Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ania na Żuławach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania na Żuławach

An_na 18:42, 06 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Dam sobie narazie na wstrzymanie z drzewem.
W końcu samo mi wpadnie w łapki. Zrobi łał ... i będę wiedziała, że to jest to.
Zakochałam się w JH, może kupię jeszcze jedno. Tylko chcislzbym większe, ale ciężko znaleźć.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 18:50, 06 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Przytargałam włókninę celem przykrycia przekopanego łuku, ale zobaczyłam, że bukszpany żre ćma. Pozbierałam larwy, wytrzepałam krzaki i zaczęło padać. Nie mogę zrobić oprysku

Mam nadzieję, że uda mi się uratować te dwie bukszpanowe kule przed domem. Są z nami od samego początku. Wsadzone zaraz po przeprowadzce jako 10-cio centymetrowe wypierdki. Sadziłam je w pustaki kominowe, żeby koty i psy nie obsikiwały. Potem pustaki rozbijaliśmy wielkim młotem, bo bukszpany się w nich już nie mieściły. Mam do nich ogromny sentyment.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Marcin89 20:51, 06 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
An_na napisał(a)
Przytargałam włókninę celem przykrycia przekopanego łuku, ale zobaczyłam, że bukszpany żre ćma. Pozbierałam larwy, wytrzepałam krzaki i zaczęło padać. Nie mogę zrobić oprysku

Mam nadzieję, że uda mi się uratować te dwie bukszpanowe kule przed domem. Są z nami od samego początku. Wsadzone zaraz po przeprowadzce jako 10-cio centymetrowe wypierdki. Sadziłam je w pustaki kominowe, żeby koty i psy nie obsikiwały. Potem pustaki rozbijaliśmy wielkim młotem, bo bukszpany się w nich już nie mieściły. Mam do nich ogromny sentyment.
No nie dziwię się, że masz sentyment. Ja wyrzuciłem wszystkie z własnych sadzonek.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
An_na 21:02, 06 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Nie strasz Marcin. Będę płakać jak trzeba będzie wykopać.
Szok ile tego paskudztwa na nich siedziało.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Marcin89 21:19, 06 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
An_na napisał(a)
Nie strasz Marcin. Będę płakać jak trzeba będzie wykopać.
Szok ile tego paskudztwa na nich siedziało.
Ja nie mogłem patrzeć na te zjedzone liście, pewnie bym na czas nie zrobił oprysku. Nie meczę już siebie ani bukszpanów. Ale żal było wyrzucać, oczywiście
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
TAR 21:30, 06 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7608
Moje JH tez dopiero sie pozbieraly tej wiosny ale dwa maja ładny przyrost a jeden wypierdek, przesuszylam go rok temu w donicy i dlatego tak sie chyba dlugo zbiera, szoku dostal.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
An_na 21:33, 06 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Marcin89 napisał(a)
Ja nie mogłem patrzeć na te zjedzone liście, pewnie bym na czas nie zrobił oprysku. Nie meczę już siebie ani bukszpanów. Ale żal było wyrzucać, oczywiście


Będę obserwować. Na razie nie są mocno zjedzone. Może jutro uda mi się opryskać, bo dziś co chwilę deszcz padał. W innych częściach ogrodu buksy czyste. Tylko te dwa zaatakowane. Te największe.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 21:35, 06 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
TAR napisał(a)
Moje JH tez dopiero sie pozbieraly tej wiosny ale dwa maja ładny przyrost a jeden wypierdek, przesuszylam go rok temu w donicy i dlatego tak sie chyba dlugo zbiera, szoku dostal.

Ciekawi mnie ile rocznie przyrastają. Ile będę musiała czekać na cień nad tarasem.
Edit. Żeby go posadzić znów muszę zrywać darń. Ups... trawnika coraz mniej

Kosiarkę już zmieniliśmy na mniejszą
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Marcin89 21:51, 06 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
Trzymam kciuki za buksy
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
An_na 17:41, 07 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Marcin89 napisał(a)
Trzymam kciuki za buksy

Dzięki, dziś będę pryskać.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies