Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 08:07, 19 cze 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
irena_milek napisał(a)
Dominika, może pokażesz malutką?
a jak jest powierzchnia ogrodu?


Nasadzenia wraz z domem zajmują teren o powierzchni 1300 m2.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 08:17, 19 cze 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Evchen napisał(a)
Domi, jesteś niesamowita
Tylko mi nie mów proszę, że rysowałaś teraz ten plan... ?......... Mam nadzieję, że nie
Chodzi mi głównie o najszerszą część rabaty, tam gdzie rośliny są wielowarstwowo czyli rząd na południu.
Tylko nie wiem, czy Ty tam nie masz świerków serbskich.. ja czterech na pewno nie zmieszczę, bo byłoby za ciasno. Fajnie masz to rozrysowane kolorami... i ta latarnia też pomysłowo w środku rabaty To przypadek czy działanie celowe?..
Idę sobie jeszcze raz pooglądać Twoje roślinki przy tarasie Mam też półkole


Plan powstał dla Pawła (Pwl) już jakiś czas temu. Wrzuciłam go chyba na siedemdziesiątej którejś stronie mojego watku,a teraz tylko przekleiłam. W miejscu, o którym piszesz mam właśnie 5 świerków serbskich. W najszerszym miejscu jest 6 metrów z małym kawałkiem od płotu do obwódki granitowej kończącej rabatę tak, żeby 2 świerki serbskie zmieściły się jeden przed drugim (są przesunięte względem siebie "na zakładkę"). Latarnia była pierwsza, rabata została założona wkoło niej. Z różnych względów musieliśmy tę latarnię postawić bliżej domu, a nie w rogu działki.
Na półkolistej rabatce wkoło tarasu mam na razie lekki chaos.W planach jest zrobienie kulkowiska. Marzył mi się tam jakiś ładny bonsai, ale nie potrafię znaleźć czegoś ładnego w fajnej cenie.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
arcobaleno 08:21, 19 cze 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Ilekroć patrzę na ten plan to się uśmiecham bo mamy podobne usytuowanie, tyle że u Ciebie piękny rozrośnięty i klimatyczny ogród z zakątkami - tak jak lubię - a u mnie wciąż mam wrażenie po prostu trawnika z rabatami na obrzeżach ! Eh..
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Evchen 09:26, 19 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
No to klapa... 6 metrów to jednak za dużo .. Czyli, że ze świerka srebrnego nici... Szkoda ...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
kwiatholandii 09:47, 19 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Ja też kupiłam Boscha i dziś ma do mnie przyjechać. Wieczorem będzie strzyżenie Chyba zacznę od egzemplarzy mniej widocznych
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
ana_art 10:11, 19 cze 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Domi napisał(a)
[img size=640x427]

Dominko brak słów
powiedz proszę jakie masz 'czerwone' drzewa po lewej i prawej stronie serba?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Wieloszka 10:42, 19 cze 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Fiu, fiu, fiu Ktoś mnie tam strasznie chwali parę stron wcześniej, ale nie będę cytować, bo się rumienię Zwłaszcza, że autorytetem w tych kwestiach nie jestem - 18 lat z tym samym facetem
Strzyżenie topiarów super Ci idzie - czyli urządzonko się sprawdza Mam nadzieję, że oprócz tego że łatwiej, to też szybciej A Twoja córeczka i tak długo śpi, skoro zdążasz 3 szt. obskoczyć w tym czasie! Nie narzekaj, mój starszy nie sypiał dłużej niż 20 minut, pół godziny walki żeby zasnął, a potem godzina złego humorku po obudzeniu Masz aniołka!!!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
BEATA_S 20:48, 19 cze 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Domi masz przecudowny ogród!!! Już Ci to kiedys mówiłam, ale powtarzam tak na wszelki wypadek , bo coś wspomniałaś , że zrobiłabyś teraz nieco inaczej.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Domi 22:55, 24 cze 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
arcobaleno napisał(a)
Ilekroć patrzę na ten plan to się uśmiecham bo mamy podobne usytuowanie, tyle że u Ciebie piękny rozrośnięty i klimatyczny ogród z zakątkami - tak jak lubię - a u mnie wciąż mam wrażenie po prostu trawnika z rabatami na obrzeżach ! Eh..


Idziesz jak burza ze zmianami w swoim ogrodzie. Pogadamy za 3-4 lata jak będziesz narzekać, że nie masz wolnego miejsca do sadzenia
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 22:57, 24 cze 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
kwiatholandii napisał(a)
Ja też kupiłam Boscha i dziś ma do mnie przyjechać. Wieczorem będzie strzyżenie Chyba zacznę od egzemplarzy mniej widocznych


Niestety te moje nowe nożyce bardzo mnie rozczarowały. Super pociachałam cyprysika bonsai i cisy, ale bukszpany musiałam poprawiać zwykłym sekatorem, bo Bosch strasznie poszarpał im listki.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies