Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ania na Żuławach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania na Żuławach

TAR 21:54, 28 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7567
Zakochance sa popularne na "O" u mnie i w domku i ogrodzie sie pojawiaja
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Marcin89 21:59, 28 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2533
Dodam, że to liście właściwe werbeny. Siewki są ciut inne, bardziej okrągłe niż podłużne. Mam ich widok w pamięci, ale zdjęcia brak.

Edit:
Byłem u Wiaan i faktycznie te jej siewki są poprawnie rozpoznane. Moje w kubeczkach wysiane tak wyglądały i też takie bordowe czubki miały
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Magleska 22:12, 28 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18698
Fajny dostałaś ten prezent
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
edi75 07:51, 29 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2151
Zakochańce super
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Agatorek 08:49, 29 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Piękne zakochańce
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
An_na 22:04, 03 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1586
Anda napisał(a)
Aniu, uważam że nie powinnaś sadzić drzew kolumnowych albo jeśli koniecznie jakieś chcesz, to nie tylko kolumnowe. Nie w rządku, nie w równych odległościach. Teraz nowoczesne ogrody starają się być jak najbardziej naturalne. Obejrzyj ogrody z Chelsea Flower Show z ostatnich lat. To są te trendy. Wiadomo, dla normalnego człowieka nieosiągalne

Moje propozycja, ale tak na szybko, to pogłębienie trochę twojego ogrodu. On wydaje się bardzo płytki przez tą jego szerokość. Brakuje mu nie tylko głębi, ale też wyższego piętra i drzewa to na pewno dobra decyzja.
Dorysowałam półokrągłą! rabatę Linie proste i okręgi doskonale się uzupełniają w ogrodzie. Wystarczy gdzieś postawić jakąś większą, okrągłą donicę na tarasie i będzie powtarzająca kształt forma.



Ten ciemny kwadrat to niby-huśtawka, za nią drzewo. Jedno drzewo zakrywające dom sąsiada i jedno bliżej tarasu - jako cieniodajny słońcochron. Mogłoby stać też z drugiej strony tarasu, niekoniecznie z prawej. Pod tym drzewem mógłby stać hamak - u mnie hamak pod drzewem świetnie się sprawdza Mam taki sam stojak jak ty

Moja propozycja może uwolni cię od myślenia jedynie w liniach prostych - albo cię w nich utwierdzi


No i dzieje się
Jako, że lubię oglądać Wasze zdjęcia "w trakcie" wstawiam też swoje
Łuk wyznaczony. Nie zrywam darni tylko przekopałam z trawą i korą. Niech się przekompostuje i urzyźni, bo strasznie zbita ziemia tam jest po zalaniu.




Zdjęcia tego nie oddają, kawał rabaty tam będzie. Na obsadzenie pomysłu brak. Chciałabym tam chyba trawy, hortensje i jeżówki. Ale ten zestaw zacznie gwiazdorzyć dopiero w czerwcu/ lipcu. A co posadzić, żeby wiosną nie było łyso? Jeszcze nie wiem.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 22:05, 03 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1586
Aaa, no i dziękuję za słowa uznania dla zakochańców
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 22:07, 03 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1586
Kupiłam w necie Wiąza Jaqueline Hillier. Wczoraj przyjechał taki pokurcz ale już go kocham
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Rojodziejowa 22:10, 03 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8660
O super, że robota idzie do przodu

Też mam zbitą ziemię i kopać w niej to mordęga!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 22:12, 03 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8660
An_na napisał(a)
Kupiłam w necie Wiąza Jaqueline Hillier. Wczoraj przyjechał taki pokurcz ale już go kocham


Weźmie się jak go do ziemi wsadzisz. Ja kupowałam jeszcze mniejsze wiązy JH.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies