Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 18:41, 24 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zostawiam zdjęcia łąki narcyzowej od lat 3 in statu nascendi, życząc miłego tygodnia, a potem miłych chwil w majowym ogrodzie.


















____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jolanka 19:41, 24 kwi 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Łoł Kwitnąca łączka robi wrażenie. Kosisz ją później?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Wendy79 19:57, 24 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ewuś, wróć jeszcze przed majem i napisz mi proszę (przyłączam się do Jolanki), kiedy kosisz tą łąkę. Mam kwietną łąkę w sadzie, chcę dosadzać do niej sadzonki kwiatów + dostałam za free "zgrzewkę" doniczek z przekwitającymi narcyzami. Myślałam, żeby je gdzieś tam wcisnąć.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Justyna 20:52, 24 kwi 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Piękne
Które odmiany sobie chwalisz?
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Pszczelarnia 21:03, 24 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wendy79 napisał(a)
Ewuś, wróć jeszcze przed majem i napisz mi proszę (przyłączam się do Jolanki), kiedy kosisz tą łąkę. Mam kwietną łąkę w sadzie, chcę dosadzać do niej sadzonki kwiatów + dostałam za free "zgrzewkę" doniczek z przekwitającymi narcyzami. Myślałam, żeby je gdzieś tam wcisnąć.


Ta łączka jest typowo narcyzowa. Kosimy ją około św. Jana.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:07, 24 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Justyna napisał(a)
Piękne
Które odmiany sobie chwalisz?


Ja nade wszystko lubię n. poeticus var. recurvus. Lubię też Mound Hood (na rabatach). Nie pamiętam, jakie tu sadziłam. Ale są tam takie, które bardzo szybko kwitną i potem smętnie wiszą. Lepiej dobrać odmiany kwitnące na raz.

Mnie podoba się ta nowość, za nią widać te smęcące narcyzy (trąbkowe) i to nie jest dobrze.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 22:37, 24 kwi 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Łączka z roku na rok piekniejsza, juz sie rozrastają.Miło popatrzec na taki widoczek a robalom w trawie trudniej znaleźc wiec ich szanse rosna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
07:17, 25 kwi 2017
u ciebie nic nie jest oczywiste nie tuzinkowe te łany w trawie fajny efekt ...dla cierpliwych umiejących zaczekać z koszeniem
kasja83 07:55, 25 kwi 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Narcyzy w masie-pięknie
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
AgataP 09:39, 25 kwi 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ewo pisałam u siebie, że w tym roku zrobiłam eksperyment i wysypałam korę z przemielonymi liśćmi na bylinową rabatę. Pod tą ściółką dałam wcześniej przekompostowany obornik. Chwastów nie ma - jest podagrycznik który muszę pilnować i perz który przenika mi przez siatkę. Tylko to, reszta już się nie panoszy. Gorzej na młodej różance ale tam często ziemię wzruszam. W przyszłym roku dam ziemię liściową, która się od jesieni tworzy w workach

Narcyzy piękne są - ja kocham ich zapach.
U nas często jeszcze w ogrodach są nasadzenia masowe narcyzów i żonkili, a babcie przy drodze sprzedają je z wiaderek. Jak otworzyć okno w samochodzie to można je wyczuć To kwiat mojego dzieciństwa tak samo jak prymulki.
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies