Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 08:52, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
A propo pomyłek przy kupowaniu…zobaczcie moją seslerię. Kupowana jednego dnia, sadzonki takie same wielkością i kolorem. A teraz jedna sztuka i chyba druga też trochę ma mocno zielony kolor zamiast limonkowego, a także jest o wiele większa. Źdźbła się przewieszają, a nie stoją.
Ta „inna”

Reszta.

Edit:
Sprawa właśnie wyjaśniona ze szkółką. To prawdopodobnie pomyłka po ich stronie i dostałam molinie Karl Forester. Obiecali wysłać na swój koszt brakującą sztukę seslerii.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 08:55, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Marcin89 napisał(a)
Mam nadzieję Patrycji nie przeszkadzają te moje pytania? A może przy okazji trafimy na ciekawą i sprawdzoną odmianę miskanta i Patrycja skorzysta

Pewnie, że nie. Sama rozpoczęłam temat miskantów, a pózniej w kolejce do podsumowania będą hortensje i rozchodniki oraz rozplenice. Chce wybrać odmiany, aby założyć rozmnażalnik. Brzozowa będzie dopiero wiosną lub jesienią 2024 zakładana. Miskanty chyba chce na tyle wysokie by dobrze wyglądały przy brzozach i były lekko lub znacznie wyższe niż hortensje. Najlepiej o jednolitym kolorze liści. Ten Pan na filmiku tłumaczył, żeby wybrać te o wąskich liściach, bo mniej wody piją. Widziałam, że na tym kanale na YT mają też filmik o jesiennych przebarwieniach. Muszę obejrzeć.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiaan 09:28, 20 wrz 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5300
Muszę obejrzeć ten filmik, wiedzy ogrodniczej nigdy dość Patrycja po Twoich rozkminkach będzie ciekawy i pożyteczny poradnik
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
DariaB 10:04, 20 wrz 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
U mnie z takich pomyłek trafiły się rozchodniki, 4 sztuki miały być takie same, a tylko dwie są identyczne, pozostałe 2 wyglądały początkowo tak samo, a wczoraj na nie spojrzałam i tylko kolor mają podobny, i nie wiem czy to kwestia tego, że jeden ma więcej słońca, a drugi mniej.
Trafiłam też na oszukane Gracki ale chyba całkiem przypadkiem kupiłam też oryginalnego. Przed ogrodzeniem mam posadzone Miscanty Kleine Fontane i jedna sadzonka na pewno nie jest tym miscantem, w ogóle nie kwitnie, a źdźbła ma całkiem podobne do Gracka, to może jest oryginalnym Grackiem A, że zamiast różowej dali mam żółtą to już taki pikuś
Dzięki pomyłce szkółki masz nową trawkę do kolekcji
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
anuska2507 10:45, 20 wrz 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
olciamanolcia napisał(a)
To samo jest z miskantem ML - podobno bardzo rzadko kwitnie - u mnie w tym roku nie zakwitł ale w poprzednich latach miał piękne kwiatostany

Rok temu była długa, ciepła jesień. Moje ML też zakwitły. Oryginalne gracki też wtedy mogły zakwitnąć. Na różnych forach na fb pojawiało się dużo pytań z pytaniem czy ma się oryginały czy nie. Trudno było jednoznacznie stwierdzić, bo sam fakt kwitnienia nie mógł być wyznacznikiem. Kluczowy był tutaj termin, tak jak pisała Wiola.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Dorii 10:55, 20 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Molinia to chyba nie jest, inne źdźbła. Chyba że to tak na tym zdjęciu wyglądają.

A nie wrósł ci w nią jakiś chwast?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Patrycja_KG_Lu 11:08, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Filmik, o którym mówiła Dori i spisałam wcześniej z niego listę odmian.
https://youtu.be/T7bDA51Iew4?si=sCv1sZ9nhx2921WH
Filmik o przebarwieniach jesiennych.
https://youtu.be/sUnMbsTvEoo?si=AfRpcBGNZ2tMlfGB
Filmik o rozplenicach.
https://youtu.be/9UPvlIGfYYI?si=73Up0A7_cLoI1Yb0
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agatorek 11:26, 20 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
U mnie kwitną i „gracki” i morning lighty (te bardzo młodo i wcześnie).
Oprócz tego przy altance mam 2 sztuki miskanta, który miał być kompaktowy, wąski i miał kwitnąć na bordowo, nie pamietam w tej chwili nazwy. W tej chwili, po dwóch latach, są wielkie kępy, na pewno nie są wąskie i kwitną na beżowo (może później się przebarwią).
Też kupowane w dobrej i sprawdzonej szkółce .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Patrycja_KG_Lu 11:28, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Wiolka5_7 napisał(a)
Miskanty moim zdaniem będą mało widoczne za hortensja mi i dereniami.
Miałam posadzone tak Gracillimusy za Linkami i wysadziłam ,bo było im tylko czubki widać.

Miskanty daj po bokach tak jak narysowałaś. Na brzozowej będą wegetować i nie osiagną docelowych wymiarów

Moim zdaniem ten żywopłocik tak średnio pasuje. Dużo i tak się dzieje na tej rabacie

Byłam właśnie na 8-ej stronie Twojej wizytówki. Tam gdzie masz pas hortensji to Gracillimusy masz teraz po boku z lewej strony zdjęcia koło jeżówek różowych?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 11:35, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
olciamanolcia napisał(a)
Pati a może do brzozowej rozplenicę wschodnią Flamingo?
Szybko startuje , fajnie i obficie kwitnie ma prosty pokroj jak misksnty - jeden minus- kładzie się po deszczu ale zaraz się podnosi .

Oto Ona

Ładna. A jak się przebarwia późną jesienią?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies