Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 09:40, 05 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5359
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Miałam Ci właśnie słać tego pina, bo mam go od dawna zapisanego. Podoba mi się on bardzo i lekkości dodają rozplenice u podnóża.


Oj tak rozplenice super, niestety tutaj za dużo cienia na tego typu trawy, ale spokojnie zastąpię laurowiśnią i może czymś jeszcze dla przełamania.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:47, 05 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5359
Wiolka5_7 napisał(a)
Kiedy sadziłaś te seslerie? Może dzieliłaś ? Mogą mieć za mokro, odsuń też ten kamień od podstawy ,niech powietrze się dostaje. Ja nigdy tak blisko kamieni pod rośliny nie sypię

Mrówki też mogą być przyczyną, mi w jednej seslerii skalnej zrobiły sobie gniazdo i jest dużo mniejsza niż pozostałe

Edit. Spojrzałam na moją seslerię w donicy i też ma trochę suchych liści. U mnie wygląda to na grzyba bo na tych liściach są plamki


Na rabacie sadziłam wiosną zeszłego roku. W donicy miesiąc temu wysadzilam z różanki.
Na rabatach nie daję tak blisko kamienia, tu w donicy faktycznie je przydusiłam. Czy za mokro, hmm...
Wiola dziękuję, zadbam o nie bo warto
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:52, 05 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5359
MagdaLenka napisał(a)

Witam i od razu rozgoszczę się w tym pięknym wątku.
Przeciwko mrówkom polecam bodziszki korzeniaste. Wyczytałam tutaj na ogrodowisku, że mrówkom przeszkadza ich intensywny zapach. Wypróbowałam u siebie i faktycznie działa, mrówki wyniosły się.


Witam Cię serdecznie i bardzo mi miło, że się Tobie podoba mój ogród
Ciekawe z bodziszkiem bo mrówek mam już dość.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:57, 05 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5359
ElzbietaFranka napisał(a)



Czy to ta róża o której pisałaś u mnie odnośnie podwieszania?
Jeżeli tak to co ty chcesz piękna wyprostowana róża. Ciesz się że tak tłoczy. A ta biała jak się nazywa.


Tak to ona, przy pierwszym kwitnieniu jest ok. Później ma takie zwisy i tak myślę czy jej mocniej nie przycinać po pierwszym kwitnieniu. Tłoczy super i zmienia się kolor kwiatów, a jak pięknie pachnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:59, 05 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5359
ElzbietaFranka napisał(a)



Murala zrób. Malarzowi daj fotę ślubna i juz.

Jak masz mrówki posyp krzaka proszkiem do pieczenia. Podlej mikstura z drożdży 1 kostka 10 dkg na 20 litrów wody może podlewać wszystkie rośliny wszystkie uwielbiają drożdże.


Elu ty sie śmiejesz a mój eMuś miał taki pomysł, oczywiście nie fotka ślubna
Rośliny dostaną drożdżówkę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
edi75 10:00, 05 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2214
Anetka posadziłam trawki
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Wiolka5_7 10:28, 05 sie 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
Wiaan napisał(a)


Na rabacie sadziłam wiosną zeszłego roku. W donicy miesiąc temu wysadzilam z różanki.
Na rabatach nie daję tak blisko kamienia, tu w donicy faktycznie je przydusiłam. Czy za mokro, hmm...
Wiola dziękuję, zadbam o nie bo warto


No to jak przesadzane miesiąc temu to normalne , że niektóre listki przyschły, będą żyć!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 13:05, 05 sie 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Wiaan napisał(a)


Elu ty sie śmiejesz a mój eMuś miał taki pomysł, oczywiście nie fotka ślubna
Rośliny dostaną drożdżówkę



Wyskoczyło mi 20 litrów wody ma być 10 litrów.

Przytnij róże niżej musisz sprawdzić jak się zachowa.

U mnie Oliwia tak pięknie kwitnie nie ma przerwy między jednym a drugim kwitnieniem mam 3 szt i chyba jeszcze dokupie.

Żarty żartami walnij ładna kratownice kup pnączy tak aby zawsze kwitło są różne powojniki.
U kogoś widziałam tutaj na ogrodowisko zrobiona rama 4 na 2 m z kantówki u góry zawieszone były liny takie żeglarskie i pnącza pięły się po tych linach. Dziewczyna miała posadzone fasolniki egipskie. Super to wyglądało.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Patrycja_KG_Lu 12:12, 07 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Wiaan napisał(a)

Ufff…dokopałam się. Jakie odstępy tu dałaś? Masz tutaj szałwie z seslerią czy hakone? Przypominam co już kiedyś pisałam, że to dobry moment na wizytówkę Skąd ŚŚ i po ile? Kule tujowe?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiaan 13:29, 07 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5359
Patrycja ŚŚ kupowałam przez neta po 40 zł, wyślę priv, polecam z czystym sumieniem sprzedawcę. Największe dostępne to 125-150 cm po 60 zł. Sadziłam późną wiosną i nieźle urosły
Tak u mnie są tujowe kulki, ponieważ cisy jak urosną byłyby za duże, a donica jest 1,5x2 m. Trawka to turzyca pagórkowa Raureif. Miały być hakone ale one w przyszłości wszystko by tutaj pożarły szałwia to Compact Deep Blue. Odstępy nie są duże ale trawy są z tych mniejszych bo ok 30 cm max. Ma być efekt poduchy pod drzewem. U Ciebie przy hakone to tak jak Wiola pisała.



W jednej donicy mam kulki sosny bośniackiej schmidtii i turzycę gold fountain. Jeszcze jedną kulkę dosadzę bo one są mniaturowe. Rabata widoczna z jadalni i chociaż cokolwiek zielonego będzie.



Wizytówkę planuję po wczasach


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies