Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 23:52, 28 cze 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Sebek napisał(a)
Malutkie dziecko mieć i równocześnie nie mieć ani jednego chwaścika i idealnie wypielęgnowane rośliny włącznie z trawnikiem - nie wiem jak to robisz, ale chapeau bas!

Nie jest aż tak różowo z tą pielęgnacją O trawnik dba mój M., z cięciem bukszpanów i cisów jestem wyrobiona dopiero tak w 25%.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 23:53, 28 cze 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
agata_chroscicka napisał(a)

Ale ja pytanie z innej beczki - co to za iglak pomiędzy cisami? Strasznie mi się podobają takie iglaki z poziomymi gałązkami

Ev

Cyprysik Lawsona"Ivonne"


Dominiko, a ja z kolei mam pytanie o to takie jasnozielone niskie z przodu rabaty, przed i pomiędzy cisami. Pięny kolor i pokrój! Co to takiego? Pozdrawiam


To jest irga. Ja też pozdrawiam!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 23:58, 28 cze 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
waska napisał(a)
Ale wieeelkie te hortensje ja nie umiem znaleść tej metody moja za chwilę zawiśnie codziennie do niej zerkam .


Bardzo mocna podpora (kij od miotły itp.) + każdy pęd przywiązany osobno czarną taśmą.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1067-ogrod-dominiki?page=92
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
ewaglen 00:11, 29 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Witaj Domi! Ty już wykonujesz drugie cięcie bukszpanów? Ja swoje obcinałam w kwietniu. czy teraz mam powtórzyć zabieg cięcia?
____________________
Mój ogród - co dalej?
Domi 15:19, 29 cze 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
ewaglen napisał(a)
Witaj Domi! Ty już wykonujesz drugie cięcie bukszpanów? Ja swoje obcinałam w kwietniu. czy teraz mam powtórzyć zabieg cięcia?


Witaj, u mnie w tym roku jest/będzie tylko jedno cięcie. A jeśli chodzi o Twoje bukszpany, musisz sama ocenić czy wymagają teraz powtórnego cięcia: czy mają duże nowe przyrosty, uszkodzenia po majowych przymrozkach itp.?Czy tracą formę? Jeśli tak, ja bym cięła.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Pszczelarnia 10:41, 02 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Monika, piękne zdjęcia. Dopieszczony ogród. Siła spokoju tchnie z niego i jak mówisz o cięciu i formowaniu (że w trakcie), to ja dopiero sobie uświadamiam, że to wymaga nieco gimnastyki (proporcjonalnie do ilości formowańców). A człek by myślał, że ten ogród sam z siebie jest taki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Domi 17:49, 03 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pszczelarnia napisał(a)
Monika, piękne zdjęcia. Dopieszczony ogród. Siła spokoju tchnie z niego i jak mówisz o cięciu i formowaniu (że w trakcie), to ja dopiero sobie uświadamiam, że to wymaga nieco gimnastyki (proporcjonalnie do ilości formowańców). A człek by myślał, że ten ogród sam z siebie jest taki.


Ewo, takie rzeczy to tylko w Erze... Gimnastyki jest faktycznie sporo, ale mnie najwięcej czasu zabiera nie samo cięcie, tylko rozkładanie, wytrzepywanie, przesuwanie i ponowne rozkładanie szmat i plandek na listki oraz śmieci lecące przy cięciu.No, ale....
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Wieloszka 08:08, 04 lip 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Domi napisał(a)


Ewo, takie rzeczy to tylko w Erze... Gimnastyki jest faktycznie sporo, ale mnie najwięcej czasu zabiera nie samo cięcie, tylko rozkładanie, wytrzepywanie, przesuwanie i ponowne rozkładanie szmat i plandek na listki oraz śmieci lecące przy cięciu.No, ale....

Dokładnie tak! Czasem sobie myślę, że mogłabym ciąć nawet tysiąc roślin, tylko żeby ktoś za mnie posprzatał ten bałag "po"
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
kwiatholandii 22:41, 04 lip 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
A jaka to taśma do wiązania hortensji.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Domi 10:01, 05 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
kwiatholandii napisał(a)
A jaka to taśma do wiązania hortensji.


Możesz wiązać czymkolwiek, byle było mocne i czarne: sznurek, taśma krawiecka itp.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies