Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

An_na 07:51, 05 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Bardzo ładnie tu się dzieje Skuteczne masz dopalacze

Przez obsychającą trawę przy opasce mam moją kamienną rabatę nie nadążałam lać wody a i tak były brzydkie, suche placki.
W sumie... na plus wyszło

Bratki posadzone na rabacie wyglądają pięknie, ale faktycznie sieją się jak goopie
U mnie zaczęły łapać mączniaka i przeszło na Trzmielinę, tego im nie wybaczyłam. Wywaliłam. Kilka sezonów walczyłam z siewkami.

Co tam masz w donicy z supertunią?
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Narsilia 16:09, 05 maj 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 583
An_na napisał(a)
Bardzo ładnie tu się dzieje Skuteczne masz dopalacze

Przez obsychającą trawę przy opasce mam moją kamienną rabatę nie nadążałam lać wody a i tak były brzydkie, suche placki.
W sumie... na plus wyszło

Bratki posadzone na rabacie wyglądają pięknie, ale faktycznie sieją się jak goopie
U mnie zaczęły łapać mączniaka i przeszło na Trzmielinę, tego im nie wybaczyłam. Wywaliłam. Kilka sezonów walczyłam z siewkami.

Co tam masz w donicy z supertunią?


Hej Aniu a w donicy jest dzielona kępa gracilimusa akurat ładnie przyrosnie i ozdobi dodatkowo wejście do domu .

No mam nadzieję że trochę te placki znikną ale sezon zapowiada się znowu gorąco i sucho , nic mi tam nie zakiełkowało a grubo trawa sypałam i podlewam .

No zobaczymy , ale za wąski tajna rabatkę
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
An_na 16:46, 05 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Supertunie z trawami wyglądają bardzo fajnie Będzie pięknie
Miałam w ubiegłym roku supertunie paradise z rozplenicą hameln. Podobało mi się to zestawienie.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Ichigo 20:43, 05 maj 2024


Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 69
Narsilia napisał(a)

Białe szaleństwo


Super masz te rododendrony, pozazdrościć. Takie gęste i obsypane kwieciem. Aż nabrałam ochoty, aby sobie sprawić jakiegoś nowego... Mój jedyny różanecznik w tym roku będzie miał marne kwitnienie, no i nie jest tak ładnie zbudowany, jak Twoje rodki, ma bardziej luźny pokrój.

Fajny wiatrowskaz
____________________
Magda - Przemyśl Wiejski ogród Magdy
Yenna 08:03, 06 maj 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Narsilia napisał(a)




No zobaczymy , ale za wąski tajna rabatkę

jestem przekonana, że nie ma takiego określenia jak: za wąsko zawsze coś się wciśnie
____________________
Marta z Vengerbergu
Narsilia 12:47, 06 maj 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 583
Ichigo napisał(a)


Super masz te rododendrony, pozazdrościć. Takie gęste i obsypane kwieciem. Aż nabrałam ochoty, aby sobie sprawić jakiegoś nowego... Mój jedyny różanecznik w tym roku będzie miał marne kwitnienie, no i nie jest tak ładnie zbudowany, jak Twoje rodki, ma bardziej luźny pokrój.

Fajny wiatrowskaz


Dziękuję za pochwały w imieniu rodkow no nie powiem te są bezobsługowe i pięknie przybierają , ale żeby nie było pogniewałam się na azalie ,

Dokupiłam w zeszłym roku azali japońskuch w kolorze różu i wszystko było pięknie przezimowały, cudne liście i nadle bum ogołociły się całe , było to przed mrozami i nic więcej nie przychodzi mi do głowy , podsypałam je trochę nawozem do azalii ale sypałam 8 a wypadły 3 to dziwne nawet nie będę pokazywać tego obrazu nędzy i rozpaczy .
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 12:50, 06 maj 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 583
Yenna napisał(a)

jestem przekonana, że nie ma takiego określenia jak: za wąsko zawsze coś się wciśnie


Hej Yenna no tam akurat nie planuje ,,narazie,, ale inne miejsca już kuszą kuszą , Boziu tak mi się chce drzew w tym moim ogrodzie o e dają cień , przytulność , cudowny klimat , nawet jak widziałam u ciebie tą brzózkę (co nie dobra pyli) to już też bym chciała ...
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 12:52, 06 maj 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 583
Na tarasie nowy nabytek , begonie zawsze się mi się kojarzyły cmentarnie i starodawnie , ale odztskały moja miłość bo są niezawodne , kwitną całe lato aż do jesieni i wybaczają wszystko , szczególnie przesuszanie
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 12:53, 06 maj 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 583
Do tego moja piękna zbiera się do kwitnienia , zeszłoroczny podarek od meża
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Ichigo 21:44, 06 maj 2024


Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 69
Narsilia napisał(a)


Dziękuję za pochwały w imieniu rodkow no nie powiem te są bezobsługowe i pięknie przybierają , ale żeby nie było pogniewałam się na azalie ,

Dokupiłam w zeszłym roku azali japońskuch w kolorze różu i wszystko było pięknie przezimowały, cudne liście i nadle bum ogołociły się całe , było to przed mrozami i nic więcej nie przychodzi mi do głowy , podsypałam je trochę nawozem do azalii ale sypałam 8 a wypadły 3 to dziwne nawet nie będę pokazywać tego obrazu nędzy i rozpaczy .

Moje azalie japońskie, które też sadziłam w zeszłym roku, również wyglądają kiepsko. Jakieś takie ogołocone z liści. Kwitną też dziwnie. Może pokażę u siebie w wątku zdjęcia, jak tylko zrobię, chociaż nie ma się czym chwalić. W ogóle u mnie całe kwitnienie rododendronów jest w tym roku bardzo słabe, nie to co w poprzednim.
____________________
Magda - Przemyśl Wiejski ogród Magdy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies