Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Makao 08:13, 04 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Moje dzielone seslerie też mają takie suche źdźbła. Nic nie grzebie przy nich by się ukorzeniły. Może mrówki Twoim narobiły więcej szkód bo rozluźniły ziemię za mocno. Zrobiły sito.
Przygnieć ziemię i może dadzą radę. Na 100% nie powiem nic bo pierwszy raz dzieliłam selerię i też zielona jestem.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 08:26, 04 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Coś takiego? https://pin.it/wvTrfIy

Na insta wczoraj widziałam taką ścianę. Dziewczyna pokazywała ale nie z drewna tylko stalowa rama była.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiaan 09:01, 04 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5359
Ania tak zrobię, jeszcze te małpy jedną różę mi podkopały, że normalnie kopiec się zrobił. mąż je tępi na okrągło ale ciągle w innym miejscu je spotykam.

Dziwnie z tymi sesleriami, wszystkie trawy u mnie rosną super, nawet pod brzozą. Siewki stipy w cieniu pod hortensją na pniu stworzyły łan, a te mi jakiś humorki pokazują muszę z nimi pogadać o kompostowniku w pobliżu tak robię co jakiś czas z jałowcm formowanym i mnie słucha
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
edi75 09:05, 04 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2214
Anetka mnie podoba się pin ten który Ty wrzuciłaś....pasowałbym na Twoją ścianę.
Z Sesleria tez nie mam doświadczenia.. .podzieliłam teraz kilka i sadze grupkami pod pisardii
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
ElzbietaFranka 09:38, 04 sie 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Jeszcze odpisze. Tak na szybko Violka ma dużo sesliery jesiennej. Może ona coś zaradzi.
Moim zdaniem jest jakiś grzyb. Trzeba oprysk zrobić.
Jeszcze pomyśle może mikstura z drożdży je zasilić.
U mnie rosną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Joann 10:25, 04 sie 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
A nie za płytko wsadziłaś? Tak mi się zdaje. I bardziej bym ją scisnela. Daj jej szansę
____________________
Joanna Ogród długi
Wiaan 11:48, 04 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5359
edi75 napisał(a)
Anetka mnie podoba się pin ten który Ty wrzuciłaś....pasowałbym na Twoją ścianę.
Z Sesleria tez nie mam doświadczenia.. .podzieliłam teraz kilka i sadze grupkami pod pisardii


Przerabiamy kilka opcji z tylną elewacją. Mamy pęknięcie w jednym miejscu i może przy okazji naprawy coś się zmieni

Moje seslerie w tym roku tak się z nimi porobiło. Zastosuję wszystkie porady
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:49, 04 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5359
ElzbietaFranka napisał(a)
Jeszcze odpisze. Tak na szybko Violka ma dużo sesliery jesiennej. Może ona coś zaradzi.
Moim zdaniem jest jakiś grzyb. Trzeba oprysk zrobić.
Jeszcze pomyśle może mikstura z drożdży je zasilić.
U mnie rosną.


Profilaktycznie oprysk zrobię. Mikstura powiadasz.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:53, 04 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5359
Joann napisał(a)
A nie za płytko wsadziłaś? Tak mi się zdaje. I bardziej bym ją scisnela. Daj jej szansę


Myślisz, że za płytko, może i tak Z donicy wysadzę na rabatę za te, które wyrwałam a raczej same wyszły. Zrobię roszady na rabacie przy okazji. Dam jej szansę bo te 3 letnie są superowe.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:15, 04 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5359
Bardzo podobają mi się takie elementy konstrukcyjne jak w załączonych linkach. U nas na tarasie miała być pergola drewniana ale kupiliśmy tą co jest obecnie i została bo jest trwała, ładna i wnosi powiew wakacji
Może tak być, że obecna pergola kiedyś pódzie na tył, a tutaj będzie konstrukcja albo konstrukcja będzie z tyłu i wtedy aby było spójnie można dorzucić jakieś słupy na tle ściany.

https://pl.pinterest.com/pin/715157615848999513/

https://pl.pinterest.com/pin/1125970344321572964/

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies