Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Własny Vengerberg

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny Vengerberg

Yenna 21:46, 17 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
choina kanadyjska Jeddeloh i magnolie Stellata są zbyt nieuporządkowane, jak na mój gust.

Jeśli ŚŚ, to która?
I pytanie, czy nie rozwali kostki?
Rabata ma tam 2m szerokości.
____________________
Marta z Vengerbergu
Judith 21:46, 17 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9963
Larmacka
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Yenna 22:00, 17 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
LIDKA napisał(a)
Marteczka pokaż ten krawężnik co Cię tak męczy.
Takie detale po kilku miesiącach przestają przeszkadzać. Wiem z doświadczenia.

Moja głowa widzi to w dużo gorszy sposób. Choruję niestety na symetriozę.



Judith napisał(a)
Larmacka

i najlepiej wielopniowa, prawda?
____________________
Marta z Vengerbergu
Wiolka5_7 22:07, 17 mar 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20520
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Szczepiona wierzba Iwa jest drzewkiem krótkowiecznym. U mnie wytrzymała 5 lat. Jak każda wierzba wymaga ogławiania. Zwykle robi się to po kwitnieniu, kiedy bazie zaczynają pylić. Trochę trzeba poczekać na nowe gałązki. Brakuje jej atrakcyjnego przebarwienia jesienią. Raczej na froncie jej nie widzę. Te egzemplarze wierzby dostępne w marketach są bardzo nisko szczepione.
Kiedyś toczyłyśmy na forum dyskusję o tym, że bardzo wielu początkujących ogrodników zaczyna swoją przygodę z ogrodem od zakupu wierzby Hakuro, Iwy i migdałka. To głównie one są sprzedawane w marketach w niewysokich cenach. Potem jakoś tak się dzieje, że te drzewka szybko wylatują z ogrodów.


Moja mama zaczynała od tych drzew i dziś już nie ma żadnego wszystkie miały krótki żywot
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 22:08, 17 mar 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20520
Marta właśnie wrzuciłam u siebie fotkę mojej świdośliwy z cisami,którą Hania Ci poleca

Ja mam Lamarcką.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 22:24, 17 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Wielopniowość świdośliwy można szybko uzyskać wsadzając do ziemi dwa badylki (drzewka). Ona szybko rośnie. U siebie wsadzałam takie 70 cm.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
LIDKA 08:01, 18 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7177
Marta ten slup nie razi. Jak dosypiesz ziemi. Wykorujesz lub dasz kamyk to w ogóle nie bedzie tego widać.


Jeszcze sie tak zastanawiam...czy to bedzie wygodne przejscie z auta na podjeździe np z zakupami?

My w garażu trzymamy rowery narzędzia inne takie. Auta na zewnątrz.

Mam chodniczek prawie z pod drzwi auta w kierunku drzwi. Tak jakby przez rabate. Byłam zła gdy go mąż uzgodnił z brukowym majstrem. Bo powstała podzielona rabata.

Ale się sprawdza.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ajka 10:18, 18 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Przychylam się do opini byś nie sadziła wierzby Iwy na froncie. Mam ją u siebie przy oczyszczalni i jej nie lubię, najchętniej bym ją wywaliła, ale skoro już jest to jest Bardzo krótko ma bazie, potem robi się kompletnie nieatrakcyjna jak dla mnie. Nawet nie wiedziałam, że jest krótkożywotna Może to dobrze

A może posadź jakieś atrakcyjne bonzai? U mnie iglaki dobrze się sprawdzają na froncie.

Z symetriozy z czasem się wyleczysz Mojego męża też leczę, powoli się udaje Moim zdaniem na tą nierówność z czasem nie będziesz zwracać uwagi jak dojdzie wypełnienie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Judith 10:37, 18 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9963
Hmm, w temacie krawężnika rozumiem Cię doskonale… Czuję niepokój w takich sytuacjach, w moim przypadku nie jest to ani perfekcja, ani symetrioza, lecz taka konstrukcja psychiczna… Domyślam się, że nie da się tego poprawić?
To południowa strona, możesz dać tu kratkę i puścić tu po kratce coś kwitnącego (ale to mało minimalistyczne ).
Lub posadzić niziutki żywopłocik z trzmieliny ciemnozielonej .

A może dać na kolumnie drewnianą deskę, by to wyrównać? Taka ozdobna opaska by powstała . Albo wręcz deski ozdobne od dołu do góry kolumny…?
Coś w ten deseń:
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Yenna 11:18, 18 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Wiolka5_7 napisał(a)
Marta właśnie wrzuciłam u siebie fotkę mojej świdośliwy z cisami,którą Hania Ci poleca

Ja mam Lamarcką.

Biegnę popatrzeć!

LIDKA napisał(a)

Jeszcze sie tak zastanawiam...czy to bedzie wygodne przejscie z auta na podjeździe np z zakupami?

My w garażu trzymamy rowery narzędzia inne takie. Auta na zewnątrz.

Mam chodniczek prawie z pod drzwi auta w kierunku drzwi. Tak jakby przez rabate. Byłam zła gdy go mąż uzgodnił z brukowym majstrem. Bo powstała podzielona rabata.

Ale się sprawdza.

Mamy duży garaż. Zmieści dwa samochody i rowery i masę pierdół. Nie ma opcji, żeby z niego korzystać. I ja i eM jesteśmy zwolennikami parkowania w garażu.

ajka napisał(a)
Przychylam się do opini byś nie sadziła wierzby Iwy na froncie. Mam ją u siebie przy oczyszczalni i jej nie lubię, najchętniej bym ją wywaliła, ale skoro już jest to jest Bardzo krótko ma bazie, potem robi się kompletnie nieatrakcyjna jak dla mnie. Nawet nie wiedziałam, że jest krótkożywotna Może to dobrze

Z symetriozy z czasem się wyleczysz Mojego męża też leczę, powoli się udaje Moim zdaniem na tą nierówność z czasem nie będziesz zwracać uwagi jak dojdzie wypełnienie.

Dobrze, zatem będzie Świdośliwa.
Mam nadzieję, że się wyleczę. Bo to uciążliwe na dłuższą metę.

Judith napisał(a)
Hmm, w temacie krawężnika rozumiem Cię doskonale… Czuję niepokój w takich sytuacjach, w moim przypadku nie jest to ani perfekcja, ani symetrioza, lecz taka konstrukcja psychiczna… Domyślam się, że nie da się tego poprawić?
To południowa strona, możesz dać tu kratkę i puścić tu po kratce coś kwitnącego (ale to mało minimalistyczne ).
Lub posadzić niziutki żywopłocik z trzmieliny ciemnozielonej .

A może dać na kolumnie drewnianą deskę, by to wyrównać? Taka ozdobna opaska by powstała . Albo wręcz deski ozdobne od dołu do góry kolumny…?
Coś w ten deseń:

Stwierdziłam, po wieczornych rozmowach z eM, że najpierw posadzę rośliny, a potem będę myśleć jak to wygląda w całości i czy mi przeszkadza.


I w ogóle jestem z niego dumna, bo jak poczytałam mu co piszecie o laurowiśni i wierzbie to nawet nie marudził. Stwierdził, że widać u Was doświadczenie i naukę na błędach. Jest chętny na roszady
____________________
Marta z Vengerbergu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies