Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Nati 14:30, 23 paź 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
Domi napisał(a)



Świerk Brewera od strony ściany będzie łysieć, bo nagrzana ściana (piszesz, że masz cały czas słońce) będzie mu upalać igły. Czy ten bordowy krzew to perukowiec? Zamiast bonsai można dać coś na wysokim patyku i podsadzić jednym gatunkiem lub kilkoma kulkami. Ostatnio widziałam w szkółce fajnego iglaka na patyku, który ma już docelową wielkość. Zastanawiam się czy u siebie go nie wsadzić. U Ciebie też by dobrze wyglądał na tej rabatce:

W rzeczywistości to ładna kula, na zdjęciu sterczy nad nim korona innego drzewa, więc wygląda jakby miał czubek.

takie tez mi się podobają ale to wszystko kosztuje niestety bardzo dużo kilka stówek trezba dać za wysoki okaz może popróbuję swoich sił posadzę obok działki i będę formować a za kilka lat przesadzę w docelowe miejsce, ale wiem że nie będę mogła się doczekać
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Domi 14:30, 23 paź 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Nati napisał(a)


tutaj mam słońce do 11-12 rano potem cień, tak to perukowiec ale będzie w donicy przestawiany tam gdzie mi się bedzie podobać bo późno wegetuje i to mnie denerwuje


No to masz przez większość dnia cień, więc może stożek z cisa?
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Nati 14:44, 23 paź 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
Domi napisał(a)


No to masz przez większość dnia cień, więc może stożek z cisa?


nie chce byc juz monotematyczna ale te piekne duze okazy wiaza sie z cena a swojego sie dochowac to sie nie doczekam sama sobie komplikuje sytuacja bez wyjscia : P, najbardziej mnie przekonuje brewera, sosna himalajska albo jakas "choinka" co bym mogł ja na swieta przystroic ale boje sie ze sa to za duze drzewa
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Gardenarium 14:55, 23 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cięta choina kanadyjska. (Tsuga canadensis)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Domi 15:06, 23 paź 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Nati napisał(a)


nie chce byc juz monotematyczna ale te piekne duze okazy wiaza sie z cena a swojego sie dochowac to sie nie doczekam sama sobie komplikuje sytuacja bez wyjscia : P, najbardziej mnie przekonuje brewera, sosna himalajska albo jakas "choinka" co bym mogł ja na swieta przystroic ale boje sie ze sa to za duze drzewa


Napisałyśmy nasze posty w tym samym czasie. Ja swój, zanim przeczytałam Twoje wyjaśnienie, że takie drzewko też odpada.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Nati 15:18, 23 paź 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
Gardenarium napisał(a)
Cięta choina kanadyjska. (Tsuga canadensis)


Danusiu jeżeli to podpowiedz dla mnie to bardzo dziękuję nie znałam takiego drewka i widzę że chybA FAKTYCZNIE TRZEBA JE CIĄĆ W STOŻEK BO WIELE PRZEWODNIKÓW I pednula też jest ciekawa, pewnie też będzie problem z dostępnością u mnie ale coś wykombinuję

sorki za te capslk, zawsze mi sie wciska
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Domi 13:26, 24 paź 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
M. zakonserwował deski tarasowe przed zimą:

____________________
Dominika - Ogród Dominiki
malkul 13:49, 24 paź 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
jakim produktem konserwujecie?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Milka 17:47, 24 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
extra wyszło, ale zdolne te nasze chłopaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
gierczusia 20:35, 25 paź 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Domi napisał(a)


Elu, widzę, że znajomość z Beatą...tu będzie ogrodnicze słowo.. kwitnie... Może przed świętami wybiorę się z Wami na giełdę?


Jeszcze z Beatką się w tej kwestii nie konsultowałam , ale myślę ,że obie będziemy szczęśliwe ,mjeśli takowa eskapada dojdzie do skutku
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies