Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 11:01, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
bacowa napisał(a)



Mam dokładnie tak samo .

Witam , to jedyny wątek na O, który systematycznie podglądam od kiedy go założyłaś. Zawsze byłam ciekawa twojego ogrodu.
pozdrawiam


Ewo, bardzo miło cię gościć I czuję się zaszczycona, szczerze
Ja twój wątek znam dobrze, choć pewnie nigdy się w nim nie wpisałam. Wolałam zawsze oglądać niż dyskutować. Mam sporo inspirek od ciebie, te łany jeżówek, kocimiętki, piękne. wielkie hosty. Uwielbiam. To jak fajnie wygląda górka. Zniknęłaś jakiś czas temu. Bardzo się cieszę że się pojawiłaś i liczę że znów uraczysz nas zdjęciami i pokażesz jak zmienił się ogród.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 11:07, 25 sie 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)


Goś, bez pośpiechu, na wszystko przyjdzie czas. Ja swoje paprociowisko planowałam od trzech lat że zrobię. Dopiero teraz coś się ruszyło. A to dopiero 1/3 planowanej rabaty. Reszta na wiosnę.

Paprocie we wszystkich konfiguracjach, sadzone z doniczek, dzielone z doniczek i dzielone z własnych sadzonek i przenoszone na nowe miejsca. Ciekawa jestem jak sobie poradzą. Będzie eksperyment. Ty już tak eksperymentowałaś? Masz jakieś wnioski? Tylko mnie nie dobijaj bo się narobiłam i chcę być w tej kwestii optymistką



Chciałabym też nowe poletko założyć, doświadczenie mam słabe - jedna czerwonozawijkowa przesadzona jesienią, ma się dobrze, przed laty jedna po ukopaniu kawałka od korzenia nie przetrwała - za to ten kawałek odkopany ma się dobrze
Pozostałe paprocie sadzone z doniczek, Potrzebuję odwagi by przygotować nowe miejsce i części zmienić miejscówkę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
AnnaCh 11:12, 25 sie 2021


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jak patrzę ile można zrobić pracy w sezon, to normalnie mi wstyd, że u mnienic się nie dzieje właściwie
Podziwiam, piękne rabaty
A wraccając do kretów to ciężka sprawa. Walczę od lat, mąż łapał je w żywołapki i wywoził, niestety chyba ewolucja nastąpiła, ostatnio się wycwaniakowały i potrafiły omijać żywołapki i nawet napychać do nich ziemi.
Cierpliwość mi się na wiosnę skończyła, jak się okazało, że dwa z pięciu doorenbosów, regularnie podkopywanych mi padło W ruch poszły bomby z targetu, na razie do tej pory spookój jest, chyba reszta się wystraszyła...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Mgduska 11:40, 25 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


To niech cię bolą od roboty a nie od patrzenia, bardziej ekonomicznie ci to wyjdzie. Posadziłaś tą hortensję?
Ja też mam jeszcze sporo do ogarnięcia. Zaraz pokażę fotki, rabaty najbardziej oddalonej od domu, którą nazwałam Rabata pod górką, bo dalej już tylko górka będąca wybiegiem dla psów i służąca jako zasłona od drogi.
Ale najpierw odpowiem na wpisy


He he, od patrzenia szybciej przechodzi.
Ja jednak wolałabym mieć plan (skrzywienie zawodowe), z doświadczenia wiem, że jak działam bez projektu, potem muszę sześć razy poprawiać. Ale projekty dojrzewają długo, bo u siebie projektować najgorzej. Tzn najlepiej, ale ponieważ to ja ostatecznie odpowiadam za decyzje, więc najgorzej
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 11:47, 25 sie 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


O cześć Agatko No bez porównania moje nasadzenia z twoim buszem. Podziwiałam od wczoraj, po dwanaście razy oglądałam. Jak tylko Kwartet zdradzi się, że jedzie do ciebie, to się przyłączam Jeszcze eMa wyciągnę, może tymi twoimi cudnymi ulami go zmotywujesz do działania

Ps A tak swoją drogą to kiedy się do mnie wybierzesz? Niezmiennie zapraszam

Witaj Izuniu, właśnie zabrałam się za nadrabianie zaległości (nie było mnie w domu prawie trzy tygodnie) no i chyba nie dam rady Ale: serdecznie do mnie zapraszam kiedy bądź, choć ostatnio straciłam kontrolę nad tym moim buszem, więc lekko zaniedbany jest A do Ciebie i Mrokasi planuję nalot na początku września, jeśli tylko mnie przyjmiecie
Dobra, a teraz idę nadrabiać te kolejne strony, bo jestem na 5 sierpnia
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 11:57, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Agania napisał(a)

Wiesz ja posadziłam u siebie w "zakątku leśnym" języczniki,
nie dały rady, ziemia fajna, albo wydawała mi się przekompostowana jednak nie dały rady,
u mnie tylko pióropusznik strusi daje radę
Adiantum pedatum się udało z 3 jedna miejscówka właściwie sucha przypadła
jej korzonkom
Jednym za sucho, drugim za mokro?


A ja języczniki dzieliłam ze swoich sadzonek, chyba trzyletnich. Miałam je w miejscu gdzie niemal nie podlewałam i bez szału, ale rosły. Teraz jak będą miały linię kroplującą, bo zamierzam ją po zakończeniu nasadzeń położyć, to chyba będzie jeszcze lepiej. Adiantum pedatum też planuję, u Ursy rośnie wiec i u mnie da radę.
Poza tym będę właśnie wybierać rośliny do suchego cienia. Nie każda paproć potrzebuje dużej wilgoci.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:00, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Wiolka5_7 napisał(a)


Zrób zrób
Ten rdest to NN ,bo miał być Firetail a nim nie jest.
U mnie patelnia. Też mi się podobają te rdesty z Red baronem.


Tego rdesta nie znam. Ja Blackfieldy muszę przesadzić bo łapią rdzę od trzcinników KF. Rosną w takim zagięciu domu od zachodu. Najwyraźniej słaby przewiew. Tuje zasłaniają.
Ale już sam pokrój Imperaty bardzo pasuje mi do rdestów
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:02, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
TAR napisał(a)


z ciekawosci kosisz to zielsko czy samopas rosnie?


No kurcze, bardzo zabawne
Nie mam czasu opielić, nikt mi nie pomaga a praca zawodowa zdecydowanie przeszkadza
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:07, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Gosiek33 napisał(a)



Chciałabym też nowe poletko założyć, doświadczenie mam słabe - jedna czerwonozawijkowa przesadzona jesienią, ma się dobrze, przed laty jedna po ukopaniu kawałka od korzenia nie przetrwała - za to ten kawałek odkopany ma się dobrze
Pozostałe paprocie sadzone z doniczek, Potrzebuję odwagi by przygotować nowe miejsce i części zmienić miejscówkę


Czerwonozawijkową też dopiero dzieliłam bo potrzebowałam więcej przy misie. Jedną kupiłam ale są tak niesamowicie drogie że też ją ciapnęłam od razu. Zbankrutowałabym gdybym tylko kupowała. A w tym roku i tak już na ogród wydałam majątek.
Tak więc albo nabierz odwagi albo poczekaj do wiosny na rezultaty mojego szaleństwa. Zresztą nie wiem jak zdrowie ci teraz pozwala. Może już szkoda się szarpać. Wiosną na spokojnie, zrób plan, przygotuj ziemię i wtedy dopiero łap za szpadel.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 12:21, 25 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
April napisał(a)


No kurcze, bardzo zabawne
Nie mam czasu opielić, nikt mi nie pomaga a praca zawodowa zdecydowanie przeszkadza


kochana nie denerwuj sie na mnie, ja serio pytam (kiedys napisze skad ta ciekawosc) czy kosi sie teren pomiedzy drzewami, gdzie jeszcze nie ma rabat.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies