Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Dorii 13:24, 29 lip 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Chyba nie pomogę bo ten busz mi się podoba, ja bym tam jeszcze dołożyła kwiecia jeśli już coś zmieniać

Brakuje mi tu tylko krętej żwirowej ścieżki jak w sałatce pokrzywowej. A na końcu ławeczka/krzesełko i stolik.

P. S.
O mało nie poleciałam namalować że ktoś tu kopiuje ci rabaty. Ale się ogarnęłam w porę
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
daredevil 13:29, 29 lip 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
hahaha

może muszę na urlop
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
iwka 14:15, 29 lip 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
też bym widziała w tym miejscu jakiś przerywnik w postaci ławeczki , tylko może bardziej nowoczesną, pasującą do domu. Kasia Siakowa ma fajnie wkomponowaną w przedogródku w pierwszej chwili jak spojrzałam na zdjęcie to widziałam tu dużo lawendy, bo od wjazdu masz tak uporządkowane, lawenda-rozplenice-graby, dalej taki misz masz się zrobił.

Pamiętam Twoje plany, miało być minimalistycznie
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
daredevil 14:29, 29 lip 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
No właśnie!

Minimalistycznie diabli wzięli Lubię busz ale nadal chciałabym mieć tu minimalistycznie, wokół domu chociaż...

help! mogę coś wywalić/przesadzić, ale co?

ławeczki nie chcę, to rabata przed domem, nie używalibyśmy jej i tak bo dookoła sąsiedzi, no i siedzieć patrzeć na drogę? Może jak będę miała 80 lat
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
hankaandrus_44 14:34, 29 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Jak będziesz miała 80-tkę, to na świat nie będziesz chciała patrzeć. Ja najlepiej się obywam bez świata. Może zrób jakieś przerwy między jednym rzędem albo dwoma. Przestrzeń wtedy nie będzie taka spójna, a ta przerwa mogłaby być ze zrębków, chociażby, bo je masz.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
iwka 14:42, 29 lip 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
nie chodzi o ławkę do siedzenia, no w sumie do tego tez może służyć

coś takiego miałam na myśli, może nawet bliżej domu.


nie wiem czy w tym wątku mogę przytoczyć, żeby się komuś wątki nie skojarzyły

ja bym szła w pierwszą myśl Twoją


____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
popcorn 14:53, 29 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
daredevil 14:54, 29 lip 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
hehe fajny miałam pomysł a wyszło jak zwykle

Jak wymyślę gdzie przenieść te wszystkie rośliny to może, może? Z tym że wolałabym roszady niż kupowanie jakichś ton lawendy... gracków może by i wystarczyło.
150 sztuk lawendy rośnie wzsłuż drogi tamże i wokół tarasu. więc lawenda jest, ale prócz tego tony innych roślin
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Anda 15:03, 29 lip 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kupowanie ton lawendy to jedno, a cięcie ton lawendy to drugie

Wg mnie brakuje Ci tam roślin strukturalnych. One wyniosłyby porządek.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
daredevil 15:26, 29 lip 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Dzięki! Czekam aż graby i magnolia urosną... zawilce są wysokie... w zimie było płasko więc wcisnęłam kulki bukszpanowe i sosnowe. Jak coś jeszcze posadzę to będzie ciasno za rok czy dwa... już jest ciasno?

Nie mam zielonego pojęcia co zrobić, chyba wywalę trochę roślin, jak będzie mniej napaćkane i więcej zrębków, to może będzie spokojniej?

Ps cięcie ton lawendy... yyyy chyba dziękuję
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies