Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boćkowe perypetie ogrodkowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Boćkowe perypetie ogrodkowe

EPODLAS 09:44, 09 lip 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Boćku, masz ładny zakątek z hortensjami, a bialutki łubin śliczny. Też nie widziałam takiego cuda. Ile to jeszcze kwiotków człowiek nie widział. Stale odnajduję coś nowego. Dostałam w zeszłym roku ślaz piżmowy, w tym roku pięknie kwitnie na biało i na dodatek pachnie.
____________________
Mój ogród
Kindzia 09:51, 09 lip 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bociusia macham, pokaż się znowu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Iwk4 11:41, 10 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Boćku, bardzo podoba mi się u Ciebie konsekwencja kolorystyczna. Te białe kwiatuszki w różnych gatunkach są cudne. Nie widziałam jeszcze białego łubinu.
____________________
Ogródek Iwony II
dorotyiwojtk... 15:56, 18 lip 2014


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38





Boćku mam pytanie - widoczna na zdjęciu mata jest wiklinowa, czy bambusowa? Jest trwała i wystarczy na kilka sezonów?
____________________
JulkAd 19:27, 18 lip 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Bociusiu macham
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
bociek 17:08, 03 sie 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Dzien dobry Witam serdecznie po skandalicznej przerwie.

Stoooo lat mnie nie bylo, oj duzo by opowiadac Nadrobic szans nie ma najmniejszych, wiec najpierw poodpowiadam, potem pokaze co u mnie (masakra pila mechaniczna wprost, bo niestety ogrod w tym roku nie jest priorytetem nad czym ubolewam, ale tez nic nie poradze ) a potem polece na kominki chociaz pokazac dziob

No to siem cofam
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Kasya 17:12, 03 sie 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42271
no w koncu jestes.....

to fotki poprosze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
bociek 17:25, 03 sie 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Zeta napisał(a)
Kolejowa wymiata.....ale coraz bardziej mnie kuszą Umbry niestety nie pasują do mojego lasu


Zetusia, jak Cie kusza to nie stawiaj oporu

Marzena2007 napisał(a)
Powtórzę się za Zetką, kolejowa wymiata!
Wielkie dzieki za zdjęcia seslerii, piękniutka . Mam heuflerianę i jesienną.

Ściskam i trzymam kciuki za pszczólki.


Dzieki Madzenko

Stare pszczolki nie przezyly Niedobitki zostaly zaatakowane przez osy Niestety nie ostala sie nawet jedna stara pszczolka. Nie moglam nic zrobic... No coz, natura jest brutalna Serce boli, ale trzeba teraz zaopiekowac sie nowymi pszczolkami

Sebek napisał(a)
Ale wypiękniał Twój ogród - rośliny pod umbrami pięknie się rozrosły - jak i wszystkie inne badylki A kolejowa jak zwykle robi największą furrorę - jest jedyna i nie do podrobienia


Dzieki Seba, chyba pokaze przed i po, musze tylko pogrzebac w zdjeciach
Kolejowa jeszcze przejdzie lifting na wiosne Zeby juz wszystko bylo po Danusiowemu

Mala_Mi napisał(a)
Jeżówki różowe to posadź Pikolino, bo inne ci zdominują rabatę, rosna nawet na ponad metr..


Anek, dzieki Skarbulku W przyszlym roku, bo w tym odpuszzam juz zakupy

Ozz napisał(a)
Mądre księgi powiadają, że przy słabej matce najlepiej ją usunąć i...(tu różne sposoby, łącznie z podrzucaniem innych)

Piszą, że jak pszczoły odczują ,,sieroctwo"(brak matki) to dość szybko wyprowadzają matkę z larw (i tu najlepiej jakby były larwy od początku ,,matkowe", bo jak wyprowadzają ze zwykłych larw to jest słabsza).

Tylko nie mogę doczytać, czy to było gdzieś pisane w kontekście jakieś konkretnej pory roku :/

Pewnie piszę o oczywistościach, ale a nóż/widelec się przydadzą


Dobrze piszesz, ale w moim przypadku nie bylo juz jajeczek, z ktorych pszczoly mogly sobie wyhodowac matke ratunkowa, po drugie bylo ich juz za malo, nie dalyby rady A nowa matka tez nic by tu nie dala. Zginely

ana_art napisał(a)
Bociulek nie będę chwalić kolejowej, ale przypłocie hmmmm cudo...


Anulka, dzieki, jeszcze musze cos hortusiom w nozki posadzic, ale to kiedys. Teraz Zon kce sadzic przedplocie Zaskoczyl mnie

monitka napisał(a)
Bociuś pięknie ogród wygląda sesleria miodzio co to za odmiana? ma takie fajne limonkowe listki.
Czyżby już pierwsze kręcenie miodu było? U nas niezłe zbiory w tym roku
buziaki


Co do seslerii to nie jestem pewna odmiany Miodek zebrany, nie ma duzo, ale zawsze cosik jest

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 17:39, 03 sie 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Magda70 napisał(a)
Powtórzę za resztą - kolejowa jest NAJ bo to moja ulubiona. I już.


A pszczółki podrap za uszkiem ode mnie


Tiaaa, sama se idz i je podrap

agata19762 napisał(a)
Bociusiu rabata przy płocie rewelacja
trawki tez masz wypasione

i miodek będzie ...


Dziekuje bardzo To jest koncepcja Danusiowo-bockowa

Iwk4 napisał(a)

Piękna jest ta bylinowa. Co to za białe kwiatuszki?


Iwonia, bylinowa byla ladna, a jest paskudna Tam kwitly wtedy szalwie, kilka ostrozek, krwawnik kichawiec i kosmos

ewa004 napisał(a)
Ciudnie

A różyczek nie skreślaj jeszcze ,daj im szanse.
Związków nie kończy się tak przy pierwszych niepowodzeniach


Ewcia, na rozach postawilam nieodwolalnie krzyzyk. Mam w donicach dwie pienne i ciagle im cos dolega, a ja nie mam teraz glowy sie z nimi cackac Ta milosc byla bolesna, pora ja zabic

gierczusia napisał(a)


Oplułam ekran

Gdzie nie spojrzę ostatnio , to same motta życiowe

Ps.. Ule są boskie .. Pełna profeska Bociuś ..

Ściskam


Garfield, do profeski to jeszcze lata swietlne

Milka napisał(a)


Bociuś chyba się nie obrazi, to szałwia i ostróżki


Irenko, w zyciu sie nie obraze, bo za co mialabym sie obrazac Piszesz sama prawde

gierczusia napisał(a)
Rzut oka na molejową to było przeżycie .. Zawsze oglądałam ją z ciut innego kąta.. Teraz kulasy tam zauważyłam .. I to jaaaaakie .. O cenie wolę taktownie nie myśleć

Ściskam po raz drugi


Elu, kule buksikowe dostalam

Milka napisał(a)
Cały klan białych kwiatów zgromadziłaś kolejowa wymiata, a jak z twoimi turzycami kaktusowymi?
p.s.
pod płotem świetnie też


Irenko, nasadzilam i teraz tam jest jak u cyganko w tobolku Paskudnie sie zrobilo, bo prawie nic nie kwitnie Nawet Zon dzisiaj stwierdzil, ze ta rabata jest brzydka Musi sie to towarzystwo rozrosnac.
Turzyce swietnie, stoja na bacznosc
PS> Dzieki

Pszczelarnia napisał(a)

Pięknie mają. W samej rabatce. A jak Ty obsługujesz te ule? Nie depczesz rabaty?
U nas jedna Matka znakowana przyleciała z rojem z jakiejś wzorcowej pasieki. Moje są nieco leniwe i dlatego takie spokojne. Jaką masz odległość od tarasu do uli? Widzę białą szałwię koło uli - miodzio same, prawie w gotowej formie podane.


Pszczolko, pod ulami, chociaz tego nie widac, sa puste miejsca, wiec spokojnie moge tam sobie dzialac
Ule mam jakies 6 metrow od tarasu, teraz juz sie oswoily i uspokoily, nie zwracaja na nas uwagi Szalwie maja i kosmosy, za plotem kwitly osty, teraz nawloc. I okazuje sie, ze uwielbiaja lobelie i rozwary, za to jezowki omijaja

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 17:50, 03 sie 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
baraga1904 napisał(a)
...zazdraszczam swojskiego miodku Bociuś...jestesmy z M. wieklimi fanami tego przysmaku


Ja nie przepadam za miodem, ale pije wode z miodem i pylkiem dla zdrowotnosci. Za to moj Zon jest wielkim fanem, kazda ilosc wchlonie.

popcarol napisał(a)
Ule! Suuper!! Wirowałam miód kilka razy, nosiłam ramki, fajna praca! pozdrawiam!


Bardzo fajna Odpozdrawiam

Evchen napisał(a)

A że niby same białe, to źle? Mnie tam się podobobobo...
Łubin piękniutki... Ja mam kremowy, który udaje biały, a u Ciebie czysssta biel!
O kolejowej nie wspomnę, bo to oczywista oczywistość
Melduję jeszcze, że niektóre róże nie posiadają kolców Twoja Królowa, choć najeżona kolcami broni się kolorem. Nie oprzesz się jej


Ewuniu, nie tam zle, ale na razie nie jest tez dobrze Z rozami wzielam ostateczny rozwod. Opre sie, opre

JulkAd napisał(a)


To, że kolejowa wymiata, Ty bardzo dobrze fiesz...a mnie się ta soczysta zieleń kuleczek z różem i trafffkami w nóżkach...po nocach śni


Jak mi milo, chociaz w tym sezonie to slabo ten moj ogrod wyglada, oj slabo. Widac, ze nie dopieszczony

makkasia napisał(a)
Bociusiu biała podoba mnie się, kolejowa powala i ślinka mi leci na miodek
smakowite obrazki Boćku do białej dodałabym tyci, tyci kolorku delikatnego co by głębie zrobić ...choć biel strasznie trudno sfocić aby oddać jej piękno ściskam


Szczerze to mam nerwa na ta rabate. Nie wyglada dobrze. Musze mocno sie zastanowic nad nia, bo tak dluzej byc nie moze

yolka napisał(a)
Kuleczki i morning light urzekły mnie


Jolu, bardzo mi milo, ze Ci sie podoba

malkul napisał(a)
Dla mnie też kolejowa wymiata
dziękuję za plaster miodu, wywolała falę przemiłych wspomnień


I ja dziekuje za dobre slowo i wizyte

Urszulla napisał(a)



Bociusiu miodzio u Ciebie na rabatach,
a prawdziwy miodek powąchałam,
kwiatki dla pszczółek pooglądałam
Zachwycona przesiadłam na kolejowej bo nie wiem kiedy tu znowu będę


Ula milo, ze zagladasz, dziekuje Za miloe slowa rowniez

Kasya napisał(a)
fajne kuleczki i te na parterze i na pietrze
i iglaste i lisciaste


Dziekuje

gierczusia napisał(a)
Bociuś .. Ja tu tśknię za Twoim poczuciem humoru .. I za Tobą tyszzz ,żeby nie było


Moje poczucie humoru ostatnio kuleje, ale zbieram siem w sobie

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies