Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

ell 07:28, 21 paź 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Bogziu masz mały raj na ziemi dla siebie i zwierząt. Wspaniały ogród.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Bogdzia 07:57, 21 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Martek napisał(a)
Jak rozumiem spokojnie można po sezonie schować róże do ciemnej ,chłodnej piwnicy ??? Piękna rabata z azaliami i świetny pomysł na kwitnące rabaty
Ja już wcześniej pisałam na temat ptactwa w moim ogrodzie ,traktują nie tyle moją posesję co skarpę jak jedną ze stacji po przylocie i z powrotem kiedy odlatują np.gile .One tak ładnie wyglądają jak jest biało za oknem ...Drozdy przylatują stadami ,można zaobserwować i dzięcioły na modrzewiu .A do okna to zaglądają wszędobylskie sroki i sikory .Te ostanie ładnie śpiewają
Zdjęcia Bożenko masz fantastyczne bo i gości masz niezwykłych widać czują się u ciebie bezpiecznie


Po sezonie opryskuję róże srodkiem owadobójczym i idą do piwnicy. W ciągu zimy podlewam raz lub dwa .Nie muszą miec światła. Na wiosnę wystawiam,obcinam i gdzieś na boku rosną, a jak przekwitną rh to akurat one zaczynają kwitnąc.Martek no to u Ciebie więcej ptaków jak u mnie. Gilom trudno zrobic zdjęcia nie uciekają w popłochu ale znikają prawie jak duchy coraz dalej dalej i już ich nie ma. Mam ich zdjęcia ale byle jakie. W jakim rejonie mieszkasz?- może Cię poszukam na mapie ogrodów.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
GabiK 08:55, 21 paź 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Bożeno, świetny sposób z różami. Jest prawie równie pięknie jak z rh. Tych róż chyba też masz sporo?

I naprawdę świetne zdjęcia ptaków.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Bogdzia 11:18, 21 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Na specjalną prośbę mojego brata : Kąpiel sójki









____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:24, 21 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
GabiK napisał(a)
Bożeno, świetny sposób z różami. Jest prawie równie pięknie jak z rh. Tych róż chyba też masz sporo?

I naprawdę świetne zdjęcia ptaków.



Wiesz Gabi wcale nie musi byc tak dużo róż bo krzaki rododendronów wyglądają w tym czasie pięknie ,rosną im młode liście, są soczyście zielone i wystarczy obrobina koloru by wszystko wyglądało dobrze. W tym czasie ogród wygląda nawet bardziej majestatycznie bo nie ma aż takiej mieszanki kolorów ( co nie znaczy ze mam jakieś zastrzeżenia do kwitnących rh).Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anula_wn 11:38, 21 paź 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
przepiękna ta kąpiel sójki!!!!
te krople wody.... wspaniała dokumentacja

a mój mąż specjalnie kupił dobrą lornetkę aby ptaszki podglądac, ale nie mamy w ogrodzie wody (stawu) więc nie ma kąpieli.... a dzięcioły tylko w pobliskim lesie widzieliśmy za to sójki, sikorki, rudziki są i u nas
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Limka 12:03, 21 paź 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Cudowny żywy ogród!
____________________
Nasadzenia przed domem
Bogdzia 13:54, 21 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Teraz dla wszystkich sympatyków mojego ogrodu --zmagania młodego szpaczka z czereśnią. Mam nadzieję ,że Was rozweselę.







____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 13:57, 21 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526






____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 13:59, 21 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526




____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies