Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Bea 19:54, 22 paź 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Dla mnie ideał..... niedościgniony.

Gonię i gonię
____________________
Beata W miniformacie
gierczusia 20:45, 22 paź 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ja teszzzzz
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Nati 09:31, 23 paź 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
inspiruje mnie twój ogród wczoraj długo po nim spacerowałam może pomogłabyś troszkę, masz piękne drzewa przebarwiające się, kolony kocham ale mam wszędzie słońce i mój jeden w donicy nawet się przypalił w tym roku a tak go chowałam

widok małego miejsca do obsadzenia obecnie jest tam wszystko planowo ma być duża lime light kulki z bukszpanu i lime marmalade na obwódkę ale pomyslałm że jest to pierwsze miejsce przed domem które powinno przyciągać wzrok np. duży świerk brewera chociaż on po latach będzie chyba za duży albo zimozielone drzewko jakieś ciekawe bo tymi charakteryzuje się mój ogródek , bonsai duży byłby fajny ale nie doczekam się go zanimurośnie a na gotowy mnie nie stać albo ciekawe liściaste pomóżcie bo szukam zmian chyba że limki tutaj będą super
eda napisał(a)
drewno drewno dodaje uroku
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Pszczelarnia 09:38, 23 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pytam, bo miałam klona jesionolistnego ale - naczytawszy się o łamliwości gałęzi, rozwichrzonej koronie - oddałam. Pomyślałam sobie, że jeżeli będzie taki jak jesiony to mówię mu NIE. Dodam tylko, że zadziwił mnie pięknym ukorzenieniem, po niecałym roku od posadzenia już miał mocny system korzeniowy. Miałam problem z wykopaniem go z bryłą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Domi 14:03, 23 paź 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
gierczusia napisał(a)
200 km , to ja rozumię ... Ale my z Beatką to mamy 10 min jazdy autem do siebie , ale nieraz u mnie jest zupełnie inaczej niż u Niej ....

Buziaki


Elu, widzę, że znajomość z Beatą...tu będzie ogrodnicze słowo.. kwitnie... Może przed świętami wybiorę się z Wami na giełdę?
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:04, 23 paź 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
gierczusia napisał(a)
Domi ... Może byś kuknęła do mnie wolnej chwili... Mam do zagospodarowania ranatę i coś tam namaziałam , ale każde mądre spostrzeżenie jest na wagę złota


Zaglądnę wieczorem do Ciebie.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:08, 23 paź 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Bea napisał(a)
Dla mnie ideał..... niedościgniony.

Gonię i gonię


A wiesz, że ja też ciągle gonię? Pozbyłam się dwóch koszmarków z moich zdjęć: dziur w nasadzeniach za klonem palmowym i przed glediczją (został tylko koszmarek-klimatyzator) i co...i świerk serbski wyłysiał mi od dołu i znowu jest dziura, ale w innym miejscu, i znowu widać siatkę ogrodzeniową. Oszaleć można. I znowu trzeba kombinować jak to załatać, zasłonić...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:14, 23 paź 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Nati napisał(a)
inspiruje mnie twój ogród wczoraj długo po nim spacerowałam może pomogłabyś troszkę, masz piękne drzewa przebarwiające się, kolony kocham ale mam wszędzie słońce i mój jeden w donicy nawet się przypalił w tym roku a tak go chowałam

widok małego miejsca do obsadzenia obecnie jest tam wszystko planowo ma być duża lime light kulki z bukszpanu i lime marmalade na obwódkę ale pomyslałm że jest to pierwsze miejsce przed domem które powinno przyciągać wzrok np. duży świerk brewera chociaż on po latach będzie chyba za duży albo zimozielone drzewko jakieś ciekawe bo tymi charakteryzuje się mój ogródek , bonsai duży byłby fajny ale nie doczekam się go zanimurośnie a na gotowy mnie nie stać albo ciekawe liściaste pomóżcie bo szukam zmian chyba że limki tutaj będą super



Świerk Brewera od strony ściany będzie łysieć, bo nagrzana ściana (piszesz, że masz cały czas słońce) będzie mu upalać igły. Czy ten bordowy krzew to perukowiec? Zamiast bonsai można dać coś na wysokim patyku i podsadzić jednym gatunkiem lub kilkoma kulkami. Ostatnio widziałam w szkółce fajnego iglaka na patyku, który ma już docelową wielkość. Zastanawiam się czy u siebie go nie wsadzić. U Ciebie też by dobrze wyglądał na tej rabatce. Można by go podsadzić koliście żurawkami przy pniu(dają radę na słońcu u Ciebie?) i kostrzewą siną po obwodzie (jest idealna na słońce).

W rzeczywistości to ładna kula, na zdjęciu sterczy nad nim korona innego drzewa, więc wygląda jakby miał czubek.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:16, 23 paź 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pszczelarnia napisał(a)
Pytam, bo miałam klona jesionolistnego ale - naczytawszy się o łamliwości gałęzi, rozwichrzonej koronie - oddałam. Pomyślałam sobie, że jeżeli będzie taki jak jesiony to mówię mu NIE. Dodam tylko, że zadziwił mnie pięknym ukorzenieniem, po niecałym roku od posadzenia już miał mocny system korzeniowy. Miałam problem z wykopaniem go z bryłą.


Potwierdzam rozwichrzoną koronę. Wiem jednak, że można wypracować jej ładny kształt i tej wersji będę się trzymać..
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Nati 14:27, 23 paź 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
Domi napisał(a)


Świerk Brewera od strony ściany będzie łysieć, bo nagrzana ściana będzie mu upalać igły. Czy ten bordowy krzew to perukowiec?


tutaj mam słońce do 11-12 rano potem cień, tak to perukowiec ale będzie w donicy przestawiany tam gdzie mi się bedzie podobać bo późno wegetuje i to mnie denerwuje
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies