Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 12:56, 17 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Catalinasdiary napisał(a)
Moje guru bylin, powiedzcie co sądzicie o floksach?
Zaczełam je mnozyć i dzielić. U mnie długo kwitna, kwitną ponownie, pieknie pachną, są duże i widać je z daleka. No ideał. I takie swojskie.


Catalina, floksy są super.

Pewnie wiesz, że jak mają za sucho w podłożu i bez przewiewu, to łapią mączniaka, gubią dolne partie liści albo są suche i brązowe. Trzeba je często dzielić, albo jakoś odświeżać im podłoże, żeby nie "wybiegały" z wyrodzonej karpy.

Są super, bo długo kwitną, w dobrej porze pełni lata, łatwo przyrastają i pachną nieziemsko. Mają powszechnie lubiane kolory: biały, różowy, pomarańczowy czerwony, niebieski.

I ta mnogość kolorów może człowieka zgubić przy doborze towarzystwa dla nich.

Dlatego w ograniczonym polu widzenia na rabacie niewielkiej (dł. 4m-5 mb) dałabym maks. 3 kolory floksów. Gdyby dać więcej, to żaden z nich nie pokaże swojej urody.

Można zbudować rabatę prawie z samymi floksami - czemu nie. Będzie na pewno wesoło i kolorowo i pachnąco.


Z czym je sadzić? Nie wiem. Z rdestem himalajskim białym. Z pysznogłówką i przetacznikowcem. W trawie z moliniami. Z penstemonem palczastym. Z jeżówkami na pewno.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:59, 17 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
agniecha973 napisał(a)
O rany!!!! Nadrobiłam chyba z 30 stron i zaniemogłam z nadmiaru piękna! Przytłoczyło mnie tak, że nie wiem kiedy się podniosę. C U D O W N I E !!! Niesamowite zmiany.


Łapię się za głowę, że Cię przytłoczyło. Kwiatki kwitną, świeci słońce i to jest ten efekt. Radosny miszmasz.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Catalinasdiary 13:05, 17 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
O jak miło, że nie tylko ja je kocham
Moje są różowe i biale z różowymi środkami. Nie mają mącznikaka, ale wiem o nim. Ja mam glinę, więc sucho też nie mają. Rosna jako środkowe piętro pomiędzy zimozielonymi mahoniami, w plecach są cisy i róże wysokie tez różowe. W nóżka jest tawuła goldflame na przewmian z red baron. Też myslę, żeby dorzucić im zwykłe jezówki różowe, ale muszę poczekać na nasionka z tegorocznych.
Pszczelarnia napisał(a)

Catalina, floksy są super.

Pewnie wiesz, że jak mają za sucho w podłożu i bez przewiewu, to łapią mączniaka, gubią dolne partie liści albo są suche i brązowe. Trzeba je często dzielić, albo jakoś odświeżać im podłoże, żeby nie "wybiegały" z wyrodzonej karpy.

Są super, bo długo kwitną, w dobrej porze pełni lata, łatwo przyrastają i pachną nieziemsko. Mają powszechnie lubiane kolory: biały, różowy, pomarańczowy czerwony, niebieski.

I ta mnogość kolorów może człowieka zgubić przy doborze towarzystwa dla nich.

Dlatego w ograniczonym polu widzenia na rabacie niewielkiej (dł. 4m-5 mb) dałabym maks. 3 kolory floksów. Gdyby dać więcej, to żaden z nich nie pokaże swojej urody.

Można zbudować rabatę prawie z samymi floksami - czemu nie. Będzie na pewno wesoło i kolorowo i pachnąco.


Z czym je sadzić? Nie wiem. Z rdestem himalajskim białym. Z pysznogłówką i przetacznikowcem. W trawie z moliniami. Z penstemonem palczastym. Z jeżówkami na pewno.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
mikina34 13:34, 17 sie 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Pszczelarnia napisał(a)

Catalina, floksy są super.

Pewnie wiesz, że jak mają za sucho w podłożu i bez przewiewu, to łapią mączniaka, gubią dolne partie liści albo są suche i brązowe. Trzeba je często dzielić, albo jakoś odświeżać im podłoże, żeby nie "wybiegały" z wyrodzonej karpy.


Ewo, kiedy najlepiej podzielić floksy? Dałoby radę teraz po kwitnieniu? Muszę je rozsadzić, bo mają za ciasno
Podpowiedz proszę jak przeprowadzić "operację"
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Pszczelarnia 13:41, 17 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Catalinasdiary napisał(a)
O jak miło, że nie tylko ja je kocham
Moje są różowe i biale z różowymi środkami. Nie mają mącznikaka, ale wiem o nim. Ja mam glinę, więc sucho też nie mają. Rosna jako środkowe piętro pomiędzy zimozielonymi mahoniami, w plecach są cisy i róże wysokie tez różowe. W nóżka jest tawuła goldflame na przewmian z red baron. Też myslę, żeby dorzucić im zwykłe jezówki różowe, ale muszę poczekać na nasionka z tegorocznych.


Musisz zobaczyć, czy różowy kolor z żółtym Ci zagra i czy floksy pasują do krzewów.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:44, 17 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mikina34 napisał(a)


Ewo, kiedy najlepiej podzielić floksy? Dałoby radę teraz po kwitnieniu? Muszę je rozsadzić, bo mają za ciasno
Podpowiedz proszę jak przeprowadzić "operację"


Można teraz, nic im nie będzie. Ściąć o 1/3 i posadzić na nowo w żyzną ziemię. Podlewać. Lepiej wiosną ale ja kiedyś robiłam to właśnie w sierpniu.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mikina34 14:07, 17 sie 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Pszczelarnia napisał(a)


Można teraz, nic im nie będzie. Ściąć o 1/3 i posadzić na nowo w żyzną ziemię. Podlewać. Lepiej wiosną ale ja kiedyś robiłam to właśnie w sierpniu.


Tak zrobię super, dziękuję
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwia_slomc... 14:15, 17 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Roszady roślinowe zaplanowałaś a wiesz, że tydzień temu pomyślałam, że moja angieska pierwsza rabata jest do odmłodzeniamusi jeszcze do przyszłej jesieni poczekać bo teraz beton, ale już się prosi. Czy Ty już po Holandii jesteś czy jeszcze przed Tobą ta przyjemność?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Catalinasdiary 15:08, 17 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
No juz mam i mi gra A mahonie żółte mają tylko kwiatki i to przez chwilę.
Pszczelarnia napisał(a)


Musisz zobaczyć, czy różowy kolor z żółtym Ci zagra i czy floksy pasują do krzewów.





____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
malkul 19:54, 17 sie 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Pszczelarnia napisał(a)


Agato, tak, to będzie lista roślin przydatnych w moim ogrodzie.

Hm, jednak wprowadzam nowości - jakże inaczej testować rośliny i je selekcjonować? Będę to robić na poletkach doświadczalnych wokół szklarni.

W tych ogrodowych porządkach chodzi bardziej o ułożenie bylin względem kwitnienia i pokroju.



tobie rabaty wychodzę zawsze "pokazowo". masz smak i wyczucie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies