Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Patrycja_KG_Lu 00:00, 26 lut 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Przepraszam, może to nie będzie bezpośrednio odpowiedź na Twoje pytanie, a coś do rozważenia jeśli nie jesteś zdecydowana na 100% na saunę. U nas sauna w klasycznym ujęciu, czyli taka wykończona drewnem, była w męża planach. W budowanym w tamtym czasie domu nie było miejsca na osobne pomieszczenie. Miała powstać jako taki pawilon na zewnątrz wraz z altanką w kolejnych latach. Jednak szukając rozwiązań do łazienek na amerykańskich stronach trafiłam na pojęcie „steam shower” czyli prysznica parowego. Zgłębiłam temat mocniej. Porównując koszty założenia i to, że na ogrodową byśmy czekali kilka lat zdecydowaliśmy się spróbować tej alternatywy. W pomieszczeniu obok łazienki ukryliśmy generator pary (tam mieliśmy więcej miejsca), w ścianie zrobiona jest dziura na rurę, a pod prysznicem jest dysza parowa z zagłębieniem (np. aby zadozować tam olejki eteryczne). Prysznic jest we wnęce, a ściana szklana z drzwiami sięga od podłogi do sufitu. Na suficie jest lekki spadek, by skraplająca się para ładnie ściekała w kierunku płytek na ścianie. Kiedy chcemy skorzystać z tego prysznica jako parowego wnosimy sobie krzesełka/leżaczki drewniane (takie składane z Ikea). W pozostałe dni wędrują one do schowka/szafy. Takie rozwiazanie jest ciekawą opcją kompromisu do klasycznej sauny, a nie jest jeszcze popularne w Polsce dlatego postanowiłam się tym podzielić.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
antracyt 09:01, 26 lut 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Rugosy Ci się znudziły, zbrzydły z wiekiem, rozlazły po ogrodzie czy po prostu brak miejsca na inne chciejstwa spowodował wycinkę?

Gęstokolczasta piękna
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 09:06, 26 lut 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Rugosy Ci się znudziły, zbrzydły z wiekiem, rozlazły po ogrodzie czy po prostu brak miejsca na inne chciejstwa spowodował wycinkę?

Gęstokolczasta piękna



Brak miejsca (mam jeszcze dużo rugos na skarpie do strumienia, nawet je w tym roku przycięłam).
Potrzeba odsłonięcia buków, były zagłuszone po tylu latach.

I tak sobie myślę, że to chyba naturalna potrzeba zmiany w dojrzałym ogrodzie z ogrodniczką lubiącą zmiany.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:17, 26 lut 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Patrycjo,

bardzo dziękuję. Ciekawe rozwiązanie, lecz nasze musi być troszkę inaczej pomyślane.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 12:40, 26 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Wrócę do chrzanu bo nie wiedziałam, że sadzi się po skosie, dzięki. W ubiegłym roku na granicy pól w sąsiedniej miejscowości z tatą kopaliśmy. On lubi rosnąć na granicach lub nad rowem w naszych okolicach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 09:36, 01 mar 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wystawka wiosenna na stole przed kuchnią




na stole przed szklarnią




w szklarni

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:51, 01 mar 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Te bukszpany byłam zmuszona przesadzić




Wykopałam stare ciemierniki cuchnące i posadziłam nowe z samosiewek.








Przede mną dzielenie i odmładzanie turzycy morrowa 'Ice Dance'. Po 7 latach od posadzenia. Raz była ścinana na jeżyka, poza tym tylko wyskubywana z obmarzłych starych żdźbeł.







posadziłam ją też winnym miejscu







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:07, 01 mar 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
tutaj dosadzę jeszcze kilka cisów kolumnowych (gdzie zdobędę duże kolumnowe żółte cisy???) dla wysłonięcia widoku

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joku 10:21, 01 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Nie raz już pisałam że jestem wielbicielką twoich dekoracji doniczkowo - przydasiowych. Są świetne. Moje - twoje ciemierniki już kwitną i cieszą oko.

Wypatrzyłam cyklameny w doniczkach. Uprawiasz je w ten sposób? Ratowałam swojego przed inwazją chyba ślimaków (bluszczolistny) wysadzając go do donicy. Widzę że żyje, zastanawiam się co dalej.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Pszczelarnia 10:23, 01 mar 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
i taka wiosna; sprzątanie ogrodu i większe ogrodowe remonty

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies