Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

malkul 21:07, 01 paź 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ania - dzięki za link do tego przesiewania kompust, bardzo mi się to przyda

Pszczólko- zapracowana pewnie bardzo ale całuska dla ciebie zostawiam:
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Bogdzia 21:25, 01 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ale sie robali naogladałam ale to bardzo ciekawe rozmowy i pouczające by nie niszczyc robali które nie szkodza ogrodowi. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 22:21, 01 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariusz napisał(a)

Jeśli jak bokonia, to da radę na zwykłym, niekoniecznie wilgotnym siedlisku. Biorąc pod uwagę imponujące rozmiary bokoni, posadziłem dwie na skraju ogrodu. czy ona szybko rozrasta się, czy uprawiasz ją?
Za info o vernioni - dzięki, kupiłem kilka sadzonek, miejsce już przygotowałem. Pozdrawiam

Mariusz, dla Ciebie zdjęcia bokonii z A., moja została zasuszona, nie rozrasta się szybko ale jest naprawdę wielka: stalowo-sina, z brązową wiechą delikatnych kwiatów, rzucająca się w oczy roślina. Dwie na końcu Twojej rabaty - powinno być dobrze.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:28, 01 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kamajla napisał(a)
Witaj Ewo,

zaczęłam kiedyś lekturę Twojego wątku, nawet sporo przeczytałam i przejrzałam, ale witać się nie witałam

a w międzyczasie wpadła mi w oko uwaga o przygotowaniu specjalnego "kompostu" pod rododendrony - z liści dębu. Nie zapisałam, zresztą nie pamiętam, czy to był gotowy przepis, czy dopiero jakieś rozważania... Rosną w moich okolicach dęby w sporej ilości, mogłabym sobie tych liści nazbierać, tylko coś do nich dorzucać? Rh sadzić będę najwcześniej wiosną, to jak teraz zacznę, będzie dobrze?

Z góry dziękuję za wskazówki i serdecznie pozdrawiam, Kamila

P.S. A wracając do Twojej historii z domem - coś pięknego...


Kamilo, ja nazbierałam liście dębów jesienią i dałam do worka jutowego. Polewałam ale zbyt mało, bo do lata się nie rozłożyły i ostatecznie wylądowały na kompoście z inną materią. Liście z dębu dobre są pod różaneczniki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:31, 01 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
hanka_andrus napisał(a)
A ja dawno tu nie byłam. Pszczółko, gorący masz teraz czas w ogrodzie. Warzywnik na zimę przygotować, zbiory z sadu zagospodarować, no i pszczółki ochędorzyć, że o zielarni nie wspomnę. Wszystko gospodarskiej ręki potrzebuje, i nawet jak jest jakaś pomoc, to bez własnego nadzoru, jakoś kuleje.

Sił i wytrwałości w zamierzeniach.


Haniu, dosłownie jakoś mocno kuleje.
Wyznaczam sobie nawet front robót ogrodowych ale sytuacja codzienna nie wytrzymuje tej dynamiki ogrodowej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:36, 01 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kondzio napisał(a)
Pszczołko tulam cie bardzo bardzo mocno wiesz znowu czytam twoj wątek od początku i zastanawiam sie jak dotarłaś do tego miejsca


O lalala, Konrad nie wiem czy moja postura udźwignie Twoje ogrodowe bicepsy? Upsss..... lubię żartować.
Cieszę się, że wszystko dobrze u Was i działasz na maksa w ogrodzie.
Dla Ciebie:
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:38, 01 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ewsyg napisał(a)
Ewuniu, dla Ciebie jeżówka Aloha, moja najulubieńsza



Kupowałam tutaj http://www.sklep.bylinowyraj.pl/

Będziesz z niej zadowolona Pięknie, obficie i długo kwitnie. Nie pokłada się, cały czas sztywna.

To chyba jeszcze popełnię wykroczenie budżetowe.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:46, 01 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)
Ale się robali naoglądałam ale to bardzo ciekawe rozmowy i pouczające by nie niszczyć robali które nie szkodzą ogrodowi. Pozdrówka.


Na dobranoc angielska rabata:



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
bartek_luberda 22:50, 01 paź 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Piękna ta rabata
____________________
Ogródeczek
Madzenka 07:03, 02 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wielkie WOW!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies