Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Mazan 12:55, 19 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
07_Rene

>>Warto?<< Toż to konieczność, nie przyjemność. Na taki stan ma wpływ wiele czynników i wszystkie spotykam tu na fotkach. O najczęściej spotykanych także piszę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
13:34, 19 kwi 2017
Kasya napisał(a)

Jola, moze dasz sie namowic na lilaki w tym roku w polowie maja ? do Wojsławic sie własnie wybieramy


jakbyś tak ogłoszenie większe zrobiła ..moze by sie wiecej chętnych zjawiło?

pomyśl nad tym ...to i ja sie zastanowię nad wycieczka
mira 14:23, 19 kwi 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
eee_taam napisał(a)


jakbyś tak ogłoszenie większe zrobiła ..moze by sie wiecej chętnych zjawiło?

pomyśl nad tym ...to i ja sie zastanowię nad wycieczka



Jak nie ma jak jest ogłoszenie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/7464-spotkanie-towarzystwa-milosnikow-lilakow-wojslawice-14-05-2017?page=2

Ewa była zrobić rozeznanie i zapowiedziała najazd pasjonatów
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 14:35, 19 kwi 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewa wszystkie wpisy o popiele poczytałam. Jak dobrze że sie taka wymiana trafiła - zrozumiałam wreszcie co się stało moim różą rok temu.Zimą sypałam za dużo popiołu a wiosną wcześnie i za dużo nawiozłam

i stało się tak - cytuję co wcześniej napisane

"Decydując się na nawożenie trawnika popiołem, należy jednak pamiętać o jego umiarkowanym stosowaniu. Zrezygnujmy jednocześnie z innych nawozów bogatych w magnez, żelazo czy wapń, unikając w ten sposób przenawożenia. Zbyt duża dawka popiołu może spowodować problemy w pobieraniu żelaza czy boru"

i tak było u mnie
liście się zniekształciły - lałam dużo wody już nie nawoziłam i jakieś tam porosły - w tym roku jeszcze róż nie nawoziłam, były okopcowane kompostem, no i zimno jest za to zima je potraktowała surowo - Twoje ulubione Artemis, Rose de Rescht mają się dobrze nawet bardzo a i mam nowy nabytek Ritausma - wsadzona jesienią - szaleje.

Fajną wycieczkę miałaś- Wojsławice piękne zawsze.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 19:16, 19 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Milka napisał(a)
Dzięki za relację z Arboretum.
Zaskoczył mnie powojnik montana, jakiś inny?
Z tymi cisami faktycznie problem, mam u siebie tez 2 takie, czyżby to samo? U Kulasa je kupowałam, więc nie z Holandii raczej.


Ireno, jedno jest pewne: moje cisy nie pochodzą z Holandii.

Co do powojnika: tabliczka była taka, więc jednak nie montana. Tak płożył się okrywowo po ziemi:









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
polinka 19:32, 19 kwi 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Piękny ten powojnik. Wycieczka na liliowce w maju? Niezły spektakl musi tam być. Słowo Mazana zapisałam-dziękować za kolejne mądre rady!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Mala_Mi 19:33, 19 kwi 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)


Ireno, jedno jest pewne: moje cisy nie pochodzą z Holandii.

Co do powojnika: tabliczka była taka, więc jednak nie montana. Tak płożył się okrywowo po ziemi:





Sorki Ewa, że wrzucam ci swoje foto.. ale mam go.. kwitnie jako pierwszy.. i jest najmniej wymagający ze wszystkich moich powojników, w dodatku kwitnie na północnej rabacie .. pod drzewami..i zawsze obficie.. był gratisem do zakupów.. Pani pytała się jaki dać, powiedziałam taki któego na pewno polubię.. Co patrzę na niego to się uśmiecham

To stare foto , chyba jego 3 sezon.. ale nie mam czasu na szukanie..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
jolanka 19:34, 19 kwi 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Te dwa powojniki na zdjęciach to ten sam?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Pszczelarnia 19:53, 19 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wyprowadził się korkowiec amurski (posadziliśmy go "na rządowym" za mostkiem na rogu przy strumieniu - będzie tam miał dobrze)



Przesunęliśmy otwór, żeby posadzić gruszę ozdobną na rabacie na brzegu strumienia (piątą do szpaleru). Takie kamienie to codzienność w naszej ogrodowej glebie:




Trzeba sadzić drzewa. Wycięliśmy - zyskawszy pozwolenie jeszcze przed "lex Szyszki" - 3 stare świerki i modrzewie, których żywot po 70 - latach dobiegł końca. Innym chorym przy pomocy podnośnika obcięliśmy "czuby", może wypuszczą przewodniki (osłabione suszą poddały się szkodnikom). Posadziłam 3 miłorzęby, 1 magnolię i w planie jest jeszcze jeden klon albo 2 buki.



Zabrałam się za stajnię Augiasza przy drodze gminnej (okiełzanie ligustru, dosadzenie tawuły norweskiej) a tam na akacji mocne gniazdo - czyje?






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agania 20:00, 19 kwi 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Pszczelarnia napisał(a)
M. 'Black Tulip'




Zawróciłam

Wojsławice i Bolestraszyce daleko, ale miło wspominam i z wielkim okiem zawsze oglądam
Taki widok sobie zaplanowałam...kwitnący sad czereśniowy sąsiada już mam tylko magnolii mi brakowało

odpisałam Ci na pw

Z podszyciem jeszcze sobie nie radzę, dzięki za foto
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies