Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 20:19, 20 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anabuko1 napisał(a)
Ładnie te bratki z trawkami wyglądają
A po bratkach co będzie ???
Te bordowe ciemierniki cudne.Kusza, kuszą ,,, strasznie


Aniu, oby te bratki wytrzymały do początku czerwca. Potem na pewno heliotrop i może szałwie. Może powojnik.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:26, 20 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Joku napisał(a)
Rolnicy stosują pastuchy do grodzenia pastwisk dla krów. Są skuteczne. Krowy chyba większe od jeleni, tak mi się wydaje. Widziałam tylko sarny na żywo .


Muszę się doszkolić z tematu. 150 mb linii brzegowej, w tym 3 furtki. Jak zrobić taki obwód? Druty muszą być co 40 cm, na wysokość 180 cm. - chociaż tę wysokość jeleniowate jeszcze pokonują.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 20:45, 20 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
kiedys ktos mi powiada tez o welnie owczej, ze sarny tego zapachu nie lubia, wiec jelenie pewnie tez. O taka welne nie prana chodzi po strzyzeniu bez obrobki
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 20:46, 20 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
jolanka napisał(a)
Ewa, wspaniała ta łania Cóż, z jednej strony zniszczenia roślin, z drugiej....samo zycie


Stara, wyleniała i bardzo wychudzona .....
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 20:50, 20 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
No żal mi tej łani...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 20:51, 20 mar 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12197
U rodziców było na pewno więcej niż 150 m, tato ciągnął drut chyba od palika do palika ale furtek raczej nie było. Drut jakoś nisko był zamontowany, (ok. 0,5 m), Hmmm, chyba "przeskakiwaliśmy" przez ten drut górą, w razie potrzeby. Tylko to było ze 20 lat temu. Zapytaj Gobasi (Gobasia), może ona ma coś takiego u siebie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Pszczelarnia 20:52, 20 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basilikum napisał(a)
kiedys ktos mi powiada tez o welnie owczej, ze sarny tego zapachu nie lubia, wiec jelenie pewnie tez. O taka welne nie prana chodzi po strzyzeniu bez obrobki


Już widzę kłębuszki wełny owczej poutykane po całości na drutach, będzie jarmark! Chociaż ... sąsiedzi już mają kolorowe reklamówki z popularnych dyskontów.


Wesołe miasteczko jak nic. .


Izabelo, poślij mi 2 tiry.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 20:52, 20 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Pszczelarnia napisał(a)
I siewki ciemierników. Otóż doszłam do wniosku, że lepiej jest zabierać siewki i sadzić w doniczkach, pilnować wilgotności, dokarmiać. Te pozostawione w gruncie nie kwitną tak szybko, jak te podkarmione. Na zimę doniczki zakopać w ziemi i przykryć słomą, stroiszem, żeby nie zalegał mokry śnieg bezpośrednio w karpie. I czekać 3-4 lata.





Śliczne. Mam trochę siewek ciemierników, ale mimo to zostawię je w glebie. W doniczce jeszcze by się zmarnowały, z moją pamięcią o podlewaniu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 20:53, 20 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)
No żal mi tej łani...


Mi też. Ale silniejszy zwycięża.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 20:56, 20 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Ewo az dwoch tirow nie trzeba chyba, rekamowka by wystarczyla. No i taka welna ma taki nijaki kolor, wiec by sie w oczy nie rzucala.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies