Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

antracyt 09:00, 29 kwi 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Ile kolorów i zieleni
Przepiękny masz ten kącik z ławeczką.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 09:04, 29 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magnolia aż razi w oczy bielą. Dochodzę do wniosku, że te gwiazdkowe kwiatki chyba mi się najbardziej podobają

Dobrze wiedzieć, że paprocie się rozwijają, muszę zobaczyć, czy u mnie już coś się pokazuje

Kotek- mistrz drugiego ? planu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Coco 09:27, 29 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
Cudowna magnolia, nie mogę oderwać od niej wzroku. Jako, że jestem fanką bieli, wciąż tylko podziwiam i wzdycham…
____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Dorota321 22:36, 29 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
O następnych roślinach po żonkilach doczytałam. Magnolia Twojego taty cudowna, ja też mieszkam w sąsiedztwie rodziców. i też pokazałam taty magnolie.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Alija 08:17, 30 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Rumianka napisał(a)
Mnie też spodobał się ten urokliwy zakatek...


Elisko! Bardzo dziękuję.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:22, 30 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Kordina napisał(a)
Czy żaby dają już darmowe koncerty wieczorne? Ja mam maleńkie oczko przy Twoim dużym stawie, a koncertów już wysłuchałam kilka
Lubię żaby, jaszczurki, ropuchy, mam nawet jedną znajomą, która trzyma się jednego miejsca.


Bożenko! Żab i ropuch u nas dostatek, natomiast jaszczurek mniej niestety, a bardzo je lubię. Wydaje mi się, że powodem jest kotka mojego Taty, młoda i bardzo łowna niestety. Myślę, czy nie sprezentować jej obroży z dzwoneczkiem, bo na ptaki też ostro poluje. Na szczęście moje dwa koty głuche, więc polowanie im zupełnie nie wychodzi.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:27, 30 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Margerytka40 napisał(a)
Piękna ta magnolia u Taty, pewnie sporo lat już ma. Epimedium mnie urzekło. Sama mam je od zeszłego roku i coraz bardziej zaczynam je lubić. Z tego wszystkiego zamówiłam jeszcze jedną odmianę. Ten czarny kwiat elfów też uroczy


Asiu! Magnolia Taty ma już około 40 lat i raz była przycięta prawie o połowę. Gdyby nie cięcie to już dawno przerosłaby dom. Epimedium bardzo lubię, niby niepozorne, ale takie delikatne, a po kwitnieniu fajne liście. Czarna Mania to kot mojego Taty, bardzo charakterna, a na dodatek doskonały myśliwy.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:32, 30 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
ewsyg napisał(a)
Witaj Alicjo.
Musze przyznać, że u Ciebie dużo się dzieje, wiosna na całego. Zauroczyła mnie magnolia u Twojego taty. Ja zrezygnowałam z magnolii, jakoś rzadko nie przemarzały im kwiaty.
Pozdrawiam


Witaj Ewo! Dziękuję za odwiedziny. Magnolia Taty ma już ok. 40 lat i gdyby nie solidne cięcie kilka lat temu,
byłaby o wiele większa. U nas też czasem podmarzają.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:38, 30 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
daszum napisał(a)
Staw wiosną wygląda jak na obrazach impresjonistów

Magnolia u Taty cudowna.
U Ciebie też widzę różne jej odmiany, pewnie niedługo dorównasz Milce w ilości odmian.


Danusiu! Dziękuję nad stawem przydałby się więcej popracować, ale czasu wciąż brakuje.

Milka ma ich bardzo dużo, ja nie mam dużo odmian, dwie żółte, jedna ciemnoróżowa, dwie białe i dwie jasnoróżowe,
no i magnolia Taty za płotem.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:39, 30 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Basieksp napisał(a)


Lubię takie klimaty paprocie to jedne z moich ulubionych roślin


Basiu! Też bardzo lubię paprocie, no to mamy podobne upodobania.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies