Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sylwia_slomc... 11:28, 21 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
A Kto nie lubi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 11:29, 21 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
agniecha973 napisał(a)
Ewa, a nie da się tej siatki leśnej zamontować na dole rabaty? Przy strumieniu? Jest pewnie jakieś prawo, które nie pozwala przy strumieniu stawiać? Zamontowana na dole nie byłaby widoczna z ogrodu. Rozumiem,że bronimy się od dołu od strony strumienia. Sama siatka jest mało widoczna, ale słupki, które ją trzymają już niestety są. U mnie pole ogrodzone taką siatką, bo nam sarny niszczyły (niezapomniane słowa teściowej: kto to widział pole grodzić ) i na sarny starcza. Z pastuchem jest tak, że trzeba cały czas pilnować żeby żadne źdźbło czy listek nie urosły na tyle, żeby dotknąć drutu, bo przestaje działać. Na byki na wsi ludzie mają i sprawdza się. Potem działa nawet bez włączania. Muszą sie nauczyć tylko, ze to boli i już nie próbują, więc może jedna zima na edukację wystarczyłaby? Potem musi być tylko widoczny drut.
Pozdrawiam.


Agniecho, miło Cię widzieć.

Otóż, przy strumieniu działa prawo wodne. Teren należy do RZGW. I tam na dole miałyby jak się odbić. Ale może zejdę troszkę niżej, żeby nie było tak widać.

Drut z napięciem przeskoczą. A jak będzie za wysoko, to się przeczołgają. Gdybym nie widziała, to bym nie uwierzyła. Sarny bały się strumienia ale jelenie już nie.

Potrzebne są 3-4 rzędy drutu do wysokości 180. Słupki mam drewniane wbite, kilka złamanych i położonych pod ciężarem. Mus zabetonować metalowe.

Taki plan na sobotę.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:30, 21 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Monia81 napisał(a)
Witam się Przebiegłam po wątku i obejrzałam wizytówkę Dech zaparło Zielnik, warzywnik, sad, ogród wszystko cudne Aż mi się wspomnienia wakacji na wsi u babci włączyły i łezka w oku zakręciła Pszczółki w pasiekach też były, ale już niestety nie ma, dlatego z wielką chęcią będę wracać do Ciebie


Musze do Ciebie zajrzeć, nazwa wątku obiecująca.

Witaj!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasia73 12:37, 21 mar 2017


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Ewa to masz niezły kłopot i dużo pracy na sobotę, widać Twój ogród spodobał się również łani

Ps.
Ja mam bażanta zaprzyjaźnionego ( dokarmiam go zimą), który niestety zasmakował w cebulkach tulipanów mojego Męża!!!
Mirka 13:11, 21 mar 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ewo wstawiłam u siebie fotki rudbeki.Wysiałam nasionka z dwóch torebek co mi przysłałaś i jednak w obu była rudbekia .A już sie cieszyłam na jezówkę bladą
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
AniMa 13:54, 21 mar 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Ewunia czytam o tej sarnie i z jednej strony żal starowinki a z drugiej strony żal ogrodu i Twojej pracy...
Tylko ta jedna sarna tak do Ciebie zagląda czy stado też???? Może tę jedną jakoś spłoszyć - np. petardą lub śrutówką. Może wystraszy się huku????
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Pszczelarnia 13:58, 21 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AniMa napisał(a)
Ewunia czytam o tej sarnie i z jednej strony żal starowinki a z drugiej strony żal ogrodu i Twojej pracy...
Tylko ta jedna sarna tak do Ciebie zagląda czy stado też???? Może tę jedną jakoś spłoszyć - np. petardą lub śrutówką. Może wystraszy się huku????


Aniu, jak chwilowe zawiśniecie na drutach niczego jej nie nauczyło, tak huk nie pomoże. Wyobrażasz sobie w nocy strzelać sąsiadom nad uchem?

Ja nie lubię hałasu ...

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AniMa 14:15, 21 mar 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
No nie...
Myślałam o dziennych hukach - my sąsiadowi płoszym szpaki, ale to całkiem inna bajka....
Poza tym - Tobie polecam a sama to sie boję nawet huku korka od szampana
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Mirka 15:17, 21 mar 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ewa przepraszam pomyliłam chyba nazwę tej rudbeki zaraz poprawię O jeżówkę nie prosiłam ale jak napisałaś ze może nasionka pomylone to się ucieszyłam i czekałm jak wykiełkują.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Pszczelarnia 15:20, 21 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AniMa napisał(a)
No nie...
Myślałam o dziennych hukach - my sąsiadowi płoszym szpaki, ale to całkiem inna bajka....
Poza tym - Tobie polecam a sama to sie boję nawet huku korka od szampana


.


Kiedyś miałam takie krokusy. Ciekawa jestem czy w tym roku się pojawią?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies