Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ania na Żuławach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania na Żuławach

An_na 22:13, 03 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Asiu, jak szybko u Ciebie rośnie?
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Rojodziejowa 22:19, 03 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
An_na napisał(a)
Asiu, jak szybko u Ciebie rośnie?


Bardzo wolno ale nie ma u mnie łatwo, więc może jak ją dopieścisz, to ciut szybciej się u Ciebie rozrośnie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magleska 22:43, 03 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Fajnie się dzieje
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
TAR 23:10, 03 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Aniu, super zmiany, na plus.

Wiaz bardzo ładny, niezla forma. U mnie JH rosna bardzo szybko, w pierwszym roku po posadzeniu najwolniej, musza sie zaaklimatyzowac a potem juz petarda. One lubia troche mokro jednak na twoich żuławskich madach zrobilabym mu mieszanke ze zwirkiem na lekkie rozluznienie ewentualnie keramzytem tym drobnym. Ale u Hani Gruszki tez rosnie w glinie wiec na pewno da rade.
Pamietam pierwszej zimy w poprzednim domu moj malzonek w emocjach odsniezania, skosil odsieżarka do zera jednego JH, wsadzilam te patyki obok korzenia i skubaniec sie ukorzenil i rosl a z tego scietego tez galazki mimo wszystko odbily. One sa jak tamaryszki, nie do zajechania
____________________
Ogrod nad bajorkiem
LIDKA 23:35, 03 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Ania kawał dobrej roboty.
Na obwódkę do tego co planujesz seslerię a za nią tulipanki?

Też nie mam pomysłu dokładnego na nową rabatę.
Pare roślin mam. Reszta wyjdzie w trakcie.
Mam pełny koszyk tawułek, Żylistków, kalin, krzewuszek i innych takich. itd
Łażę po stronach i jestem coraz bardziej nakręcona a raczej skołowana.
Chciałabym żeby było kwitnąco od wiosny do jesieni. Tak na bogato w róże filety i biały.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MagdaLenka 23:37, 03 maj 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 852



Rewelacyjnie wygląda ten łuk!
Dzieki Twoim zdjeciom utwierdziłam się w przekonaniu, że to dobre rozwiazanie. U siebie zrobię tak samo w dwóch miejscach.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
An_na 07:33, 04 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Rojodziejowa napisał(a)


Bardzo wolno ale nie ma u mnie łatwo, więc może jak ją dopieścisz, to ciut szybciej się u Ciebie rozrośnie.

U mnie też nie będzie miał lekko
To trudny kawałek mojego ogrodu
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 07:35, 04 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Magleska napisał(a)
Fajnie się dzieje


Jeszcze długa droga, ale kierunek właściwy. Żebym tylko jakoś sensownie to obsadziła to będzie git
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Rojodziejowa 07:43, 04 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
An_na napisał(a)

U mnie też nie będzie miał lekko
To trudny kawałek mojego ogrodu


Kupiłam już ze dwa/trzy lata temu takie kurduple mniejsze od Twoich.

Największy wygląda tak:

Dwa pozostałe ledwo od ziemi odstają, bo długo były w donicach - nie mogłam się zdecydować na miejsce. A teraz po zimie coś się nie mogą wyzbierać. Takie ulistnienie mają mocno liche
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
An_na 07:47, 04 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
TAR napisał(a)
Aniu, super zmiany, na plus.

Wiaz bardzo ładny, niezla forma. U mnie JH rosna bardzo szybko, w pierwszym roku po posadzeniu najwolniej, musza sie zaaklimatyzowac a potem juz petarda. One lubia troche mokro jednak na twoich żuławskich madach zrobilabym mu mieszanke ze zwirkiem na lekkie rozluznienie ewentualnie keramzytem tym drobnym. Ale u Hani Gruszki tez rosnie w glinie wiec na pewno da rade.
Pamietam pierwszej zimy w poprzednim domu moj malzonek w emocjach odsniezania, skosil odsieżarka do zera jednego JH, wsadzilam te patyki obok korzenia i skubaniec sie ukorzenil i rosl a z tego scietego tez galazki mimo wszystko odbily. One sa jak tamaryszki, nie do zajechania


Wiąz bardzo mi się podoba. Jego forma i te małe listki w takim prawie limonkowym kolorze. Koffam go już bardzo i chyba mi go szkoda na tamtą rabatę. Istnieje ryzyko, że znów będzie zalana i on nie przeżyje. Może lepiej dam go jako słońcochron przy tarasie, mogłabym go podziwiać z bliska, a tam posadzę magnolię albo jakieś inne niewysokie drzewo...hmm...mam dylemat.
Twoje rady co do sadzenia są dla mnie bardzo cenne. Dziękuję :* :*
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies