Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 12:18, 04 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5362
Tylko proszę się nie śmiać z łopatologicznego rysunku
Deska jest w planie związana z zasłonięciem kranu i kabli.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Makao 12:33, 04 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Wiaan napisał(a)
Bardzo podobają mi się takie elementy konstrukcyjne jak w załączonych linkach. U nas na tarasie miała być pergola drewniana ale kupiliśmy tą co jest obecnie i została bo jest trwała, ładna i wnosi powiew wakacji
Może tak być, że obecna pergola kiedyś pódzie na tył, a tutaj będzie konstrukcja albo konstrukcja będzie z tyłu i wtedy aby było spójnie można dorzucić jakieś słupy na tle ściany.

https://pl.pinterest.com/pin/715157615848999513/

https://pl.pinterest.com/pin/1125970344321572964/


No mi też. Nie raz małżowi je pokazywałam. Tylko ja nie mam gdzie zrobić ale świetne są
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiolka5_7 12:58, 04 sie 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
Kiedy sadziłaś te seslerie? Może dzieliłaś ? Mogą mieć za mokro, odsuń też ten kamień od podstawy ,niech powietrze się dostaje. Ja nigdy tak blisko kamieni pod rośliny nie sypię

Mrówki też mogą być przyczyną, mi w jednej seslerii skalnej zrobiły sobie gniazdo i jest dużo mniejsza niż pozostałe

Edit. Spojrzałam na moją seslerię w donicy i też ma trochę suchych liści. U mnie wygląda to na grzyba bo na tych liściach są plamki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
edi75 13:03, 04 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2214
Bardzo mi sie podobają
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Patrycja_KG_Lu 13:17, 04 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Wiaan napisał(a)
Tylko proszę się nie śmiać z łopatologicznego rysunku
Deska jest w planie związana z zasłonięciem kranu i kabli.





Miałam Ci właśnie słać tego pina, bo mam go od dawna zapisanego. Podoba mi się on bardzo i lekkości dodają rozplenice u podnóża.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
MagdaLenka 20:29, 04 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 854
Wiaan napisał(a)
Ania tak zrobię, jeszcze te małpy jedną różę mi podkopały, że normalnie kopiec się zrobił. mąż je tępi na okrągło ale ciągle w innym miejscu je spotykam.

Dziwnie z tymi sesleriami, wszystkie trawy u mnie rosną super, nawet pod brzozą. Siewki stipy w cieniu pod hortensją na pniu stworzyły łan, a te mi jakiś humorki pokazują muszę z nimi pogadać o kompostowniku w pobliżu tak robię co jakiś czas z jałowcm formowanym i mnie słucha

Witam i od razu rozgoszczę się w tym pięknym wątku.
Przeciwko mrówkom polecam bodziszki korzeniaste. Wyczytałam tutaj na ogrodowisku, że mrówkom przeszkadza ich intensywny zapach. Wypróbowałam u siebie i faktycznie działa, mrówki wyniosły się.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
ElzbietaFranka 20:59, 04 sie 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Wiaan napisał(a)
Tylko proszę się nie śmiać z łopatologicznego rysunku
Deska jest w planie związana z zasłonięciem kranu i kabli.






Murala zrób. Malarzowi daj fotę ślubna i juz.

Jak masz mrówki posyp krzaka proszkiem do pieczenia. Podlej mikstura z drożdży 1 kostka 10 dkg na 20 litrów wody może podlewać wszystkie rośliny wszystkie uwielbiają drożdże.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:23, 04 sie 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Wiaan napisał(a)



Czy to ta róża o której pisałaś u mnie odnośnie podwieszania?
Jeżeli tak to co ty chcesz piękna wyprostowana róża. Ciesz się że tak tłoczy. A ta biała jak się nazywa.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 09:35, 05 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5362
Makao napisał(a)

No mi też. Nie raz małżowi je pokazywałam. Tylko ja nie mam gdzie zrobić ale świetne są


Mój eM myślałam, że będzie marudził, że znowu coś do roboty a tu zaskoczenie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:36, 05 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5362
edi75 napisał(a)
Bardzo mi sie podobają


Wbrew pozorom to nie jest jakaś skomplikowana rzecz, ja muszę tylko rozwiązać problem spadającego śniegu z dachu.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies