Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 22:16, 20 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasya napisał(a)
Ewa, a jak ta sarna w takim kiepskim stanie czy nie trzeba zawiadomic jakis sluzb zeby sie ktos nia zaopiekował ?



Niech sarna żyje prawem lasu i racją stada.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:22, 20 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ewka tych jeleniowatych nie zazdroszczę mimo, że piękne, bo wiem jak u mnie sarny zjadły w pierwszym roku wszystkie brzozy do korzenia
Trzeba walczyć o każdą roślinę. U mnie na sarny sprawdziła się siatka leśna na wysokość 1.50 m , ale nie ma ich aż tyle i to tylko sarny, jeleni nie mamy


Sylwio, mój "dramat" polega właśnie na tym, jak znieść widok siatki od strumienia? Nie umiem sobie tego wyobrazić. Zmagam się sama z sobą. Spróbujemy jeszcze pociągnąć 3 ciąg drutów. 150 za mało na jelenie. Przy mnie skakała jedna na 180 - ale to z innej strony i miała kilka metrów rozbiegu.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 23:21, 20 mar 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Nie wiem czy sarny lubią bratki ale ja lubię e tam uwielbiam .
No tej siatki nie zazdroszczę...

Mam milion siewek ciemierników - ktoś mi napisał ż najlepiej je pobrać w kwietniu. Czym je karmisz po przesadzeniu do doniczek? Tak zrobię przynajmniej z częścią.

Te iryski prześliczne.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mala_Mi 00:55, 21 mar 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Ta łania chce w sposób naturalny dokończyć żywot w moim ogrodzie, znalazła sobie miejsce .... .


[b]Czy ktoś wie, czy pastuchy są skuteczne?




Tak.

Przez kilka lat na taborze w górach żaden jeleń czy łania , ani niedźwiedź nie przeszedł przez włączonego pastucha.. lepiej, po jakimś czasie nawet jak był wyłączony a wisiały żółte tasiemki to nie wchodziły poza nie. Odruch Pawłowa chyba działał. Nasz działał na akumulatorze samochodowym.. włączaliśmy tylko na noc i chodziło na tym ok. 2 tygodni lub lepiej. Ale u nas nie było prądu. .... a to zwierzyny nie brakowało.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Basilikum 06:40, 21 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Pszczelarnia napisał(a)


Nie wypłacę Ci się za taki skarb. Prawdziwa wełna! Co R. robi z wełną?


Ewo ja nie mam welny. Nasze owce, choc to dla wiekszosc ludzi niezrozumiale, nie Maja welny. One maja siersc. Tak jak sarna. I skacza tez jak sarny. Jak mielismy za niski plot to nam przeskakiwaly. A wysokosc plotu jak ktos tu juz napisal zelezy od tego czy moga rozbieg wziasc .
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Madzenka 06:44, 21 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ambaras z tymi jeleniowatymi, ale może ten elektryczny pastuch to jedyne rozwiązanie
Jedziesz z nami na inaugurację sezonu do Stefana?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasya 08:28, 21 mar 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
Pszczelarnia napisał(a)



Niech sarna żyje prawem lasu i racją stada.



Ale może ona chora i szuka pomocy ?
Jak człowiek się tak panoszy wszędzie to o prawa lasu cieżko
Dlatego się dokarmia zwierzynę w lesie itp
a czasem trzeba pomoc
Ja bym zawiadomiła jakieś służby, niech fachowcy zdecydują czy zwierze potrzebuje ingerencji czy nie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 08:50, 21 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Pszczelarnia napisał(a)


Sylwio, mój "dramat" polega właśnie na tym, jak znieść widok siatki od strumienia? Nie umiem sobie tego wyobrazić. Zmagam się sama z sobą. Spróbujemy jeszcze pociągnąć 3 ciąg drutów. 150 za mało na jelenie. Przy mnie skakała jedna na 180 - ale to z innej strony i miała kilka metrów rozbiegu.




Ewka leśna siatka nie rzuca się w oczy , na sarny może być taka z wielkimi oczkami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 09:48, 21 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasya napisał(a)


Ale może ona chora i szuka pomocy ?
Jak człowiek się tak panoszy wszędzie to o prawa lasu cieżko
Dlatego się dokarmia zwierzynę w lesie itp
a czasem trzeba pomoc
Ja bym zawiadomiła jakieś służby, niech fachowcy zdecydują czy zwierze potrzebuje ingerencji czy nie




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:51, 21 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
Nie wiem czy sarny lubią bratki ale ja lubię e tam uwielbiam .
No tej siatki nie zazdroszczę...

Mam milion siewek ciemierników - ktoś mi napisał ż najlepiej je pobrać w kwietniu. Czym je karmisz po przesadzeniu do doniczek? Tak zrobię przynajmniej z częścią.

Te iryski prześliczne.

pozdrawiam


Nawóz w kulkach pod korzenie. Tak pobierać w kwietniu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies