Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

dorotka_z 13:48, 05 paź 2016


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
A propos jarzębi, skoro lubisz . Znasz może jarzębia fingerprint? Chciałabym posadzić wzdłóż ogrodzenia 5 kolumnowych drzew w równych odstępach, pomiędzy bylinami i krzewami. Zastanawiam się nad odmianą fingerprint( pięknie przebarwienia jesienne) a jarzębiem Titan (piękne, bordowe jagody). Może znasz takowe?
____________________
14:17, 05 paź 2016
Pszczelarnia napisał(a)


Zdjęcia będą zimą, jak będzie czas.
A tymczasem:





śnieg spadł ..u mnie lodowica jest ...zima mnie straszy czyli fotki bliżej niż dalej
Urszulla 14:34, 05 paź 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Cudowna Artemis a kwitnące trawki uwielbiam również
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
AgataP 17:08, 05 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
dorotka_z napisał(a)
Pszczółko, wiem, że czytasz książki o tematyce ogrodowej. Mogłabyś polecić coś anglojęzycznego? Interesują mnie ogrody angielskie, trawy i byliny. Mam np Natural Garden Style Noela Kingsbury i bardzo ją lubię. Może znasz coś podobnego? Są dosyć drogie i boję się kupować w ciemno.


Ja kupiłam sobie wczoraj taką

http://www.ebay.co.uk/itm/Planting-A-New-Perspective-Piet-Oudolf-/371737080031?hash=item568d41b0df:g:mJgAAOSwzaJX2aNS
____________________
Z Pszenicznej...
an_tre 19:57, 05 paź 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
pospacerowałam po pięknym ogrodzie, posłuchałam szumu strumyka Pszczelarnia we mgle mnie urzekła...
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
ZbigniewG 22:59, 05 paź 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Pszczelarnia napisał(a)
Dziękuję. I idę sprawdzić jak wygląda świerk kłujący, bo znam tylko zwykłe i srebrne.

Ewa świerk zwykły = pospolity = picea abies
świerk srebrny = kłujacy = picea pungens dla jasności srebrny czasami jest zielony

zwykły i srebrny to nazwy potoczne
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
pestka56 01:01, 06 paź 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Ach, Piet Oudolf i Noel Kingsbury
Kilka lat temu Muza wydała książkę z ich projektami rabat i jeszcze kilku innych Ogrodników. Niestety nie do kupienia już, ale... mam ją zeskanowanąi mogę podzielić się z zainteresowanymi. Wznowienia nie będzie.
____________________
Kasia
Pszczelarnia 08:42, 06 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ZbigniewG napisał(a)

Ewa świerk zwykły = pospolity = picea abies
świerk srebrny = kłujacy = picea pungens dla jasności srebrny czasami jest zielony

zwykły i srebrny to nazwy potoczne



A to znam te. Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 08:44, 06 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
pestka56 napisał(a)
Ach, Piet Oudolf i Noel Kingsbury
Kilka lat temu Muza wydała książkę z ich projektami rabat i jeszcze kilku innych Ogrodników. Niestety nie do kupienia już, ale... mam ją zeskanowanąi mogę podzielić się z zainteresowanymi. Wznowienia nie będzie.


Pestko, ta książka jeszcze szczątkowo zalega półki Empików (Empik wykupił cały nakład i nie sprzedał całości). Widziałam w kilku miejscach w Polsce.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 08:47, 06 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
dorotka_z napisał(a)
A propos jarzębi, skoro lubisz . Znasz może jarzębia fingerprint? Chciałabym posadzić wzdłóż ogrodzenia 5 kolumnowych drzew w równych odstępach, pomiędzy bylinami i krzewami. Zastanawiam się nad odmianą fingerprint( pięknie przebarwienia jesienne) a jarzębiem Titan (piękne, bordowe jagody). Może znasz takowe?


Nie mam takich. Nie znam.

Te rosyjskie jarząby (nazywam je likierowo-deserowe)są świetne i zdrowe. Mam co prawda jednego ale kilka w obserwacji.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies