Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

Milka 15:23, 07 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bogdzia napisał(a)
Parę zdjęc z mojego ogrodu.Kwitna goryczki









Dzień dobry Bożenko
Wszystko poczytałam, jestem na bieżąco; kwiaty zacytowałam, bo ta goryczka jest urzekająca, kolor niesamowity, więc jak u mnie pisałaś, że będziesz rozdawać, chętnie choć jedną zabiorę do Miłkowa

Bzy masz piękne, różnokolorowe, ale mnie też podoba się najbardziej ten fioletowy- nie mam go; rh zaczęły swój pokaz, ale azalie mnie zdumiewają, wielkie dorodne i pełno kwiecia dobrze, że w końcu i tobie prezent z nieba spadł i podlał roślinki
pozdrawiam, pięknie już jest
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joanka 16:31, 07 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Wpadłam zobaczyć co kwitnie
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
weronika77 17:47, 07 maj 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Bogdziu, znów kusisz piękną roślinką, goryczką. Muszę o niej poczytać. Wpadłam popatrzeć na rododendrony i azalie, ale czego u Ciebie nie ma...wszystko jest, i pięknie pokazane.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Milka 17:56, 07 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Weroniko, a Bożenka kilka ma w doniczkach, widziałam, nie ukryje sie nic
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ewa 18:33, 07 maj 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Bogdziu a czy to jest goryczka?
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
weronika77 19:13, 07 maj 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Poczytałam, że goryczek jest wiele, a a niska ma ładne liście, nie mówiąc już o kwiatach. Może jeszcze się przymówię o to cudeńko, chociaż mi głupio, bo Bogdzia tylko u mnie zamówiła biały fiołek, chyba muszę czegoś poszukać w ogrodniczym...
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Bogdzia 19:38, 07 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Domi napisał(a)
Bogdziu, czy próbowałaś kiedyś cięcia azalii na kształt poduch z japońskich ogrodów? Zastanawiam się ilu lat trzeba na osiągnięcie tak zbitej bryły i tak mocne kwitnięcie, by powstała np. różowa kulka.


Nie tnę tak jak Japończycy bo wtedy jeden rok nie zakwitną.To ile trzeba by powstała zwarta kula zależy na pewno od odmiany azalii bo jedne są bardziej zwarte a inne mają tendencje do dłuższych i rzadszych przyrostów.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:39, 07 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
danuta_ napisał(a)
Bogdziu, czas kwitnienia rozpoczęty - oczywiście będę wpadać, żeby nic mnie nie ominęło z tych cudownych widoków i jestem pewna,że maj - czerwiec będzie należał do Twojego wątku w ilości odsłon i już nie mogę się doczekać kiedy ta burza kwiatów i kolorów zachwyci moje oczy Pozdrawiam serdecznie


Dzięki Danusiu za miłe słowa i zapraszam jak najczęściej.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:42, 07 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Irenko dam Ci oczywiście do Miłkowa goryczki ale nie wiem o którym bzie mówisz. One nie są u mnie długo i dopiero zaczynaja wypuszczac przyrosty ale może jakiś by się znalazł dla Ciebie. Jeszcze Ania którys chyba chciała ale tez nie wiem który. Ania napisz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:44, 07 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Joanka napisał(a)
Wpadłam zobaczyć co kwitnie


Zaczyna się Joasiu kwitnienie. jak będzie bardzo ciepło to szybko przekwitają. Nie wiem czy utrafią na spotkanie ale byc może się uda.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies