Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Basilikum 06:41, 18 maj 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
mira napisał(a)
jednak świat zakręconych ogrodowo jest niesamowity - wchodzisz do kogoś do ogrodu i gadasz jakbyście się znali 30 lat


to samo przezylam u Ewy w ogrodzie az Moj M nie chcial wychodzic
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Malgosik 09:59, 18 maj 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
masz jakąś niską Brunnerę
ładne ma kwiatki
moja sięga po kolana
____________________
Ogród na glinie
Pszczelarnia 12:44, 18 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Mathildis napisał(a)


(...)
Dziś za pamięci podpytam o dwie rzeczy:
1. być może pominęłam, ale nie znalazłam informacji na temat schnięcia liści świecznicy - znalazłaś jakąś przyczynę oprócz grzyba? Moja, choć grzyba nie ma, również ma zaschnięte liście. Może wilgotność powietrza za niska?
2. Naprawdę interesujesz się genealogią i historią? Nie myślałam, że ktoś jeszcze może łączyć tak dwie różne pasje jak ogród i genealogia.

Na teraz kończę spacer po Twoim letnim ogrodzie, wracam zaraz po kolacji



Ania,

1. ostatnio zostałam naprowadzona na trop, że świecznica lubi glebę głęboko uprawioną, a a mojej napotyka na kamienie (to by się zgadzało). Bo niemożliwe byłoby z tym grzybem aż tak na każdym stanowisku i co roku.
2. tak, bardzo się interesuję. Genealogia to przecież nic innego jak powiązania rodzinno-majątkowe, czyli część naszego życia a ogród to część naszego domu w sensie szerokim.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:07, 18 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Mathildis napisał(a)
Co się stało z sarną? wybyła w inne miejsce?
Podziwiałam obeliski - piękne.

Rododendrony (za Toszką i Twoim przypomnieniem) potarmoszę z dwóch przyczyn - dla korzeni i poszukam krewetek.

Dlaczego tniesz derenie do zera co 4 lata?

Ewo pytanko do Ciebie - brakuje mi w ogrodzie zapachu (w tej chwili roztaczają intensywną woń, dla mnie mało przyjemną, berberysy i laurowiśnia) poleciłabyś jakieś byliny, krzewy (oprócz róż, które moim zdaniem nie pasują do mojego leśnego klimatu)?



Łania boi się wysokiego i wartkiego strumienia teraz. Ale widzę ją krążącą, odłączoną od stada. Czasami nawet na siebie spojrzymy z takiej perspektywy (zdj. Bogdzi):



Żeby uzyskać ich czerwone młode gałązki i /albo odmłodzić pokrój krzewu. Tak robi się z dereniami alba. Rozłogowych nie radzę tak ostro traktować - te można tak 1/3 z góry na równo.

W widnym lesie: jaśminowce, świdośliwy (na ciemniejszych stanowiskach), nieszpułki koniecznie, rugosy na brzegach. Czosnki z paprociami i kosmatką leśną. Orliki. W cieniu pachną też hosty. Martagony lub inne lilie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:08, 18 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Malgosik napisał(a)
masz jakąś niską Brunnerę
ładne ma kwiatki
moja sięga po kolana


Małgosik, może to specyfika stanowiska pod drzewami w widnym cieniu?

To jest gatunek po prostu i może dlatego?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:12, 18 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Basilikum napisał(a)



o samo przezylam u Ewy w ogrodzie az Moj M nie chcial wychodzic


Wszyscy ogrodnicy tak mają w ogrodach. My zaś (Hania, Bogdzia, Kuklik i ja) oraz Andrzej i Konrad na zakończenie dnia lilakowego odwiedziliśmy ogród Justyny (Mój zielony świat). To była uczta dla konesera.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:13, 18 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Gardenarium napisał(a)
A ja przejechałam spotkanie nasze w samochodzie, a potem w Hematologii Żałuję, ale mama była najważniejsza. Bardzo się cieszyłam na nasze spotkanie.


Ja też się cieszyłam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Malgosik 13:26, 18 maj 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Pszczelarnia napisał(a)


Małgosik, może to specyfika stanowiska pod drzewami w widnym cieniu?

To jest gatunek po prostu i może dlatego?


moja rośnie pod/za świerkiem
ma słońce bardzo krótko
jest raczej jasno
____________________
Ogród na glinie
sylwia_slomc... 13:32, 18 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82616
Ale fajny wypad miałyście
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
13:45, 18 maj 2017
obejrzałam bzową realacje w spotkaniach dojrzewam do bzów ...mam jeden w przechowalni od sasiada ukopany ...ale nie pachnie ...jakis odmianowy ...ale metka odfrunęła a kolor ładny taki mocny fuksjowy i Krasawica Moskwy mnie kusi

jak wyzwolic sie od chciejstw skoro wszędzie cos fajnego spotykam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies