Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

TAR 14:15, 25 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7873
Super i od razu mi sie nasuwa kolejne pytanie, czy Ty bedziesz wszystkie sciezki plytami robic czy zostawisz takie wlasnie gole jak na fotkach? ubije sie to z czasem i powstanie cos na ksztalt sciezki lesnej z iglami, szychami itp. czy bedziesz moze jakies zadarniacze sadzic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
antracyt 14:16, 25 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11928
Bardzo dobrze się to miejsce zapowiada. To proso za ławką szczególnie mi się podoba. Ja sobie przysiądziesz to jaki masz z niej widok?Zazdroszczę mobilizacji.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosiek33 14:24, 25 sie 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Powiem, że szczękę zbieram z podłogi! Co za efekt

Co posadziłaś pod ławką? Właśnie widziałam, jak w zieleni miejskiej ławki podsadzono irgą płożącą - w pełnym słońcu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
UlaB 15:16, 25 sie 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
April, pewnie pisałas a ja przeoczyłam - gdzie kupilas ławeczkę?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Johanka77 21:23, 25 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
April napisał(a)
Słuchajcie, bo cały czas gadam a parę zdjęć by się przydało.
Na końcu działki, za rabatą z misą, zaczyna powstawać kolejne miejsce zwane Rabata pod górką.
Jest już ławeczka, będzie chyba i druga. Posadziłam hortensje Pink i Sweet Anabelle. Jako wypełniacz jest żurawka Dark Secret. Na razie dwa prosa North Wind ale będzie więcej. Jest też bez Aurea i rdesty Vesuvium. Będzie jeszcze rdest Blackfield, którego muszę przesadzić z innego miejsca i łany hakone. Ale to już wiosną bo sił braknąć zaczyna. Jeszcze tylko wyłożę kartony i wysypię korę bo to zawsze ochrania korzenie zimą.
Kilka fotek










CDN...


Ojej, Jola! Teraz to oniemiałam! Ty masz taki potencjał w tym ogrodzie!!!
CUDNIE!!!
Muszę przyjechać w końcu!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agatorek 22:20, 25 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ale się narobiłaś… efekt MEGA
Nowa rabatka z ławką już wygląda super. A co będzie, jak roślinki podrosną?

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
AnnaCh 23:32, 25 sie 2021


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
April napisał(a)
Aniu, gdzie zaginęłaś? Dawno nie widziała, ani ciebie, ani fotek od ciebie
Bolesny temat - krety. U mnie ciągle kopią. Ja na razie leję różne śmierdziuchy. W razie czego wypróbuję to co ty, skoro takie skuteczne się okazało, muszę o tym poczytać.
Ano lekko mnie wcięło Mam nadzieję, że teraz już trochę będę częściej.
Bomby skuteczne, niestety drastyczne, ale ja już się poddałam... i mój humanitaryzm się skończył.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
April 06:50, 26 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10491
UlaB napisał(a)
Chyba jest w wątku "pracowym" dywagacja ze zdjęciem półpoglądowym o tym czy ziemia na działce za mokra na choiny czy nie - wtedy było to jeszcze wyczyszczone pole Potem świerków nie było widać zza chwastów wyrastających radośniej niż trawnik, chociaż w promieniu pół metra od każdego pieliłam w miarę regularnie. Generalnie wg mnie nie ma jeszcze co pokazywać, poza tym nie bardzo jest kiedy Ale jakąś dokumentację staram się robić - na biforafterki, kiedyś

PS: plan na hakone do pracy jest od ponad roku, moje nawet by nie zauważyły ubytku po pobraniu sadzonek, ale impulsu brak


Koniecznie fotki rób na bieżąco, wszyscy lubimy porównania. Jak będzie czas to też może coś takiego wrzucę. Niby jakieś pojedyncze już dawałam.
Czyli działkę masz raczej wilgotną. To potencjał dla wielu roślin o których ja na suchej, piaszczystej łasze mogę jedynie pomarzyć.
Sadzonkowanie z własnych roślin bardzo cieszy. Kasa w kieszeni i radość że coś wyprodukował ogród
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:01, 26 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10491
Agania napisał(a)

Tak sobie z paprociami latam po ogrodzie...nie poddaję się
Języczniki chyba tam gdzie posadzilam miały jednak za sucho, powodzenia
z tą linią kroplującą


Pewnie, znajdziesz dla nich miejsce. Np przy roślinach które najczęściej podlewasz. Linię kroplującą mam w całym ogrodzie. Niestety w duże upały trzeba się wspomagać takim wachlarzowatym podlewaniem z góry. Nie jest to zdrowe dla roślin.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:07, 26 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10491
TAR napisał(a)
Super i od razu mi sie nasuwa kolejne pytanie, czy Ty bedziesz wszystkie sciezki plytami robic czy zostawisz takie wlasnie gole jak na fotkach? ubije sie to z czasem i powstanie cos na ksztalt sciezki lesnej z iglami, szychami itp. czy bedziesz moze jakies zadarniacze sadzic.


Tarcia, mam do do ścieżek pewne plany, jeszcze ciut mętne. Myślę o płytach ale już symbolicznie, żeby zaznaczyć spójność ogrodu, przy ławkach itp.
Ścieżka jest ubita, bo to ściółka leśna, wystarczy przegrabić. Na ścieżki ma się wylewać z rabat np tojeść, rozchodniki, ułudka, dąbrówka na obrzeżach. Ale to już plan wieloletni chyba Zobaczymy co sobie dobrze poradzi.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies