Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Mathildis 00:42, 13 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Pszczelarnia napisał(a)


Dużo próchnicy i wszelkiej materii ale łapią grzyba strasznego (od zeszłego roku) i nie umiem sobie z tym poradzić - też schną liście a nie powinny, bo regularnie dostają wodę.


Ewo spacerują po Twoim zeszłorocznym ogrodzie i co chwilkę mam przyjemność oglądać cudne widoki- przepiękne rabaty i ciekawe ławeczki (a zdjęcie wujostwa na ławeczce po prostu boskie). Żeby nadrobić wątek zostało mi jeszcze "kilka" stron, które pewnie dziś wieczorem i jutro przejrzę.
Dziś za pamięci podpytam o dwie rzeczy:
1. być może pominęłam, ale nie znalazłam informacji na temat schnięcia liści świecznicy - znalazłaś jakąś przyczynę oprócz grzyba? Moja, choć grzyba nie ma, również ma zaschnięte liście. Może wilgotność powietrza za niska?
2. Naprawdę interesujesz się genealogią i historią? Nie myślałam, że ktoś jeszcze może łączyć tak dwie różne pasje jak ogród i genealogia.

Na teraz kończę spacer po Twoim letnim ogrodzie, wracam zaraz po kolacji

____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
AgnieszkaW 11:00, 13 maj 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Lubię tu bywać. Zawilce greckie są prześliczne, no i lubią sucho - to ważne dla mnie. Pozdrawiam ciepło
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Mathildis 22:38, 14 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Co się stało z sarną? wybyła w inne miejsce?
Podziwiałam obeliski - piękne.

Rododendrony (za Toszką i Twoim przypomnieniem) potarmoszę z dwóch przyczyn - dla korzeni i poszukam krewetek.

Dlaczego tniesz derenie do zera co 4 lata?

Ewo pytanko do Ciebie - brakuje mi w ogrodzie zapachu (w tej chwili roztaczają intensywną woń, dla mnie mało przyjemną, berberysy i laurowiśnia) poleciłabyś jakieś byliny, krzewy (oprócz róż, które moim zdaniem nie pasują do mojego leśnego klimatu)?
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
mira 22:48, 15 maj 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewa jak wspaniale było się spotkać i zadurzyć w lilakowym kwieciu. Zapachy mam dalej w pamięci.
Cudny czas mamy teraz w ogrodach.
My w drodze powrotnej zaliczyłyśmy jeszcze 3 ogrody no i nie obyło się bez grandzenia .
Dzisiaj ogarniałam wszystkie zdobycze a te zakupione za Twoim przykładem dokładnie oglądałam po wyjęciu z doniczki.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 23:40, 15 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Trzy?
A co zakupiłaś? W tym gąszczu z tyłu samochodu trudno było ujrzeć szczegóły. Wiem tylko, że nie było tam drzew. bo bagażnik się domykał i szyby tez.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 23:59, 15 maj 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
bo nie widziałaś nas jak już wjeżdżałyśmy na autostradę za Gliwicami
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 16:14, 17 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja przejechałam spotkanie nasze w samochodzie, a potem w Hematologii Żałuję, ale mama była najważniejsza. Bardzo się cieszyłam na nasze spotkanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jolanka 22:14, 17 maj 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Znowu spotkania Pieknie

tez jestem ciekawa co z sarną
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Bogdzia 22:18, 17 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
mira napisał(a)
Ewa jak wspaniale było się spotkać i zadurzyć w lilakowym kwieciu. Zapachy mam dalej w pamięci.
Cudny czas mamy teraz w ogrodach.
My w drodze powrotnej zaliczyłyśmy jeszcze 3 ogrody no i nie obyło się bez grandzenia .
Dzisiaj ogarniałam wszystkie zdobycze a te zakupione za Twoim przykładem dokładnie oglądałam po wyjęciu z doniczki.

pozdrawiam


Trzy ogrody? Gdzie byłyscie?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mira 23:33, 17 maj 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dzidka,Jasia i koleżanka Dzidki - i tam było grandzenie...ach jakby mało było
a na koniec powiedziała nam ze tu jest jeszcze więcej ogrodów
pękam ze śmiechu jak sobie to przypomnę - jednak świat zakręconych ogrodowo jest niesamowity - wchodzisz do kogoś do ogrodu i gadasz jakbyście się znali 30 lat

pozdrawiam wszystkich
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies