Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

Angelika95 21:17, 24 lut 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1072
Judith - to ja też tak robię, tylko bez szmaty: przygotowana ziemia, karton, zrębki. Te z przodu już będą obsadzone w tym roku, a te z tyłu pewnie nie w całości tylko częściowo. Wszystkie rozkminiałam tyle razy, że już czas działać, póki znowu zmienię zdanie
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Judith 21:17, 24 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10168
LIDKA napisał(a)


Drugi raz też tak zrobie. To mądry sposób.

Lidka, muszę przyznać, ze u źródeł tej decyzji bynajmniej nie leżała moja ogrodowa mądrość (nie istniała w owym czasie ), a jedynie chęć uporządkowania przestrzeni. O rabatach nie myślałam kiedyś w kategorii roślinności, ale w kategoriach wydzielonego miejsca . No i powydzielałam sobie rabaty, które dość długo były pustawe .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 21:20, 24 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10168
Angelika95 napisał(a)
Judith - to ja też tak robię, tylko bez szmaty: przygotowana ziemia, karton, zrębki. Te z przodu już będą obsadzone w tym roku, a te z tyłu pewnie nie w całości tylko częściowo. Wszystkie rozkminiałam tyle razy, że już czas działać, póki znowu zmienię zdanie

Najważniejsze, by przygotowaną ziemię od razu czymś przykryć, bo inaczej zarośnięte chwastami i robota pójdzie na marne. Przykrywasz znaczy jest gitara .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
MagdaLenka 21:25, 24 lut 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 883
Judith napisał(a)

Najważniejsze, by przygotowaną ziemię od razu czymś przykryć, bo inaczej zarośnięte chwastami i robota pójdzie na marne. Przykrywasz znaczy jest gitara .

Właśnie ja ten błąd popełniłam, że nie przykryłam, bo wydawało mi się, że zdążę szybko wszystko obsadzić. Rzeczywistość szybko zweryfikowała moje błędne pojęcie o tym ile czasu to zajmuje. Teraz na dwóch rabatach mam znowu chwastowisko.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Wiolka5_7 21:28, 24 lut 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20716
Brawo Ty!
Też liczę na to zapowiadane słoneczko i pracę w ogrodzie w trakcie drzemki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Angelika95 21:29, 24 lut 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1072
Kurde ja w tamtym roku też nie zdążyłam i moment mi zarosło. Jak siadłam do plewienia to chwasty były wyższe ode mnie i przytłumiły część roślin, a część wyschła tam z braku wody. Porażka, ale z przyczyn losowych i już naprawiona
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 21:34, 24 lut 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1072
A mam też pytanie: mam dużo małych sadzonek szałwii omszonej, zostawić je w spokoju na rabacie i czekać aż podrosną czy wziąć do doniczki do domu, żeby zwiększyć ich szanse? Może podlewane w domu szybciej podrosną? Czy to bez sensu brać z podwórka do domu?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 21:36, 24 lut 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2621
Zostawić tylko i wyłącznie w gruncie. Ja z dzielenia miałem mikro sadzonki, które po sezonie były fajnymi kępkami.

W domu za ciepło i zbyt mało światła. Wyciągną się i rozhartują.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 21:36, 24 lut 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1072
Ojej szkoda tak myślałam
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
LIDKA 21:40, 24 lut 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7444
Zostaw i nie piel ich. Gdzieś w maju lub czerwcu porozsadzasz.

A za rok będziesz miec siewki ma wydanie .Ja zamówiłam 15 szt i jeszcze chyba domówie.

Mam brzydkie na razie lawendy i chce je zastąpić szałwiami.
Chyba je wymieszam z seslerią lub molinią. Myślę jeszcze o tym bo molinia na zimę sucha jest.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies