Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

inka74 14:49, 08 wrz 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Mimo suszy ładnie rośliny dają sobie radę. Wiem, zaraz powiesz, ze selekcja widoków była

Golden Arrow w tym roku słabiej mi rośnie. Susza go z lekka wykończyła ale dzielnie walczy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Pszczelarnia 15:20, 08 wrz 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
R.de Rhest dać w 3 szt. razem na słoneczne stanowisko i wyeksponować przy ławce, żeby był zapach, bo mam ją teraz w trudnym miejscu a kiedyś jak miałam z niej obwódkę warzywnego, to byłam bardzo zadowolona. Kupię nowe sadzonki.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agania 15:33, 08 wrz 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
April napisał(a)
Na zachodnich rabatach najbardziej widać suszę




Dopiero na zdjęciach zobaczyłam jak mi się judaszowiec przekrzywił. Trzeba go ustawić do pionu




Sucho i u nas.

Najładniejsze foty to te z trawkami i kotkami….tutaj chyba rośnie przecudnej urody trzcinnik „Karl Foerster”

Judaszowiec sporo Ci już urósł…jakiego masz?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agatorek 23:04, 08 wrz 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Pięknie . I w lesie i obok, na słonecznej rabacie . Sama nie wiem, gdzie bardziej mi się podoba .

Judaszowiec ładnie się rozrósł
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 11:19, 09 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Mirka napisał(a)
Dzięki O ten hydrożel to już kiedyś cię pytałam.
Mam zamiar zastosować bo niektóre rośliny muszę niestety ciągle podlewać.

Ta susza jest straszna. Wczoraj zobaczyłam że moja ulubiona świecznica praktycznie uschła. Mimo to podlałam ją obficie. A dziś niemal nie widać na niej że była półmartwa. Niesamowita siła regeneracyjna jest w niektórych roślinach
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:23, 09 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
inka74 napisał(a)
Mimo suszy ładnie rośliny dają sobie radę. Wiem, zaraz powiesz, ze selekcja widoków była

Golden Arrow w tym roku słabiej mi rośnie. Susza go z lekka wykończyła ale dzielnie walczy.


Znalazłaś się Jak miło
Selekcja jest zawsze ostra A bo to światło nie takie, bo coś zostawiłam na rabacie, bo coś padło, bo coś... jak u każdego. Choć generalnie nie ma jeszcze tragedii albo na zdjęciach jej nie widać Hakonki ciągle zwinięte w rurki, bardziej przypominają seslerie
U mnie też Golden Arrow trochę chudszy się zrobił ale i tak jest ok jak na takie warunki wodne. Liczę że będzie jednak z czego dzielić na wiosnę bo mam wobec niego jeszcze pewne plany
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:25, 09 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Pszczelarnia napisał(a)
R.de Rhest dać w 3 szt. razem na słoneczne stanowisko i wyeksponować przy ławce, żeby był zapach, bo mam ją teraz w trudnym miejscu a kiedyś jak miałam z niej obwódkę warzywnego, to byłam bardzo zadowolona. Kupię nowe sadzonki.



To na tym nowo tworzonym miejscu? Byłam, widziałam, kibicuję, zwłaszcza że o tej porze roku ja mam już lenia i podziwiam chęci do pracy.
Na słońcu RdeR będzie fajnie kwitła. U mnie nie miała szansy się wykazać.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:28, 09 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Agania napisał(a)

Sucho i u nas.

Najładniejsze foty to te z trawkami i kotkami….tutaj chyba rośnie przecudnej urody trzcinnik „Karl Foerster”

Judaszowiec sporo Ci już urósł…jakiego masz?


Tak, tam wystaje trzcinnik Karl Foester, i trochę kota też
Judaszowiec to Ruby Falls, teoretycznie bordowy ale u mnie nie ma wystarczająco dużo słońca i jest łaciaty Taki też mi się podoba.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:15, 09 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Agatorek napisał(a)
Pięknie . I w lesie i obok, na słonecznej rabacie . Sama nie wiem, gdzie bardziej mi się podoba .

Judaszowiec ładnie się rozrósł


Słoneczna rabata dopiero teraz coś sobą reprezentuje a las broni się dłużej, bo zielone zawsze jest, mniej lub bardziej zimozielone ale jest.
Dzięki.

Ten Judaszowiec nie rośnie szybko. Ma już trzeci sezon. Gdzie indziej mam Vanilla Twist i po pierwszym sezonie wygląda tak jak ten, to samo Golden Falls, ma znaczne przyrosty roczne. Może bordowe rosną wolniej?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:20, 09 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Judaszowiec Ruby Falls przez cień nie ma szans na wybarwienie, jest łaciaty


Ale przez to wpisuje się w "okoliczną" kolorystykę np żurawki Brownies


Hortensje Bubblegum


____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies