Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

olciamanolcia 10:29, 25 lip 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
Judith napisał(a)
Paczta na trawniczek .


Szału nie ma. Ale wiesz co? Może to niekoniecznie od suszy, może coś go wżera? Zaraz ci fotę pstryknę trawnika mojego sąsiada-ma takie suche place-ściezki Teraz jest to miejsce mokre od deszczu ale wyglada prawie jak u Ciebie


Od frontu i w innych miejscach ma podobnie



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
mrokasia 10:41, 25 lip 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
O żesz... faktycznie słabo z tym trawnikiem...
Ta susza jest masakryczna. Ja rabaty podlewam regularnie ze zraszaczy a i tak derenie kousa mają pozwijane i podeschnięte liście. Dopiero jak podłożyłam pod nie węża to się podniosły. Gdybym teraz zakładała ogród to bym ich nie posadziła tak samo jak hortensji i innych wrażliwych na suszę...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 11:13, 25 lip 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42242
Tak, koniczynka u mnie tez zielona
A ze mało kosze teraz to nawet zakwita
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Judith 11:19, 25 lip 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
olciamanolcia napisał(a)


Szału nie ma. Ale wiesz co? Może to niekoniecznie od suszy, może coś go wżera? Zaraz ci fotę pstryknę trawnika mojego sąsiada-ma takie suche place-ściezki Teraz jest to miejsce mokre od deszczu ale wyglada prawie jak u Ciebie


Od frontu i w innych miejscach ma podobnie



Justyna, jest susza i trawnik po prostu wysechł, suchutka słoma jest
Te zielone fragmenty to część załapująca się na podlewanie rabat.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 11:20, 25 lip 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
mrokasia napisał(a)
O żesz... faktycznie słabo z tym trawnikiem...
Ta susza jest masakryczna. Ja rabaty podlewam regularnie ze zraszaczy a i tak derenie kousa mają pozwijane i podeschnięte liście. Dopiero jak podłożyłam pod nie węża to się podniosły. Gdybym teraz zakładała ogród to bym ich nie posadziła tak samo jak hortensji i innych wrażliwych na suszę...

Derenie u mnie też maja zwinięte liście mimo podlewania…
Z hortensjami mam te same przemyślenia…
O nowych mowy nie ma, żałuję, bo lubię bardzo…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 11:24, 25 lip 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10343
Judith napisał(a)

Zazdro .
Tak, koniczyna w trawniku to jest to.


Nie to taka samosiejka. Ale dosiewałam teraz w tym sezonie dużo trawy z mikrokoniczyną, trawa powschodziła, mikrokoniczyny nie widzę. Może jakieś nasiona miałam kiepskie, albo jeszcze wzejdzie, bo gdzieś czytałam, że ona później startuje.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wiaan 11:40, 25 lip 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5347
Współczuję suszy, u mnie pada ostatnio dość często, nie pamiętam kiedy podlewałam. Tak to juz jest niestety. Pamiętam zeszły rok jak pisałyście, że u Was pada a u mnie przez 6 tygodni ani kropli.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
sylwia_slomc... 13:24, 25 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Mikrokoniczyna jest dobrym rozwiązaniem. Ostatnie lata często dotykała nas taka susza jak u Was obecnie i dzięki koniczynie nasz trawnik zawsze był zielony mimo, se nigdy nie podlewany.
O rabaty wiem jak musisz walczyć, ale na pocieszenie powiem Ci łatwiej walczyć z suszą niż z nadmiarem wody.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 14:35, 25 lip 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10343
No to ja też, dorzucę coś jeszcze na pocieszenie. U mnie mój nieduży grujecznik ma podeschnięte listki. Jak długo u nas nie padało, mimo podlewania, przyschły mu listki, końcówki kruszyły się w palcach. Poważnie myślę, żeby jesienią go przesadzić, w bardziej zacienione miejsce, teraz ma sporo słońca i podlewanie średnio pomaga jak upały są a aronia ma już czerwone liście, od tych upałów ,które były u nas, a gdzie tu do jesieni
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anuska2507 15:41, 25 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Judith napisał(a)

Derenie u mnie też maja zwinięte liście mimo podlewania…
Z hortensjami mam te same przemyślenia…
O nowych mowy nie ma, żałuję, bo lubię bardzo…

O, to derenie kousa też wrażliwe na brak wody? A ja właśnie chciałam takiego posadzić. No trudno...

Mój trawnik wygląda podobnie
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies