Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 13:34, 28 paź 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pszczelarnia napisał(a)
Domi, podejrzewasz, że ptaki mają tak wyrafinowane gusta estetyczne?


Nawiązuję do wcześniejszej informacji u "holenderskiej" Moniki, która pokazywała takie domki widziane w holenderskim sklepie. Pisałam wówczas, że podobne cudeńka bywają w TK Maxx'ie, no i dzisiaj na nie trafiłam.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Pszczelarnia 13:52, 28 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A , rozumiem. Bo już myślałam, że ptaki zmieniły upodobania, a ja nie nadążam. Ale - swoją drogą - na pewno zmieniły. Drapieżne trzymają się blisko miast i autostrad.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Robaczek 18:38, 04 lis 2013


Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 197
Witaj Dominiko!
Prześledziłam z ukrycia Twoj wątek od początku i jak wszyscy odwiedzający, jestem pod wielkim wrażeniem.
Ogrod wyglada na bardzo dojrzały, choc tworzysz go dopiero od kilku lat. Duże okazy drzew i konsekwencja nasadzeń robi swoje. Podziwiam Twoj kunszt w komponowaniu rabat, dyscyplinę w doborze gatunków i pracę włozoną w utrzymanie ogrodu, zwłaszcza przy opiece nad malutką Martusią.
Zainspirowały mnie zestawienia iglakow i lisciastych, kolorystyka przebarwiających się jesienią drzew, całoroczna uroda traw i kwietne dodatki wiosną. Świetne oświetlenie ogrodu dopełnia całości. Brawo!

Nasadzenia sąsiadów to kolejny atut, zapożyczona perektywa to cenny bonus każdego ogrodu, którego zazdroszczę To tak a propos Twoich kompleksów i rzekomych dziur na rabatach. Chciałabym mieć tylko takie miejsca do ukrycia

Ciekawa jestem Twoich planów na przyszły rok, czyżby miały się pojawić kolejne rabaty? Masz sporo przestrzeni, moze wykroisz z trawnika jakąś wyspę? Wspominałaś kiedyś, ze układ domu, podjazdu i tarasu uniemożliwia Ci tworzenie tajemniczych zaułków, zakątków ogrodowych. Wydaje mi się, ze w każdym ogrodzie mozna takie stworzyć, więc wszystko przed Tobą.
Najlepszym przykładem jest ogrodowa bombonierka Danusi, pełna ukrytych, pełnych uroku zakamarków na małej przestrzeni.
Gratuluję dokonań i pozdrawiam serdecznie!
Kasia
____________________
Domi 22:25, 05 lis 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pszczelarnia napisał(a)
A , rozumiem. Bo już myślałam, że ptaki zmieniły upodobania, a ja nie nadążam. Ale - swoją drogą - na pewno zmieniły. Drapieżne trzymają się blisko miast i autostrad.


Poruszyłaś ciekawy temat. Nie interesowałam się nim dotychczas.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 22:51, 05 lis 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Robaczek napisał(a)
Witaj Dominiko!
Prześledziłam z ukrycia Twoj wątek od początku i jak wszyscy odwiedzający, jestem pod wielkim wrażeniem.
Ogrod wyglada na bardzo dojrzały, choc tworzysz go dopiero od kilku lat. Duże okazy drzew i konsekwencja nasadzeń robi swoje. Podziwiam Twoj kunszt w komponowaniu rabat, dyscyplinę w doborze gatunków i pracę włozoną w utrzymanie ogrodu, zwłaszcza przy opiece nad malutką Martusią.
Zainspirowały mnie zestawienia iglakow i lisciastych, kolorystyka przebarwiających się jesienią drzew, całoroczna uroda traw i kwietne dodatki wiosną. Świetne oświetlenie ogrodu dopełnia całości. Brawo!

Nasadzenia sąsiadów to kolejny atut, zapożyczona perektywa to cenny bonus każdego ogrodu, którego zazdroszczę To tak a propos Twoich kompleksów i rzekomych dziur na rabatach. Chciałabym mieć tylko takie miejsca do ukrycia

Ciekawa jestem Twoich planów na przyszły rok, czyżby miały się pojawić kolejne rabaty? Masz sporo przestrzeni, moze wykroisz z trawnika jakąś wyspę? Wspominałaś kiedyś, ze układ domu, podjazdu i tarasu uniemożliwia Ci tworzenie tajemniczych zaułków, zakątków ogrodowych. Wydaje mi się, ze w każdym ogrodzie mozna takie stworzyć, więc wszystko przed Tobą.
Najlepszym przykładem jest ogrodowa bombonierka Danusi, pełna ukrytych, pełnych uroku zakamarków na małej przestrzeni.
Gratuluję dokonań i pozdrawiam serdecznie!
Kasia


Kasiu, baaaardzo dziękuję za tak podbudowujący, pierwszy wpis na Forum (i to w moim ogrodzie!). Dziur na rabatach już nie ma. Zasłoniłam je cisami sadzonymi w tym roku. Z moich starych "koszmarków" pozostał jedynie klimatyzator. Jedne "koszmarki" znikają, a pojawiają się nowe.

Jeśli chodzi o plany na przyszły rok- w pierwszej kolejności muszę wsadzić coś zamiast sosny, która padła. Mam na myśli miejsce widoczne na poniższej fotce w lewym dolnym rogu nad trawami.
Jest tam kolista obwódka z bukszpanu, a w tej obwódce obecnie świeci wielka dziura, którą wykopał mój M., żeby wymienić ziemię i zrobić miejsce dla nowej rośliny. Miejsce jest, dziura jest, rośliny niet.



Na pewno będę mocno ciąć rośliny wiosną. A jeśli chodzi o nowe rabaty...nie przewiduję w najbliższym czasie powiększania ogrodu. Nie mam zbyt wiele czasu na pielęgnację tego, co jest już zagospodarowane, a więcej rabat = więcej pracy. Trzeba będzie powiększyć plac zabaw, który w tym roku składał się tylko z piaskownicy, stoliczka piknikowego, hamaka i żagla nad tym wszystkim. Wciąż marzę o pozbyciu się 4 brzóz, ale nadal nie trafiłam na nic, co mogłoby je zastąpić, więc wszystkie rosną sobie w najlepsze. Może dojdzie do skutku przycięcie wielkiej brzozy Pani Sąsiadki... i to chyba na tyle (na dzień dzisiejszy, bo cała zima przede mną).

Pozdrawiam Cię również i zapraszam na kolejne wizyty

____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Robaczek 23:28, 05 lis 2013


Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 197
Podziwiam Cię za samodyscyplinę i rozsądek w tworzeniu ogrodu...i to gospodarowanie czasem. Ja bym najchętniej tworzyła kolejne rabaty nie zważając na logiczne argumenty przeciw

Czytałam o stracie sosny, wielka szkoda, bo jej ażurowa sylwetka fajnie odznaczała się na tle topiarów z bukszpanu. Mam w dalszym ciagu problem z topografią Twojego ogrodu, ale jesli dobrze kojarzę tą rabatę, to z tylu są hortensje bukietowe, a zaraz obok czerwonolistne drzewo? Wcześniej jest chyba Rh, dereń i variegatus...? chciałabyś tam innego iglaka w miejsce sosny? A jeżeli liściak...Klon już jest, może ambrowiec? Fajnie też przebarwia się judaszowiec i zachwycająco kwitnie wiosną. Nie będę jednak doradzać konkretów, są od tego fachowcy
Może coś Cię zainspiruje zimą? Czasem wystarczy jedna wirtualna wizyta w jakimś bajkowym zakątku i ....Eureka! Wiem to z autopsji, znalazłam Twój ogród





____________________
Gardenarium 23:37, 05 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Domi, wiesz, ze od lat nie sadzę sosen, jakoś mi nie przypadły do gustu. Będę przerabiać po raz trzeci pewien ogród po remoncie domu i dzisiaj tam byłam mierzyć ogród i stare sosny - czarna i kosodrzewina chyba będą do usunięcia. Najniższe gałęzie nie mają już igieł, albo suche To kiepski gatunek do ogrodów przydomowych. Mnie te brązowe igły przerażają
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
atena35 09:10, 06 lis 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Domi napisał(a)
Dziś w TK Maxx'ie widzialam domek dla ptaków za 59.90, więc cena duźo lepsza, niż w Holandii.


Oooo jaki bożonarodzeniowy disain
____________________
Ogród Tosi
malkul 09:19, 06 lis 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Domi ja przepraszam, a czy gzieś dałaś foto tego placu zabaw, który tak smacznie opisałaś. daj proszę, bo mi język do .....ucieka
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Domi 14:12, 06 lis 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Robaczek napisał(a)
Podziwiam Cię za samodyscyplinę i rozsądek w tworzeniu ogrodu...i to gospodarowanie czasem. Ja bym najchętniej tworzyła kolejne rabaty nie zważając na logiczne argumenty przeciw

Czytałam o stracie sosny, wielka szkoda, bo jej ażurowa sylwetka fajnie odznaczała się na tle topiarów z bukszpanu. Mam w dalszym ciagu problem z topografią Twojego ogrodu, ale jesli dobrze kojarzę tą rabatę, to z tylu są hortensje bukietowe, a zaraz obok czerwonolistne drzewo? Wcześniej jest chyba Rh, dereń i variegatus...? chciałabyś tam innego iglaka w miejsce sosny? A jeżeli liściak...Klon już jest, może ambrowiec? Fajnie też przebarwia się judaszowiec i zachwycająco kwitnie wiosną. Nie będę jednak doradzać konkretów, są od tego fachowcy
Może coś Cię zainspiruje zimą? Czasem wystarczy jedna wirtualna wizyta w jakimś bajkowym zakątku i ....Eureka! Wiem to z autopsji, znalazłam Twój ogród


Dobrze kojarzysz tę rabatę. Straciłam dwie sosny sadzone w tym miejscu i trzeci raz już nie zaryzykuję. Myślę o jakimś świerku o niebieskim zabarwieniu igieł, bo w tle są hortensje, a z obu stron klony.


____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies