Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 20:40, 22 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zielnik po liftingu. Zielnik to takie miejsce, że i tak nie widać, że coś zostało poprawione, przesadzone, rozdzielone, podzielone, zwielokrotnione. Np. z 1 ruty mam 5 szt. ruty. Udało mi się też podzielić krwawnik wiązówkowaty (alchemilla filipendula). Reszta ziół do dzielenia wiosną (oregano żółte, szałwia biała, krwawniki). Zielnik to masa pachnącej i rozpychającej się zieleni. Tylko puste miejsca wskazują na to, że coś tam grzebałam.

Wszyscy chwalą świecznicę - pluskwicę Brunette. Pochwalę i ja. Mam tylko 2 i apetyt na więcej. Pięknie uzupełnia cieniste zakątki. Znakomity pokrój. Same plusy.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:51, 22 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeszcze raz werbena. Nie mogę się nią nacieszyć. Rozsieję ją wszędzie, zwłaszcza po tych suchych skarpach.

I jeszcze zawilec Pamina.

I jeszcze pożytek późnego lata dla pszczół: barbula klandońska na skarpie w łanach:



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ana_art 21:07, 22 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Ewa w tamtym roku werbene miałam za bukszpanowym murkiem, w tym dodatkowo na przedpłociu, a w przyszłym jak Bóg da w dwóch kolejnych miejscach... ona jest urokliwa.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Pszczelarnia 21:17, 22 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ewsyg napisał(a)
Ewa, a co z morwą ?

Naszukałam się tej morwy. Nie wiem, czy morwę się tnie. Koło Krajanowa Olgi Tokarczuk w ZK jest aleja wysadzana morwami - nie są cięte. Jeśli już to pewnie tnie się ale nie teraz. Za późno. Oto zabytkowa morwa, wciąż rodzi owoce: Stow Hall Gardens (UK):


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:18, 22 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
leon60 napisał(a)

Piękne połączenie jaki to miskant ?

Nie wiem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:28, 22 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sebek napisał(a)
Kompost wygląda idealnie, ciekawe ile dojrzewał do takiego stanu? Cisy piękne, jak wszystkie rabaty


Sebek, ten na rok. Nie dodaję żadnych substratów, nie przerzucam, ładuję do niego wszystko oprócz perzu, podagrycznika, liści orzecha i kasztanowca. Do wczoraj ładowałam również spady jabłkowe ale jestem na etapie rozmyślań nt. słuszności mego postępowania.
Przekładam gałęźmi, daję liście, trawę, słomę, darń. Mieszka w nim zaskroniec i niedawno jeszcze szerszenie. Nie daję gotowanych warzyw ani kartofli. Daję cytrusy (bo jest to znikoma ilość). Daję kartony. W lecie podczas suszy polewam albo nakrywam.

Worek dobrej ziemi 15 zł. Ja mam co roku 30 taczek własnego kompostu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:35, 22 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Przede mną jeszcze kilka robótek ogrodowych (prace kamieniarskie, kompost, buki, jarząby, róże, cebulowe i wszystko wypielić, zwłaszcza nawierzchnie twarde). Czyli taki góra zadań:


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
WilczaGora 08:32, 23 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Pszczelarnia napisał(a)

Wszyscy chwalą świecznicę - pluskwicę Brunette. Pochwalę i ja. Mam tylko 2 i apetyt na więcej. Pięknie uzupełnia cieniste zakątki. Znakomity pokrój. Same plusy.




a chodzisz ją wąchać ? ja uwielbiam jej zapach
mam już pod brzozami 8 wielkich kęp świecznicy i nie wyobrażam sobie moich cienistych rabat bez niej... pod samymi brzozami
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
WilczaGora 08:35, 23 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Pszczelarnia napisał(a)


Sebek, ten na rok. Nie dodaję żadnych substratów, nie przerzucam, ładuję do niego wszystko oprócz perzu, podagrycznika, liści orzecha i kasztanowca. Do wczoraj ładowałam również spady jabłkowe ale jestem na etapie rozmyślań nt. słuszności mego postępowania.
Przekładam gałęźmi, daję liście, trawę, słomę, darń. Mieszka w nim zaskroniec i niedawno jeszcze szerszenie. Nie daję gotowanych warzyw ani kartofli. Daję cytrusy (bo jest to znikoma ilość). Daję kartony. W lecie podczas suszy polewam albo nakrywam.

Worek dobrej ziemi 15 zł. Ja mam co roku 30 taczek własnego kompostu.


skorupy jaj i wytłoczki kartonowe też się bardzooo nadają
ja w zeszłym roku wywlokłam przy pomocy męża 27 taczek
ale byłam szczęśliwa !!!
zakopczykowalam wszystkie róże i wypełniłam rabaty, które cierpiały,
albo z braku dobrej ziemi albo jakoś się "skurczyła", wypłukała czy cokolwiek...

macham Pszczółko w ten szary, zimny dzień
nos do góry i sił nadprzyrodzonych Ci życzę !!!!
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
zbigniew_gazda 09:00, 23 wrz 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11170
Super złotko Ewciu pokazujesz i niech to wraca w obieg. Też życzymy pięknej złotej jesieni i pozdrawiamy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies