Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

xAga 19:50, 07 kwi 2015

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Dziś je przesadziłam szerzej od siebie. Pozdrawiam
Gardenarium 19:57, 07 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Super
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
yenni 11:46, 10 kwi 2015

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 30
Witam serdecznie,

ponieważ już lekko pogubiłam się w wątkach dotyczących niedużych kulistych drzew liściastych, chciałam zapytać, które powinnam wybrać.

Zaczęłam poszukiwania od robinii akacjowej umbraculifera, ale wątek na tym forum stanowczo odwiódł mnie od tego pomysłu.

Następnie zakochałam się w tej wiśni, jednakże pojawiły się posty, iż nie można jej przycinać. Korona 3 metrowa niestety nie wchodzi u mnie w rachubę, albowiem drzewka chciałabym posadzić wzdłuż siatki biegnącej do garażu (poniżej korony do wysokości siatki przewidywany jest żywopłot z cisów, niezbyt gęsty).



Czy jest szansa aby jakiekolwiek drzewko tam zmieścić, które by tylko niewiele zachodziło (lub można by je stosownie przycinać) na podjazdy z obu stron?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc
____________________
margi 17:54, 13 kwi 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Kurcze mam dylemat z umbrami posadziłam jesienią na długości 5 m 3szt tj odległość między nimi ok 160cm co robić przesadzać?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 17:55, 13 kwi 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2563-trzeba-zaczac-wszystko-od-poczatku?page=39 doradzcie proszę
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
gonia2013 10:00, 15 kwi 2015

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 22
Co myślicie o posadzeniu wiśni osobliwych w tym miejscu ?





Na środku i po lewej stronie będzie rabata i jakiś akcent rabaty będzie po prawej stronie chodnika prowadzącego do drzwi wejściowych ( żeby to jakoś zgrać)

1. wiśnia osobliwa
2. tuje szmaragd
____________________
Gonia
yenni 10:22, 15 kwi 2015

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 30
Jestem tu nowa i nie mam dużego doświadczenia w ogrodach, ale uważam że kluczową rolę odegra tu planowana wysokość tujek obok wiśni. Jeżeli mają rosnąć tak by odgrodzić Twoją nieruchomość od drogi, to posadzona obok wiśnia będzie stanowiła taki dziwny wyłom w szeregu. Ale może to tylko moje fanaberie (jestem miłośniczką symetrii i ciągłości linii).

Aczkolwiek z tego co widzę na 3 zdjęciu tuje są już wzdłuż płotu, a zatem wszystkie wiśnie byłyby wystawione tyle samo przed ich linię (patrząc od strony domu)? Wówczas wg mnie byłoby ok. przy czym za tą środkową wiśnią po bokach też by było miejsce na tuje
____________________
gonia2013 11:21, 15 kwi 2015

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 22
yenni napisał(a)
Jestem tu nowa i nie mam dużego doświadczenia w ogrodach, ale uważam że kluczową rolę odegra tu planowana wysokość tujek obok wiśni. Jeżeli mają rosnąć tak by odgrodzić Twoją nieruchomość od drogi, to posadzona obok wiśnia będzie stanowiła taki dziwny wyłom w szeregu. Ale może to tylko moje fanaberie (jestem miłośniczką symetrii i ciągłości linii).

Aczkolwiek z tego co widzę na 3 zdjęciu tuje są już wzdłuż płotu, a zatem wszystkie wiśnie byłyby wystawione tyle samo przed ich linię (patrząc od strony domu)? Wówczas wg mnie byłoby ok. przy czym za tą środkową wiśnią po bokach też by było miejsce na tuje


Tuje posadziliśmy dokładnie w tym celu, aby odgrodzić się od drogi, nie chcieliśmy na całości ich posadzić, żeby całkowicei zasłonić i zaciemnić dom i dlatego w okolicach chodnika do domu (1 przęsło) i na środku (jedno przesło) zostało bez obsadzenia tujmi.
____________________
Gonia
yenni 12:10, 15 kwi 2015

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 30
Dobrze by było, w mojej ocenie, gdyby wszystkie 3 były chociaż w tej samej linii poziomej. Weź też pod uwagę, że korona drzewka ponoć do 3 metrów może sięgać, więc też trzeba policzyć odległość od chodnika i tych tuj obok, aby jedno na drugie nie wchodziło (i z bramą by nie było kolizji).
____________________
gonia2013 12:44, 15 kwi 2015

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 22
yenni napisał(a)
Dobrze by było, w mojej ocenie, gdyby wszystkie 3 były chociaż w tej samej linii poziomej. Weź też pod uwagę, że korona drzewka ponoć do 3 metrów może sięgać, więc też trzeba policzyć odległość od chodnika i tych tuj obok, aby jedno na drugie nie wchodziło (i z bramą by nie było kolizji).


Hmm, a co myslisz o tym żeby tylko 2 te wiśnie posadzić wzdłuż chodnika i zrezygnować z tej 3 przy wjeździe do garażu?
____________________
Gonia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies