seslerią, można dać molinię (m. caerulea) nawet. Mogą być jarzmianki w takiej kompozycji z piwoniami. U mnie rośnie pod jedną pas bergenii (jako samoobsługowe rozwiązanie). Fajnie tęż będzie wyglądać ze średnią hostą.

Ponieważ mam zamówionych kilka piwonii, stworzyłam dla nich pas w sadzie, w plecach może będą miały rugosę 'Kórnik'.

Najfajniejsze w piwoniach jest to, że one też chcą kwitnąć w półcieniu (u mnie stare okazy :majowej" rosną od wschodu pod drzewmi, piwonie hybrydowe kierują się mocno w stronę pełnego światła).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies