Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

sylwia_slomc... 11:35, 08 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
April napisał(a)




zwiewne kwiatostany trzcinnika Karl Foester, trudne do złapania na zdjęciu. W realu cudne.



A to nie proso? Trzcinniki KF u mnie inne kłosy mają i kwitną późną wiosną początkiem lata...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 12:19, 08 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
sylwia_slomczewska napisał(a)

Rósł na samej górze ogrodu tam mam raczej mocno sucho bo 5 wierzb płaczących rośnie i wodę wypija.


No to dziwne dla mnie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 12:32, 08 wrz 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
apropo barwinka, nie jedna kepa ale calosc w jednej kępie posadzilam, potem bede rzeźbic sadzonki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 12:52, 08 wrz 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
sylwia_slomczewska napisał(a)

A to nie proso? Trzcinniki KF u mnie inne kłosy mają i kwitną późną wiosną początkiem lata...


mi tez to na proso wyglada
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mirka 13:31, 08 wrz 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324


Rdesty to świetny wynalazek na późne lato. Z suszą też sobie całkiem nieźle radzą


Aprilku dziękuje za taki opis Rdestu Bałam się go kupować ale jak u ciebie w lasku daje radę to i ja spróbuje posadzić.Jakoś mu dołek specjalnie ulepszałaś?
Jaką to odmianę masz posadzoną?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
April 13:35, 08 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
sylwia_slomczewska napisał(a)

A to nie proso? Trzcinniki KF u mnie inne kłosy mają i kwitną późną wiosną początkiem lata...


Dzięki za czujność, oczywiście molinia Karl Foester, nie trzcinnik. Tyle ostatnio gadałam o trzcinniku że mi się tak wpisał
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:35, 08 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
TAR napisał(a)
apropo barwinka, nie jedna kepa ale calosc w jednej kępie posadzilam, potem bede rzeźbic sadzonki


A, to spoko
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:36, 08 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
TAR napisał(a)


mi tez to na proso wyglada


oczywiście molinia KF, takie pisanie w biegu
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:41, 08 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Mirka napisał(a)


Rdesty to świetny wynalazek na późne lato. Z suszą też sobie całkiem nieźle radzą


Aprilku dziękuje za taki opis Rdestu Bałam się go kupować ale jak u ciebie w lasku daje radę to i ja spróbuje posadzić.Jakoś mu dołek specjalnie ulepszałaś?
Jaką to odmianę masz posadzoną?


Mirko, ja wszystkim roślinom wymieniam piasek na ziemię plus obornik plus hydrożel Ale wiadomo, wokół piasek zostaje i z czasem to się dobroci "zużywają" Póki co, na sterydach To rdest himalajski Golden Arrow, limonkowe liście, do 80 cm wysokości, kwiat raczej intensywnie różowy, telefon przekłamuje.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mirka 13:46, 08 wrz 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
April napisał(a)


Mirko, ja wszystkim roślinom wymieniam piasek na ziemię plus obornik plus hydrożel Ale wiadomo, wokół piasek zostaje i z czasem to się dobroci "zużywają" Póki co, na sterydach To rdest himalajski Golden Arrow, limonkowe liście, do 80 cm wysokości, kwiat raczej intensywnie różowy, telefon przekłamuje.
Dzięki O ten hydrożel to już kiedyś cię pytałam.
Mam zamiar zastosować bo niektóre rośliny muszę niestety ciągle podlewać.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies