Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

Gardenarium 23:59, 22 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Turcję wspominam wspaniale również.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 08:59, 23 lip 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dzięki bardzo , ale to za dwa tygodnie. Przede mną jeszcze zmagania ogrodowe pełną parą. Żurawki Citronelle nadal czekają
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
anula_wn 09:47, 23 lip 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
tam przynajmniej pogoda murowana
"uważaj" w barze, bo ja , jak zamówiłam colę i (podkreślam "i") koniak - to dostałam colę z koniakiem.... szok! ale też uwielbiam Turcję

to pracuj pracusiu w ogrodzie, moje kolejne 2 citronelki padają, chyba den deszcz im się niezbyt podoba....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Syla 10:07, 23 lip 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
anula_wn napisał(a)
tam przynajmniej pogoda murowana
"uważaj" w barze, bo ja , jak zamówiłam colę i (podkreślam "i") koniak - to dostałam colę z koniakiem.... szok! ale też uwielbiam Turcję

to pracuj pracusiu w ogrodzie, moje kolejne 2 citronelki padają, chyba den deszcz im się niezbyt podoba....


Wiem , wiem ale serwują oranżadę a nie drinki jak dla mnie za słodkie Zostanę przy swojej wodzie mineralce
U mnie leje z małymi przerwami od tygodnia. Dzisiaj mi przyświeciło słońce a onet pokazuje brak opadów. A co do żurawek u mnie to mają się dobrze pomimo naprawdę sporych opadów.
W dole ogrodu gdzie posadziłam świerki zrobię sito drenażowe przy płocie. Tam woda sobie po malutku wsiąka i pływa się w błocie.
No nic człowiek sobie musi radzić to rośliny również z małą moją pomocą
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
anula_wn 10:11, 23 lip 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
sito drenażowe???
co to takiego i jak się robi ?

wiesz, ja tak naprawdę nie wiem co jest tym żurawkom ;/ i to mnie martwi, bo jakbym wiedziała, mogłabym zareagować ! zrobię fotę - może podpowiesz swoim wprawnym okiem (acha, tam jest ponoć jedna citronella a pozostałe to inne....)
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Sebek 12:15, 23 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Też nie wiem co to sito drenażowe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Syla 12:50, 23 lip 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
W jednym z ogrodów Danusiowych , były wiercone dziury na 2,5m . W te dziury brygada Danusi wsypywała żwir dla odciążenia roślin z nadmiaru wody.

Ania - zrób fotę tej żurawce . Polukamy i zobaczymy. Może wystarczy ją wykopać i zmienić jej ziemię ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Martek 12:54, 23 lip 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
anula_wn 13:26, 23 lip 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Sylwia, jak znajdziesz chwilkę popatrz, wkleiłam u mnie żurawki

a co do tych drenaży to faktycznie, dobry pomysł, ale chyba nie mogą być za blisko aby nie zabrać roślinom całej wody? muszę pomęczyć Witka pytaniami, bo też mam taki problem
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Syla 15:11, 23 lip 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Martek napisał(a)


Hmmm , mój M jak zwykle w towarzystwie pięknych Pań. No tak w końcu stanowiłyśmy większość
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies