Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 10:12, 21 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)


Jest jeszcze akcja kostka ... . Akcja bramki .... i kilka innych, już nie ogarniam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:14, 21 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
laurowisnia napisał(a)

A to z ogródka i nie tylko to bardzo mi się podoba. Czemu u nas nie ma białych pierwiosnków?
O cisach poczytałam, myślisz, że to zamieranie pędów u Ciebie? Jak pokazałaś to ostatnie zdjęcie, to widać, że sprawa dość poważna. Obserwowałam takie pojedyncze połamane gałązki u siebie, nie były zwiędnięte, tylko jakby naderwane, myślałam, że to wina ptaków, których w tym okresie jest w nich pełno.
Popiół drzewny można chyba wczesną wiosną już wysypywać, tak czytałam ale gdzie, to teraz nie pamiętam.


Na pewno na trawniki, jak ktoś używa. Ja mam gary popiołu przesianego dokładnie i jest idealny.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:14, 21 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Justyna napisał(a)
Tak, wiem, wtedy święto żurawek. Nie przepadam za żurawiami. Wtedy też tłumy będą. Mam chytry plan, aby namówić Zielone Progi, aby zamówienie podrzucili mi do domu (mieszkam przecież tylko 2 min od obwodnicy, może się zgodzą)


O!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:17, 21 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
agniecha973 napisał(a)
Białe pierwiosnki piękne! U mnie też się bardzo postarały i będę dzielić i dzielić i dzielić, bo u mnie w glinie rewelacyjnie sobie radzą. Dziękuję.


Jakże cieszy mnie Twoje pojawienie się! Wabik pierwiosnki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ana_art 10:17, 21 kwi 2017


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Ewa jak Twoje pszczoły? przeczytałam że jest jakiś pomór pszczół na południu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
margaretka3 10:36, 21 kwi 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Pszczółko, ile zaplanować sadzonek hyzopa dla Ciebie? O chryzantemach też pamiętam.
Coś się wymyśli z przekazaniem Właśnie w tym momencie sobie uświadomiłam, że choćbym nie wiem jak chciała się wybrać, to nie mogę - przecież mam rocznicę komunii własnego dziecka
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Pszczelarnia 10:40, 21 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mala_Mi napisał(a)
(...)
Dlaczego wykopałaś korkowca??


Kiedyś myślałam, że w jednej części ogrodu będę miała arboretum .... . Podziwiałam i/albo sadziłam ciekawe drzewa: korkowca amurskiego, leszczynę turecką, kasztanowca czerwonego, klona tatarskiego, sumaka i jarząba brekinię, klona jesionolistnego, wiąza syberyjskiego, platana, tulipanowca i miłorzęba (więcej nie pamiętam).

Potem mi się odmieniło (regulacja potoku naszego zmieniła mój krajobraz i moje wyobrażenia o ogrodzie a i ogród okazał się za mały na moje potrzeby).

Uprościłam więc radykalnie ten obszar niedoszłego arboretum: zostawiłam platana i tulipanowca a w środku posadziłam kilka grusz ozdobnych. Ostał się kasztanowiec czerwony - czeka na docelowe miejsce (z sentymentu do Szwecji, wyhodowany przeze mnie) i wiąz syberyjski (ciągle mnie zachwyca i nie dałam go wykopać) oraz miłorząb - bo to drzewo posadziliśmy rodzinnie ze składki po 5 zł.

Reszta drzew poszła (jeden zaraz pójdzie) w świat.

Po pewnym czasie "po drugiej stronie" tego "leja" w tej części działki i tak posadziłam 4 klony. 'Princeton', srebrzysty, bordowy - rosną dobrze. 'Brilantissimum' padł przewodnik, regeneruje się (?) ale na pewno powinien rosnąć u nas.

Świerki i jodełkę przesadziłam wzdłuż dróżki gminnej.

Taka jest historia korkowca amurskiego i jednej części mojego ogrodu.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:41, 21 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ana_art napisał(a)
Ewa jak Twoje pszczoły? przeczytałam że jest jakiś pomór pszczół na południu


Aneto, nie chcę o tym pisać. Jest pomór. Ale damy radę. Pszczoły to megaorganizmy, muszą sobie poradzić.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:46, 21 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
margaretka3 napisał(a)
Pszczółko, ile zaplanować sadzonek hyzopa dla Ciebie? O chryzantemach też pamiętam.
Coś się wymyśli z przekazaniem Właśnie w tym momencie sobie uświadomiłam, że choćbym nie wiem jak chciała się wybrać, to nie mogę - przecież mam rocznicę komunii własnego dziecka


Symbolicznie zaplanować. I nie robić sobie kłopotu. Mira widzę organizuje przerzuty towaru.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 11:07, 21 kwi 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pszczelarnia napisał(a)


Jest jeszcze akcja kostka ... . Akcja bramki .... i kilka innych, już nie ogarniam.

Myślałam, że tylko my tacy nieogarnięci, działamy na wszystkich frontach, przez co mam bajzel, a efektów żadnych, póki co.
Szukałam w necie ten powojnik Constance, nie znalazłam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies