Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Własny Vengerberg

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny Vengerberg

Yenna 11:50, 18 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Zatem kształtuje mi się coś takiego

ŚŚ larmacka
3 kulki z cisa
7(?) rozplenic Hameln
i dużo przetacznika kłosowego Blue
____________________
Marta z Vengerbergu
Judith 12:04, 18 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9969
Super
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 12:22, 18 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Mam prawie identyczną rabatę u siebie, tzn. oddzielająca podjazd od ścieżki do drzwi. U mnie rosną szławie Caradonna, seslerie jesiennie, penstemony i rozchodniki, utrzymana w kolorach róż-fiolet-zieleń. Jako akcent zimozielony mam świerki kulki na niskim pniu. Wystawa jak u Ciebie słoneczna.Ostatnio dosadziłam glediczję. Tam duże drzewo się nie nadaje bo jak sama zauważyłaś może rozwalić kostkę. ŚŚ też rośnie dość rozłożyście, wiadomo, że można ją przyciąć, pamiętaj też, że ona owocuje i czy nie wybrudzą owoce kostki. A po co ten pas trawnika?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
ajka 12:56, 18 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Przychylam się do DariiB wypowiedzi o trawniku, ja bym zlikwidowała wokół roślin. Z tą śś to w sumie nie wiem, ja bym chyba nie sadziła tego drzewa tak blisko chodnika. Też słyszałam, że potrafi duże urosnąć, dlatego ja u siebie na froncie nie sadziłam. Aczkolwiek przyznam jest piękne, mam je na tyłach ogrodu. Daria podpowiada fajne roślinki. Nie bardzo wiem jak jest z szałwią, ja miałam omszoną i wywaliłam ją na tyły ogrodu, ale Caradonna jest chyba bardziej zwarta.

Z przetacznikiem jest różnie, u mnie wszystkie wypadły po roku.

Ja tam bardziej bym widziała coś w stylu alei drzew, albo np pas drzew po jednej stronie, pas hortensji po drugiej, ale to każdy ma już swoje własne wyobrażenia.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
DariaB 13:02, 18 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
A i jeszcze co do rozplenicy, trawa fajna, ale ona nadal jest brązowa, a sesleria jest już zieloniutka, to jest jej niezaprzeczalny atut, jest praktycznie cały rok zielona i znosi słońce i suszę, rozplenica woli mieć więcej wody. Przetaczniki mam dwa i już będą trzeci rok i nawet rosną, ale mam różowe i nie znam odmiany.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Yenna 13:14, 18 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Dziewczyny trawnik znaczy koniec rabaty. Tam będzie płot.

Przegadam z eM temat. Kostka na betonie i krawężniki betonowane. Może da radę z wsadzoną na środek ŚŚ.

Zakochałam się w kłosach tej rozplenicy na wiosnę będę przycinać i będzie dobrze.
____________________
Marta z Vengerbergu
Yenna 18:12, 18 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Panowie od kostki zapowiedzieli, że w piątek schodzą i wszystko będzie skończone.
Oby!


W międzyczasie zamówiłam przetacznik.

____________________
Marta z Vengerbergu
Yenna 13:50, 20 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Korzystając z pogody wyszłam w końcu obciąć miskanty na grabowo-zdobycznej.
nie spodziewałam się, że zajmie mi to 2h, żeby je pociąć do kompostownika.

Tymczasem zdjęcie magnoli, które idealnie odaje stan mojego ogrodu.

Męczy mnie już ten bałagan. Jeszcze tylko kilka dni i zaczynamy porządki!
____________________
Marta z Vengerbergu
DariaB 14:58, 20 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Już niedługo, doczekasz się porządku i bujnego ogrodu. Czym cięłaś miskanty do kompostownika?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Yenna 17:20, 20 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Zwykłym sekatorem.
Na przyszły roik już coś innego będę potrzebować.
____________________
Marta z Vengerbergu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies