Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 20:15, 26 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2688
olciamanolcia napisał(a)
Pati a te trzcinniki co ile posadziłaś? Nie za blisko siebie?

Pytałam kilka dni temu o to co ile je sadzić i dostałam tylko odpowiedź Andy (19 kwietnia):
Anda napisał(a)
Patrycjo, mam Overdamy i sadziłam je ok. 30-40 cm od siebie chyba 6 lat temu. W tym roku je odmłodziłam, bo wyłysiały w środku.
Tak jak na pinie będą wyglądac może 2 do 3 lat. Potem będziesz je musiała podzielić, bo kępy się pozrastaja. To jest tylko rysunek. W realu wzrost roślin uzależniony jest od wielu czynników, ale to na pewno już wiesz.

Finalnie dla bezpieczeństwa posadziłam co 50 cm.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 20:20, 26 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2688
Narsilia napisał(a)
Ale super ile sadzonek ci się zrobiło i jakie ładne , a donice na warzywa masz świetne będę to odgapiac , bo dziś się oparłam na swojej i już po 3latach nie całych nawet impregnowane drewno kruszeje .

Mm będzie pyszna sałatka z liści młodego szpinaczku

Spore przyszły od szkółki, było co podzielić. Ze skrzyniami to dopiero początek, ale jak na razie to niebo a ziemia od tego co było. Nam z pewnych powodów wyszły niemal w zerowym koszcie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiaan 20:26, 26 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5210
Widziałam kiedyś te trzcinniki posadzone w ogromnej ilości, gdzieś przed restauracją były też dość blisko siebie, wyglądało to zjawiskowo
Ogromne sadzonki, grzech byłoby nie podzielić.
U mnie po mrozie ostatnim nienaruszone są właśnie trzcinniki, molinie i turzyce, reszta koszmar. Jeszcze stipa wytrwała, aż dziwne
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 20:27, 26 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Pytałam kilka dni temu o to co ile je sadzić i dostałam tylko odpowiedź Andy (19 kwietnia):

Finalnie dla bezpieczeństwa posadziłam co 50 cm.


Ja nie wiem jak one rosną ale KF miałam posadzone co 50-60 cm
To bezpieczna odległość

W rabacie z werbeną mam mnie j wiecej właśnie takie odległości między trawami
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Narsilia 20:36, 26 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 509
A supertunie już kiedyś miałaś czy to pierwszy raz ? Piękne sadzoneczki będzie burza kwiatów.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Yenna 20:40, 26 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Spore przyszły od szkółki, było co podzielić. Ze skrzyniami to dopiero początek, ale jak na razie to niebo a ziemia od tego co było. Nam z pewnych powodów wyszły niemal w zerowym koszcie.

Faktycznie olbrzmymie sadzonki. Podziel się od razu co to za szkółka
____________________
Marta z Vengerbergu
Patrycja_KG_Lu 20:52, 26 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2688
Yenna napisał(a)

Faktycznie olbrzmymie sadzonki. Podziel się od razu co to za szkółka

Słowińscy. Są drożsi niż inni (przynajmniej na tych trawach co sprawdzałam), ale sadzonki dorodne, takie do podziału. Jeśli wziąć to pod uwagę i podzielić na cenę sadzonki o wielkości konkurencji to wtedy wychodzą taniej.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 20:55, 26 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2688
Narsilia napisał(a)
A supertunie już kiedyś miałaś czy to pierwszy raz ? Piękne sadzoneczki będzie burza kwiatów.

Kiedyś w bloku na balkonie miałam w 3 donicach wiszących. Teraz zawędrują na rabaty oraz 2 sztuki do kupionych jakiś czas temu donic z Action. Pomysł z rabatami jest od Muszelki oraz z książki Rosemary Aleksander. Tam była taka sugestia, że w młodym ogrodzie jak się posadzi wszystko w docelowych odległościach, czyli nie za gęsto to jest dużo luk pomiędzy malutkimi roślinami. Wtedy rozwiązaniem tego problemu jest sadzenie w nich jednorocznych.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Anda 20:55, 26 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
KF jest jednak większy. Wg mnie posadziłaś w dobrej odległości.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Patrycja_KG_Lu 21:05, 26 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2688
olciamanolcia napisał(a)


Ja nie wiem jak one rosną ale KF miałam posadzone co 50-60 cm
To bezpieczna odległość

W rabacie z werbeną mam mniej wiecej właśnie takie odległości między trawami

KF mam jedną sztukę kupioną jesienią na rozmnożenie, ale to bieda w porównaniu do tych sadzonek. Kasia Pestka mi doradziła dla tej rabaty właśnie Overdam zamiast KF z uwagi na jego wysokość. KF może gdzieś wplotę w piwoniową w 2025 roku?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies